Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Cin Yanığı

Hocaya gittiğim gün ağırlık hissi berbattı ve o gün vücudumda yanmalar başladı. Noktasal yanmalar… Şimdi resmen sigara söndürüyorlar gibi. Hocayı aradım “Hocam, hani üstümden almıştın? Ama iyi değilim; artarak devam ediyor?” deyince “Hata yapmışsındır” dedi.

Her şey namaz kılmaya başlamamla başladı. Önce leş kokusu patlamaları oldu evde. Olup aniden de geçiyordu. Bir gün ev manevi olarak temizlensin diye Ayet-el Kürsi okudum; 200’er tane, iki gece okumanın sonunda; sabaha karşı üstümden bir şeyin örtüyü çektiğini hissettim. O çekti ben çektim, o çekti ben çektim… Yarı uyanık, yarı uykuda, dilim zor dönüyordu, Ayet-el Kürsi okudum. Son kelimeye kadar çekti üstümdeki pikeyi. “Hüvel aliyyül azim” dediğimde bırakmıştı.

Başkası Musallat Olmuştur

Bundan sonra geceleri hiç uyutmadılar (cinler); sesler oluyordu evde, ışıklar sönüyor, televizyon kapanıyordu. Yardım için birilerini aramak istediğimde telefon rehberim ortadan yok oldu. Son çare olarak telefonu kapatıp açınca düzeldi de arkadaşlarımı arayabildim. Tabi rehberden ismi de silinmişti arkadaşımın. Messenger’dan ulaşabildim. Baktım geceleri uyuyamaz oldum, işim gücüm dağılacak; bir hocaya gittim. Hocaya gittiğim gün ağırlık hissi berbattı ve o gün vücudumda yanmalar başladı. Noktasal yanmalar… Şimdi resmen sigara söndürüyorlar gibi. Hocayı aradım “Hocam, hani üstümden almıştın? Ama iyi değilim; artarak devam ediyor?” deyince “Hata yapmışsındır” dedi. “Ne hatası hocam?” dedim. “Tuvalete yanlış ayakla gitme, lavaboya tükürme konusunda” dedi. “Hocam” dedim “Ben yanlış yapmadım” “Başkası musallat olmuştur o zaman” dedi ve kapattı.

Cin Kontenjanı

Allah Allah! Yani bende üç cinlik kontenjan vardı da biri gitti boşaldı diye, yerini hemen dolduruyorlar mı dedim… Şimdi evde tabletten Kuran okutuyorum. Devamlı Yasin… Başa dönüp dönüp okuyor. Okunurken sorun yok. Bugün işyerinde bile telefondan kulaklıkla dinledim gene sorun yok. Kulaklığı çıkardım, dışarı çıktım, işyeri komşularıyla sohbet ediyorum; nasıl yaktılar gene! Acısı resmen beynimden çıktı. Bu böyle ne kadar sürecek bilmiyorum ama hocadan yadigar cin en berbatı sanırım çünkü hocadan sonra yanmaya başladım. Bazen sigara yanığı kadar bazen daha büyük bir alanı yakıyorlar. Bazen de kılıç saplıyorlar gibi sanki ışın kılıcı ama canımı çok yakıyorlar. Bir tek okunan dualar azalttı sıkıntılarımı… Onun dışında bir çare bulamadım. O da geçici. Duayı kapatınca yeniden başa sarıyor herşey. Yardıma ihtiyacım var gerçekten…

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz