Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Askerlik Yaparken Yaşadığım Garip Olay

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Askerliğimi Gelibolu’da istihkam savaş taburunda yaptım. Bir gece nöbetteydik. Yanımda bir devrem bir de çömezim vardı.

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Askerliğimi Gelibolu’da istihkam savaş taburunda yaptım. Bir gece 1-3 nöbetindeydik. Yanımda iki asker daha vardı bir tanesi devrem, diğeri ise çömezim.

Biz tepede nöbet tuttuğumuz için ay ışığı sayesinde 200 metre aşağıdaki yolu çok rahat görebiliyoruz. Olay şöyle başladı: İlk olarak diğer nöbet yerlerinden (askerlik yapanlar bilir) üç kez düdük sesi geldi. Sanki bütün kışla anlaşmış gibi düdük çalıyordu. Biz de tüfeklere şarjör takarak mevziye girdik.

Silah sesi yoktu. Zaten doğuda da değiliz; baskın yememiz imkansız… O an aklımızdan bunlar geçiyordu. Telsize sürekli yabancı bir dil karışıyordu… Ses derinden geldiği için anlayamadık ama Türkçe olmadığı kesindi. Zaten Gelibolu’da olmanın ve inanmasak da anlatılan bazı hikayelerin etkisi bizi korkutmaya yetmişti ve aşağımızda bir nöbet kulübesi daha vardı oradaki askerler de düdük çalınca biz silahların emniyetini açtık.

Biri “Allah!” Diye Bağırdı

Aradan 5-10 dakika geçti ama ne gelen vardı ne de giden. Bir ara bir ses geldi aşağıdan; biri “ALLAHHH” diye bağırdı. Bir asker… Ve yarım saat sonra A.M.M (Ani Müdahale Mangası) ve bir Astek, bizim mevkimize geldi. Dur çektik. Parola, işaretten sonra yanımıza geldiler ve bize kışla içinde hemen hemen 400 kişilik kalabalık bir tabur ve atlı görüp görmediğimizi sordular. Verdiğimiz cevap ise “hayır”dı. Astek bize “Uyuyor musunuz olum” dedi. Biz de “Yok komutanım. Düdükler çaldığından beri mevziden çıkmadık…” diye cevap verdik.

İşin tuhafı bütün bir kışlanın nöbetçilerinin önünden gecen bir tabur asker ve atlıları bizim görmeyişimiz oldu ve riskli bölgeler hariç nöbetler 3 gün iptal oldu. İnanın askerler 3 kişi gidecekleri yere en az 8 kişi ile nöbete gitmeye başladılar ve biz bu olayı askerliğimiz bittiğinden seneler sonra bile hala çözemedik. Onlar acaba kimdi; bizim askerlerimiz mi yoksa diğerleri mi?…

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz