Her Türlü Yara İyileşmesi İçin Dua

Her Türlü Yara İyileşmesi İçin Dua

Harici Yara İyileşmesi İçin

Temiz bir tabak içine Al-i İmrân Suresi’nin 151. Ayeti olan: “Sümme enzele aleyküm min ba’dil ğammi” ayeti ile Fetih Suresi’nin son ayeti olan “Muhammedün rasülüllâh” ayet-i kerimesini sonuna kadar yazıp zeytin yağı ile silip vücudun haricinde görülen yaralara sürülürse yaraların kısa zamanda
iyileştiği görülür.

Dahili Yara İyileşmesi İçin

Eğer yaralar vücudun içinde ise o zaman ayetleri yağla değil, mümkünse zemzemle, değilse gülsuyu ile bu da mümkün değilse menba veya yağmur suyu ile silip bir sürahiye konur ve üzerine her iki ayette 28 kere okunduktan sonra bu sudan üç gün içilir. Bu uygulama hastalığın derecesine göre üç veya beş kere tekrarlanır.

Tıbbi Tedavi Yöntemlerine Devam

Bu iki ayet-i kerime ruhani hastalıklarda, her çeşit korku, evham, hayalet görme ve benzeri hastalıklarda çok faydalı ve tesirlidir. Ancak bu yazılanlar demek değildir ki maddI tedavi terk edilsin, doktora gidilmesin. Asla! Nasıl ki lokomatif bir tekerlek üzerinde yürümüyorsa bir çok hastalık da tek yoldan tedavi edilmez. Belki tıbbın aciz kaldığı ve henüz tedavisi gelişmemiş hastalıklar müstesna.

Maddiyat ve maneviyat ikiz kardeştirler. Ne birisi terk edilebilir ne de diğeri. İhmalin devlete bile zararı vardır. Küçük bir ihmal büyük felaketlere sebebiyet verebilir. Bu sebeple insanlar daima tedbirli ve ihtiyatlı olmalıdırlar.

Ayetlerin 28’er Kere Okunmasının Sebebi

Her iki ayetin 28’er kere okunmasının sebebi, her iki ayette de 28 harfin tamamının bulunmasındandır. Ve Kuran-ı Kerim’de de 28 harf cemi bu iki ayet-i kerimede başka ayet yoktur. Bu ayetler çok kimse tarafından pek çok kere denenmiş ve faydası görülmüştür.

Ruhsal Tedavi Duası

Sara, Ümmü Sübyan ve Sık Bayılan Kimseler İçin

Bitkisel Yöntemlerle Et Benlerinden Nasıl Kurtulunur

write a comment

1 Comment

    Add a Comment

    Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
    All * fields are required.