Connect with us
siccin 5 konusu yorumlar imdb puanı eleştiri fragman izle indir online siccin 5 konusu yorumlar imdb puanı eleştiri fragman izle indir online

Paranormal Filmler

Yerli Korku Filmi SİCCİN 5

Published

on

Siccin 5 Konusu

Yerli korku filmi serisi Siccin, 5. filmiyle yeniden yerli korku filmi sevenlerin gündeminde. Korku filmi Siccin 5’in konusu ise şöyle: Siccin 5, yıllar önce yapılan bir ayin sebebiyle hayatı kabusa dönen bir ailenin hikayesini anlatıyor. Hale, ailesiyle birlikte Nevşehir’deki tarihi bir evde yaşayan, 12 yaşındaki genç bir kızdır. Değişik görünümü ve garip davranışları nedeniyle insanlarla pek iletişim kuramayan, asosyal bir kız olan Hale, yaşadığı eski ve ürkütücü evi de annesi, akli dengesi bozulmakta olan babaannesi ve halası Azra’yla paylaşmaktadır. Hale’nin babası o daha doğmadan ortadan kaybolmuş ve ondan bir daha hiç haber alınamamıştır.

Ancak Hale’nin bir gece gördüğü korkunç kabus tüm dengeleri değiştirecektir. Hale, rüyasında; daha önce hiç görmediği babasının, onu; eski ve tekinsiz bir eve çağırdığını görür. Babasının bahsettiği ev ise Hale’nin dedesinin Karain Köyü’ndeki eski evidir. Bu ev, yıllar önce yasak bir ayinin gerçekleştirildiği mekandır. Bu kabustan sonra Hale ürkütücü bir şekilde değişmeye başlar. Genç kızın karakterindeki değişimler bütün ev halkı için giderek korkutucu bir hal almaktadır. Ancak genç kızın bu değişiminden en çok zarar görenler ise halası Azra ve Azra’nın erkek arkadaşı Selim olacaktır…

Siccin serisinin beşinci halkası olan Siccin 5’in yönetmenliğini bir kez daha Alper Mestçi üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Rüya Önal, Merve Ateş, Özgür Hacıer, Ece Koroğlu, Ece Edibe Baykal, Pınar Gülkapan gibi isimler yer alıyor.

Siccin 5 Fragman – Online İzle

SİCCİN 5 – FRAGMAN

BU KORKUYU UNUTAMAYACAKSINIZ!Alper Mestçi’nin yönettiği Siccin 5, 17 Ağustos’ta Sinemalarda!#SakınYalnızİzlemeyin

Siccîn 6 paylaştı: 26 Temmuz 2018 Perşembe

Siccin 5 Yorumlar

Siccin 5 filmi ile ilgili yorumlara baktığınızda her zamanki eleştiri klişeleriyle karşılaşacaksınız. Bir kısım -ki bu kısım reklam da kokar yer yer- filmi ve filmin yönetmeni Alper Mestçi’yi aşırı öven, sanki hayatında daha önce hiç korku filmi izlememiş gibi yahut hayatında izlediği en iyi korku filmi Siccin 5 imiş gibi davranan kesimden müteşekkil. 

Tabii her zamanki “Beğenmedük, klişe, hep aynı konular, yine mi köyde geçen cin filmi, Türk korku filmi sektörü hep aynı konuları işliyor, yeni şeyler yapmıyor…” vs. vs. diyen kesimi unutmamak gerek. 

Son kesimse her filmde değil de özellikle bu tarz filmlerde hemen bir İslami duyarlılık serdedip, filmde İslami değer ve temaların istismar edildiğini savunan kesim.  “İşte o konu aslında öyle değil de böyle, cinler şöyle değil de böyle, cinlere karşı onu değil de bunu  okumak gerek…” vb. vb. şeklinde eleştiri geliştiriyorlar.

Bütün bunların toplamında; şunu unutmamak gerek; izlediğiniz bir film sadece. 1,5 – 2 saat iyi vakit geçirmenizi sağlasa yeter. Cinlerin gerçekte ne oldukları veya İslam’da veya başka dinlerdeki  pozisyonları nelerdir vb. gibi konularda insanları doğru bilgi ile donatmak, aydınlatmak gibi bir görevleri yok. Film tabii ki bir şaheser değil ki zaten olması gerekmiyor. Efekler ve oyunculuklar gelişiyor mu giderek; evet. Öyleyse bu bir başarıdır. Türk korku filmlerinin sürekli aynı konuları işlediği eleştirisine gelecek olursak: İstense tabii çok farklı konular bulunabilir, işlenebilir. Ne Türk senaristleri ne de Türk yönetmenler bundan aciz değiller. Ama bu tip eleştirilerin sahiplerini şunu ya bilmiyor ya da görmezden geliyor: Türkler bu konulardaki korku filmlerini seviyor. Çünkü cin ve büyü meselelerinin Türk folklorunda derin izdüşümleri var. Anadolu halkını vampir filmi izlemek için sinema salonlarına dolduramazsınız. Bu kadar basit… 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paranormal Filmler

Tavsiye Korku Filmi: In The Tall Grass

Senaristlik ve yönetmenliğini Vincenzo Natali’nin yaptığı film aslen Staphen King’in bir kısa hikayesinden uyarlanma. Özellikle Stephen King’in hikaye ve romanlarından hoşlananların beğeneceğini düşündüğüm bir yapım “İn The Tall Grass”

Published

on

By

Tavsiye Korku Filmi - İn The Tall Grass - İzle

Senaristlik ve yönetmenliğini Vincenzo Natali’nin yaptığı film aslen Staphen King’in bir kısa hikayesinden uyarlanma. Özellikle Stephen King’in hikaye ve romanlarından hoşlananların beğeneceğini düşündüğüm bir yapım “İn The Tall Grass”

Tavsiye Korku Filmi – Filmin konusunu özetlemek gerekirse: Erkek ve kız kardeşler olan Cal ve Becky şehirlerarası otoyolda seyahat ederlerken, yolları; kırsalda uçsuz bucaksız, adam boyunu aşkın otlarla kaplı bir bölgeden geçer. Bölgede görünürdeki tek insan yapısı yapı hemen otlağın kıyısındaki terk edilmiş kilisedir. Yol kenarında kısa bir mola veren Cal ve Becky, uzun otların içinden yardım isteyen küçük bir çocuğun sesini duyarlar. Küçük çocuğa yardım etmek için otların arasına giren kardeşler, tıpkı o küçük çocuk gibi burada kaybolurlar.

Adam boyu otlarla kaplı bu alan normal değildir. Bir şekilde labirent gibidir ve bir giren bir daha çıkamamaktadır. Uzun otların arasında kaybolan Cal ve Becky burada tıpkı kendileri gibi kaybolmuş başka insanlarla da karşılaşırlar ve kimi zaman bu insanlarla birlikte çalışarak kimi zamansa mücadele ederek bu tuhaf mekanın gizemini çözmeye ve buradan kurtulmaya çalışırlar.

Değişik konusu ile klasik korku filmlerinden sıkılanlar için iyi bir alternatif olacağına inanıyorum. Yapım olarak da zaten kaliteli isimlerinin imzasını taşıyor. Stephen King’i zaten biliyorsunuz. Senarist ve yönetmen koltuğunda oturan Vincenzo Natali ise Küp filminin yönetmeni. 

Bir Netflix yapımı olan filmle ilgilenenler için resmi fragmanı, eğer hala emin olamadıysanız diye aşağıya ekliyorum.

Sinan Özgenç

İn The Tall Grass – Fragmanı İzle

İn The Tall Grass isimli tavsiye korku filmini online olarak izleyebileceğiniz birkaç linki de aşağıya ekliyorum. paranormalhaber.com bir film izleme sitesi olmadığı için sadece link vermekle yetineceğim.

İn The Tall Grass İzle

filmakinesi.net

fullhdfilmizlesene

filmmodu

Continue Reading

Paranormal Filmler

The Witcher Kitapları Oyunu ve Dizisi Hakkında Her Şey

Witcher, kitapları, oyunları ve dizisi ile bilinmesi gereken her şey. Witcher temalı kitap, oyun ve dizilerin konuları ve tüm diğer detaylar.

Published

on

By

The Witcher Kitapları Oyunu ve Dizisi Hakkında Her Şey

Witcher, kitapları, oyunları ve dizisi ile bilinmesi gereken her şey. Witcher temalı kitap, oyun ve dizilerin konuları ve tüm diğer detaylar.

The Witcher Tarihçe ve Konusu

The Witcher, Leh yazar Andrzej Sapkowski tarafından yazılmış Geralt of Rivia “Rivialı Geralt” adındaki bir canavar avcısı hakkında fantezi tarzında kısa hikaye ve roman serisidir.

Sapkowski’nin kitaplarında Witcher yaratıklarla savaşmak için genç yaştan itibaren usta bir şekilde kılıç eğitimi alan ve büyük mutasyonlar geçiren (çalışma ve bedensel modifikasyonlar ile) yaratık avcılarıdır. En belirgin özellikleri kediye benzer gözleri, sırtlarında taşıdıkları iki uzun kılıç (biri canavarlar biri insanlar için) ve eğitildikleri okulun bir kolyesidir (Geralt’ın okulu kurt okuludur).

Bu kitaplar bir film, bir televizyon dizisi, video oyunları, görsel roman ve Witcher Saga olarak bilinen roman serisi şeklinde popüler kültür piyasasına sunulmuştur. Kısa hikayeler ve romanlar İngilizce de dahil birçok dile çevrilmiştir.

The Witcher Serisi Kitapları 

The Witcher kısa hikâyeleri, 1980’lerin başında Fantastyka adındaki bir Leh bilim kurgu ve fantezi dergisinde yayınlandı. İlk hikâye orijinal adıyla “Wiedźmin” (1986) popüler adıyla “The Witcher”, dergi tarafından yapılan bir yarışma için yazılmıştı ve üçüncülük kazandı. Büyücü Geralt ile ilgili ilk dört hikâye, 1990’daki kısa hikaye koleksiyonu olan Wiedźmin ile başlamıştır. Çıkış adı “Droga, z której się nie wraca” “Dönüşü Olmayan Bir Yol” olan seri Witcher hikâyelerinin başındaki dünyada, Geralt’ın ailesini anlatır.

The Witcher

İkinci yayınlanan kısa hikâye koleksiyonu Miecz przeznaczenia “Kaderin Kılıcı”’dır. The Last Wish “Son Dilek” Kaderin Kılıcı’ndan sonra yayınlanmış olmasına rağmen, “Dönüşü Olmayan” yol hariç (Geralt’sız olan tek hikâye) tüm Witcher hikâyelerini içerdiğinden ilk kitap olarak kabul edildi. Son Dilek kitabına yeni hikaye serileri eklenmiş olsa da hepsi Kaderin Kılıcı öncesinde yer almıştır.

Dönüşü Olmayan Yol ve “Bir Şey Biter Bir Şey Başlar“, Geralt ve Yennefer’in evliliği hakkında, Sapkowski’nin arkadaşları tarafından kendisine verilmiştir ve Witcher Saga’nın alternatif sonunu anlatır.Bu kitap Witcher serileri ile alakalı değildir.

Wiedźmin İngilizcede “Witcher” olarak çevrilmesine rağmen, Sapkowski’nin ilk tercihi “Hexer” olmuştu. Hexe ve Hexer Almanca’da sırasıyla “cadı” ve “büyücü” anlamına gelmektedir; ancak CD Projekt tarafından video oyunu başlığında “Witcher” kullanmıştır.

1 – Son Dilek

Konusu: Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısıdır. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar. Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz. Masumların savunucusu Geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

2 – Kader Kılıcı

Witcher boğazına kadar pisliğe batıp tüm şehri tehdit eden ölümcül canavarların peşine düşer, deniz kızlarını ikna etmeye çalışır. Asıl meselenin ejderhayı öldürmek değil hazinesinin nasıl paylaşılacağı olan bir maceraya gönülsüzce katılmak, insanların mı yoksa kadim türlerin mi daha büyük canavarlar olduğuna karar vermek zorunda kalır. Sihirbazlar, prensler, canavarlar, derebeyleri, rahipler, ozanlar ve her türden canavar bu topraklarda yaşar, hayatta kalmak için savaşır, sever ve nefret eder. Hepsinin arasında ise Rivyalı Geralt tek başına yürür.

3 – Elflerin Kanı

Bu kitap aslında Witcher serisinin ilk romanıdır. Yüzyıldan fazla bir süredir insanlar, cüceler ve elfler barış içinde yaşamaktadır. Ancak zaman değişmiş, barış sona ermiştir. Farklı ırklar tekrar savaşmaya başlamışlardır. Hem birbirlerine karşı hem de kendi aralarında. Cüceler hısımlarını öldürmekte, elfler de insanları ve insanlarla dostluk kuran elfleri.

Bu çalkantılı çağda kâhinlerin beklediği bir çocuk doğar. Cintra Aslanı Kraliçe Calanthe’nin torunu Ciri’nin garip güçleri ve daha da garip bir kaderi vardır. Kehanetler onu “Alev” diye niteliyor, iyi veya kötü dünyayı değiştirecek kişi olarak.

4 – Nefret Çağı

Rivyalı Geralt, kendisini büyücülerin karşısında ve korkunç bir savaşın ortasında buluyor… Nilfgaard İmparatoru Emhyr var Emreis harekete geçmek üzere. Tek bir hamleyle Kuzey Krallıkları’nı parçalamak, önüne çıkmak talihsizliğine düşen herkesi öldürmek veya esir almak istiyor. Geçmişte Sodden Tepesi’nde büyücüler yüzünden yenilen Nilfgaard İmparatoru bu sefer zaferle arasına hiç kimsenin giremeyeceğinden emin.

İnsanların ve devletlerin çıkar savaşlarına kesinlikle bulaşmamayı ve daima tarafsız kalmayı seçen Rivyalı Geralt bu sefer çok zor bir karar vermek zorundadır. Kehanetlerde bahsedilen, tüm dünyayı değiştirmeye yazgılı çocuk onun kendi kızı gibi sevdiği Ciri’dir. Ve Ciri’yi korumak için Geralt’ın yapmayacağı şey yoktur. Nihayet bir taraf seçmek ve canını hiçe saymak dâhil.

5 – Ateşle İmtihan

Hiç beklenmedik yol arkadaşlarıyla birlikte bir savaşın ortasında kalan Rivyalı Geralt, hedefine ulaşabilmek için her şeyi göze alıyor.

“Kan döken ve kan içen,” dedi kız başını kaldırmadan, “bedelini kanla ödeyecek. Üç gün geçmeden birinde bir şey ölecek, ardından herkesin içinde bir şey ölecek. Ağır ağır ölecekler, parça parça… Ve sonunda demir pabuçlar aşınıp gözyaşları kuruduğunda son kalan zerre de ölecek. Asla ölmeyen şey bile ölecek.”

Tüm dünya karanlık ve amansız bir savaşın pençelerinde kaybolmuş, saklanacak güvenli bir liman kalmamıştır. Elfler insanlar tarafından avlanmaktadır. Büyücüler kanlı bir darbeyle dağılmışken büyünün geleceği de belirsizliğini korumaktadır. Binlerce köylü kanlı bir savaşın ortasında mülteci olmuş, rüzgârın önünde savrulmaktadır.

Ölümcül yaralar alan Rivyalı Geralt, Brokilon’da çaresizce iyileşmeyi beklemektedir. Bilinen dünya yangın yerine dönmüş, insanların yürekleri acı ve korkuyla kararmışken Geralt’ın aklında sadece bir şey vardır: Ciri’yi bulmak ve onu kurtarmak.

The Witcher Serisinin Yaratıcısı Andrzej Sapkowski


Andrzej Sapkowski, 21 Haziran 1948’de Polonya’da doğmuş bir fantastik kurgu yazarıdır. Asıl ününü “The Witcher” serisi ile sağlamıştır.

Sapkowski ekonomi eğitim, görmüştür ve yazmaya yönelmeden önce yabancı bir ticaret firmasında üst düzey satış temsilcisi olarak çalışmıştır. 1986 yılında Polonya’nın önde gelen fantastik edebiyat dergisi fantastyka’da ilk kısa hikayesi olan “The Witcher” yayınlanarak okuyucular ve eleştirmenler tarafından başarılı bulunmuştur.

Andrzej Sapkowski yazmış olduğu üç adet kısa hikaye (Lesser Evil / 1990, Sword of Destiny / 1992, In a Bomb Crater / 1993) ve romanla (Blood of Elves / 1994 ve Narrenturn / 2002) beş defa Polonya’nın en iyi bilim kurgu ve fantezi öykülerine verilen Zajdel ödülüne layık görülmüştür.

2003 yılında en iyi antoloji dalında ödülü “The Last Wish” ve aynı yıl içerisinde en iyi yabancı kısa hikaye dalında “The Musivians” ile kazanmıştır. Sapkowski, 1997 yılında gelecek dönemde mutlaka uluslararası başarı kazanacağı düşünülen sanatçılara senelik verilen Polityka’s Passport Ödülüne layık görülmüştür.

Andrzej Sapkowski kitapları ise bu zamana kadar Çekçe, Rusça, Litvanca, Almanca, İspanyolca, Ukraynaca, Fransızca, Portekizce, Fince ve daha bir çok dile çevrilmiştir. 2007 yılında The Witcher destanı Gollancz tarafından yayınlanmıştır.

2009 yılında Sapkowski’nin Blood of Elves kitabının İngilizce Çevirisi “David Gemmell Legends” Ödülüne layık görülmüştür. Andrzej Sapkowski tarafından kaleme alınan son kitap “The Witcher Seti (3 kitap)”, Pegasus Yayınları tarafından okuyucularla buluşmuştur.

The Witcher Oyun Serisi Sıralama ve Konuları

The Witcher 1 Oyunu

Serinin ilk oyunu The Witcher, kitapların bitiminden 5 yıl sonrasını konu alıyor. Oyun başladığında ise Nilfgaard İmparatorluğu’yla yapılan o büyük savaşın sona erdiğini anlıyoruz.

Oyunda Elfler ve Cüceler artık tamamen dışlanmıştır. Geralt, kayıp olduğu tüm bu zaman zarfında büyük bir çoğunluk tarafından ölü olarak nitelendirilse de delirip kaçtığı şeklinde söylentiler de dolaşmaktadır. Ancak Geralt’ın hasta, yaralı ve hafızasını kaybetmiş bir şekilde Kaer Morhen yakınlarında Triss ve Witcher’lar tarafından bulunması, bu söylentilerin hepsini silip süpürmüş ve Geralt iyileşmesi için kaleye götürülmüştür. Asla heyecansız kalmayan Witcher evrenine yaraşır şekilde olaylar seyretmiş ve Kaer Morhen kalesi hiç hesapta olmayan ani bir saldırıya uğramıştır.

Azar Javed adlı bir büyücü önderliğinde Salamandra askerleriyle gerçekleştirilen bu saldırıda ise Witcher’lara dayanıklılık, hız ve güç gibi özellikler veren mutasyonların formülü çalınmıştır. Ancak her isyanda ve saldırıda olduğu gibi bu saldırıda da bir kayıp verilmiş, henüz Witcher olma yolunda ilerleyen genç Leo öldürülmüştür.

Geralt ve diğer “Witcher”lar kendilerinden çalınan mutasyon sırlarını geri alabilmek için ve saldırıda etkin rol oynayan Salamandra hakkında bilgi toplayabilmek için görev dağılımı yapmış ve araştırmayı hızlandırmak için ayrı yerlere dağılmıştır. Geralt, Triss ile birlikte Vizima’ya yolculuk etmiş, orada Dandelion ve Zoltan gibi uğruna savaştığı eski dostları ile karşılaşmış; ancak hafıza kaybı yaşadığından onları hatırlamamıştır.

Olaylar bu şekilde dallanıp budaklanırken Geralt’ın yolu Kral Foltest gibi pek çok karakterle ve Alvin isminde olağanüstü yeteneklere sahip bir çocukla kesişmiştir. Alvin, zaman ve mekân içerisinde seyahat edebilmekte ama bunu sadece çok korktuğu zamanlarda kontrol dışı bir şekilde yapabilmektedir. Yani gücünü kontrol edememektedir. Geralt’ın çocuklara olan yaklaşımından olsa gerek; kendisini Alvin’e karşı sorumlu hissetmiş ve ona güçlerini kontrol edebilmesi için büyülü bir kolye vermiştir. Sonrasında oyun içerisindeki seçimler doğrultusunda Alvin’i Triss veya Shani‘ye emanet etmiştir.

Geralt bu uzun yolculuğun ve bu yolculukta dökülen kanların ardından Salamandra’yı yenmiş ve nihai olarak Azar Javed’i eline geçirmiştir. Ancak henüz rahatlayamadan tüm bu olayların arkasında Jacques de Aldersberg‘in olduğunu öğrenmiştir. Aldersberg, tüm bu olaylar sonucunda aniden Geralt’ı da yanına alarak geleceğe ışınlanmıştır.

Aslında gelecekte, Elflerin meşhur Ithlinne’in Kehaneti adını verdiği kıyamet senaryosunun gerçekleştiğini Geralt’a göstermek istemiştir. Bu kehanete göre tüm insanlık yeryüzünden silinecektir. Aldersberg, çaldığı mutasyonlarla yeni bir ırk yaratmayı amaçladığını, böylelikle insanları yok olmaktan kurtarmak istediğini ve bu yeni ırkı kendisinin yöneteceğini söylemektedir. Geralt ise bu durumun çıkar uğruna olduğunu düşünerek Aldersberg’i alt etmiştir. Ancak şaşırtıcı bir şekilde Aldersberg’in boynunda Alvin’in kolyesini görmüştür…

The Witcher 1 Oyunu Konusu İzle

The witcher 1 oyunu konusu – izle

The Witcher 2 Oyunu: Assassins Of Kings

Geralt ikinci oyun ile birlikte ilk oyunda yolunun kesiştiği Kral Foltest’in yakın korumalığını yapmaktadır ve artık Triss ile birlikte yaşamaktadır. O sıralar Kral Foltest ile Barones La Valette arasında bir iç savaş yaşanmakta ve bu durum Geralt’a daha çok sorumluluk yüklemektedir. Geralt bu sorumluluklardan bunalmış olacak ki savaş sona erdiğinde Kral Foltest ile yollarını ayırmayı planlamaktadır.

Savaş kazanılma yolunda iken Letho adında bir Witcher çıkagelir ve Kral Foltest’i katleder. Letho, Geralt’ın herhangi bir hamlesine mahal vermeden kaçmayı başarmıştır. Bu sırada Foltest’in cesedinin başında elinde kılıçla duran Geralt, görüntünün işaret ettiği üzere tutuklanıp hapse atılır ve hapiste sürekli olarak işkence görür.

Geralt bu şekilde bir süre geçirdikten sonra özel kuvvetler komutanı sıfatındaki Vernon Roche, Geralt’ı sorgulamaya gelir ve Geralt Roche’a Kral Foltest’i öldürmediğini, asıl durumu anlatır. Geralt’a inanan Roche, “kral katili“nin yakalamasına yardım etmesi koşuluyla Geralt’ın hapisten kaçmasına yardım eder. Roche ve Geralt Triss’i de alarak Flotsam adlı bir kasabaya gider. Burada ilk oyunda olduğu gibi Geralt’ın yolu bir kez daha Dandelion ve Zoltan ile kesişir.

Geralt böylece haksız yere kendine yüklenen kral katili sıfatından kurtulmak ve adını temize çıkarmak için arkadaşlarının da yardımıyla asıl katil olan Letho’nun peşine düşer. Bu esnada Geralt’ın hafızası yavaş yavaş yerine gelmeye başlar ve büyük aşkı Yennefer’ı nihayet hatırlar. Bir yandan kral katilini ararken diğer yandan Yennefer’ı aramaya koyulur.

Günler yoğunluk içinde geçerken Letho’nun yalnız olmadığı ve iki Witcher’la çalıştığı öğrenilmiştir. Kral Foltest’ı öldüren bu üçlü Kral Demavend’i de öldürmüş ve şimdi de Kral Henselt’i öldürmenin peşindedir. Sular durulmadan tüm bu olayların sonunda kral katili Letho, Triss’i kaçırır. Yani Geralt hem Letho’yu hem Yennefer’ı hem Triss’i aramaktadır…

Tüm bu olaylar zincirinin ardından Geralt nihayet Letho ile yüzleşir ve Triss’i kurtarır. Ancak Letho şaşırtıcı bir şekilde Geralt’a tüm bunların Nilfgaard İmparatorluğu’nun bir oyunu olduğunu, kralları öldürerek ülkeyi karmaşaya sürüklemeyi amaçladıklarını ve istilanın yakında başlayacağını anlatır. Şaşırtıcı olan bir diğer unsur ise Letho ile Geralt’ın daha önce yollarının kesişmiş olması ve Geralt’ın Letho’nun hayatını kurtarmış olmasıdır. Bu şaşırtıcı olaylar Geralt’ın unuttuklarını hatırlamasına yardımcı olur ve hafızasını tekrar kazanır. Geralt artık her şeyi hatırlamaktadır…

Rivia’daki isyan sırasında aslında Geralt ve Yennefer ölmemiştir. Manevi kızları Ciri, onları kurtarmıştır. Bir Witcher olarak yetiştirilen, aynı zamanda da efsanevi güçlere sahip olan Ciri, sonsuza dek mutlu yaşayacakları bir boyuta geçer. Geride kalanlar böylece Geralt’ın öldüğünü düşünmüşlerdir.

Ancak daha sonra Wild Hunt o diyara gelerek Yennefer’ı kaçırır. Geralt aşkı Yennefer’ı kurtarmak için Wild Hunt’ın peşine düşer. Yolda Letho ve arkadaşlarının hayatını kurtarır ve bir minnet göstergesi olarak sonunda hepsi birlikte Wild Hunt’la yüzleşirler. Geralt, Wild Hunt’a Yennefer’ı bırakıp onun yerine kendisini almasını teklif eder. Sonuç olarak bir takas yapılmış olur. Geralt, Wild Hunt’la olduğu için hafızasını yitiren Yennefer’ı Letho’ya teslim eder ve 5 yıl boyunca Wild Hunt ile at sürer. Ama Ciri onu kurtarır ve böylece Kaer Morhen’e geri döner. Burada aklınız karışabilir çünkü bu nokta ilk oyunun başladığı noktadır.

Geralt, Wild Hunt’a katıldıktan sonra Letho ve arkadaşları Yennefer ile Nilfgaard’a kaçmışlardır. Geralt’a hayatını borçlu olan Letho bu bağlamda Yennefer’a göz kulak olur. Ancak bir noktada Nifgaard askerlerine yakalanırlar ya da teslim olurlar. İmparator Emhyr Var Emhyreis, Letho ve arkadaşlarına onun için çalışıp kralları öldürmeleri şeklinde bir teklifte bulunur. Bunun karşılığı olarak Letho’nun mensup olduğu Viper (Yılan) Witcher Okulu’nu Nilfgaard topraklarında kurmalarına izin verecektir. Teklifi reddetmeleri halinde ise tek yolun idam edilmeleri olduğu belirtilmiştir. Pek bir seçeneği olmayan Letho ve arkadaşları bu teklifi kabul eder. Bu sırada İmparator Emhyr, Yennefer’dan Büyücüler Loncası’nın varlığına yönelik bilgileri toplar ve istediğine ulaşmış olur.

Yennefer’ın hayatta ve iyi olduğunu öğrenen Geralt tüm bunların sonucunda Letho’yu ya öldürür ya da serbest bırakır. Bir sonraki varış noktası Nilfgaard’tır. İkinci oyun Nilfgaard Ordusu’nun istilasıyla biter.

The Witcher 2 Oyunu Konusu İzle

The Witcher 3 Oyunu: Wild Hunt

Oyun öncelikle Yennefer‘ı arayışımızla başlamakta ve ardından Ciri‘yi bulmak şeklinde yön değiştirmektedir. Oyunun girişinde Ciri’nin küçüklüğünü gördüğü korkunç bir rüyadan uyanan Geralt, gördüklerini Vesemir’e anlattıktan sonra ikili yola çıkmıştır.

Yolculuk sırasında Griffin saldırısına uğrayan bir köylüye denk gelen ikili bu köylüyü kurtarmış, karşılığında ise köylüden Yennefer’ın nereye gittiği konusunda bilgiler almışlardır. Yennefer’ı bulmak adına asıl büyük adım burada atılmış, sonunda Yennefer Geralt’ı bulmuştur. Böylece iki aşık buluşmuş ve Ciri’yi aramaya birlikte devam etmişlerdir. 

Birbirini özleyen bu iki aşığın yollarının kesişmesinin ardından tek amaç Ciri’yi bulmak olmuştur. Ancak zorlu olan aynı zamanda Wild Hunt’ın da Ciri’yi arıyor olmasıdır. Farklı zamanlarda Wild Hunt’ın esiri olan bu ikili aynı zamanda onlardan kaçmak ve zorluklarla mücadele etmek zorunda kalmışlardır. Bu amaç için dostları Zoltan ile güçlerini birleştiren Geralt’ın, Ciri’yi bulmak için Ciri’nin de dostu olan Dandelion’dan bilgi alması gerekmektedir; ancak şaşırtmayan bir şekilde Dandelion anlamsız bir şekilde ortadan kaybolmuştur. 

Dandelion’un da bulunmasıyla Ciri’ye giden yol yavaş yavaş açılmaya başlamış; ancak bu hiç kolay olmasa da Ciri nihayetinde bulunmuştur. Uzun süren savaşların ve görevlerin ardından Wild Hunt ile yüzleşmek için gerekli ekibi toplayan ve planlar yapan Geralt ve dostları bu işi bitirmek için nihai olarak Wild Hunt ile yüzleşmiştir. Oyun boyunca yapılan seçimler neticesinde oyun üç farklı sona gitmektedir. 

Birinci sonda seçilen yolların neticesinde Ciri ölmektedir.  İkinci sonda Ciri hayatta kalsa da istemediği halde tahta oturarak imparatoriçe olmuştur. Birinci sondan nispeten daha iyi olsa da ikinci sonda da Ciri’yi buruk görmekte ve istediğinin bu olmadığını gayet açık bir şekilde anlamaktayız. Üçüncü ve en güzel sonda ise Ciri bir Witcher olmaktadır ve Witcher olduğu için oldukça mutludur. Yola Geralt ile ve Geralt’ın Ciri’ye özel yaptırmış olduğu Witcher kılıcıyla devam edecektir.

The Witcher 3 Oyunu Konusu İzle

The Witcher Dizisi

Konusunu yukarıda anlattığımız kitap ve oyunların senaryılarından alan The Witcher dizisi 20 Aralık 2019 tarihinden itibaran Netflix üzerinden seyredilebilir.

The Witcher Dizisi Fragmanı İzle

The Witcher Dizisi Fragmanı

The Witcher dizisi ile ilgili diğer bilgilerse şöyle: Dizinin başrollerinde Geralt of Rivia karakteri ile Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Justice League), Yennefer karakteri ile Anya Chalotra (The ABC Murders, Wanderlust) ve Ciri’yi canlandıran Freya Allan (The War of the Worlds, Into The Badlands) yer alıyor.

Dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler ise şöyle: Jodhi May (Game of Thrones, Genius) Calanthe rolünde, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) Eist rolünde, Adam Levy (Knightfall, Snatch) Mousesack rolünde, MyAnna Buring (Ripper Street, Kill List) Tissaia rolünde, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) Fringilla rolünde, Therica Wilson-Read (Profile) Sabrina rolünde, Emma Appleton (The End of The F**king World) Renfri rolünde, Eamon Farren (The ABC Murders, Twin Peaks) Cahir rolünde, Joey Batey (Knightfall, Strike) Jaskier rolünde, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) Stregobor rolünde, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) Istredd rolünde, Maciej Musiał (1983) Sir Lazlo rolünde, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) Dara rolünde, Anna Shaffer (Harry Potter) Triss rolünde.

The Witcher Dizi İzle

The Witcher 1. Sezon 1. Bölüm İzle

The Witcher Online İzlemek İçin Bu Linke Tıklayın

Continue Reading

Paranormal Filmler

Tavsiye Korku Filmi – The Dead Center

Tavsiye Korku Gizem Filmi – The Dead Center Filmi izle filminin konusu: Film; bir gece yarısı şehir hastanesinin morguna bir cesedin getirilmesiyle başlar.

Published

on

By

Tavsiye Korku Filmi - The Dead Center izle youtube video

Tavsiye Korku Gizem Filmi – The Dead Center filminin konusu: Film; bir gece yarısı şehir hastanesinin morguna bir cesedin getirilmesiyle başlar. Standart morg prosedürlerini izleriz önce. Ceset etiketlenir, otopsisi yapılır ve dondurucuya kaldırılır. Buraya kadar he şey gayet normal  görünmektedir. 

Morgda Canlanan Ceset

Sonra hiç beklenmedik bir şey olur ve morgda; dondurucuda bekleyen ceset aniden canlanır. Şoktadır ve üşümüştür. Bu yüzden morgdan çıkıp bulunduğu yere en yakın birimdeki bir hasta odasına girer. Orada bir battaniyeye sarınır ve yatağa uzanarak ısınmaya çalışır.

Doktor Daniel’in Gizemli Hastası

Doktor Daniel Forrest ise aynı hastanede bir psikiyatr doktoru olarak görev yapmaktadır. Ertesi gün gün hiç beklenmedik bir biçimde, hastane odalardan birinde fazladan bir hasta bulunur. Hasta katatonik haldedir. Dolayısıyla ne konuşabilmekte ve başka herhangi bir tepki verebilmektedir. Bu yüzden psikiyatri koğuşuna sevk edilir. Nihayetinde kendine geldiğinde Doktor Daniel hastayla ilgilenir. 

Hasta nihayet kendine gelip konuşabilmeye başladığında hafızasını da kaybetmiş olduğu anlaşılır. Doktor Daniel yavaş yavaş hastayı konuşturup, durumu tanımlamaya çalışırken hastadan daha önce öldüğü ve bir şekilde geri geldiği bilgisini öğrenir. Tabii böyle bir durum mantıksız olduğu için ve tam da psikiyatri bölümünün ilgi alanına giren olası mental rahatsızlıklarla alakalı ola bileceği için Psikiyatri Doktoru olan Daniel araştırmalarını hipnoz yöntemiyle daha da derinleştirmeye karar verir.

Kayıp Cesedin Peşindeki Bir Başka Doktor

Bu arada aynı hastanede görev yapan adli inceleme uzmanı Doktor Edward Graham da kayıp cesedin peşine düşmüştür. Film süresince Doktor Edward’ın kayıp cesetle ilgili araştırmalarını da izleriz eş zamanlı olarak. Doktor Graham, bir şekilde kayıp cenazenin izini sürerek; öldüğü otel odası, yangında harap olmuş evi, sonrasında ise çocuklarıyla birlikte ölmeden önce yanına yerleştiği babasına ulaşır. Burada cesedin sahibin gazete arşivini görür. Odasının duvarları İstanbul da dahil olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde gerçekleşen esrarengiz toplu ölüm haberlerini veren kupürlerle doludur. Ve bir de bu ölümlere yol açtığını düşündüğü doğaüstü bir yaratığa ait araştırma notlarıyla…

Açıklanamayan Doğaüstü Ölümler

Doktor Daniel ise kimliksiz hastasıyla kurduğu iletişim sürecinde; hastanın kendi içinde giderek güçlenen bir doğaüstü yaratıktan kurtulmak için intihar ettiğini ama bu yaptığının onu daha güçlendirdiğini, yaratığın kendisine cinayetler işlettiğini söylediğine şahit olur. Bütün bu süreç sırasında hastanede gerçekten de bazı açıklanamayan tuhaf bazı ölüm vakalarının gerçekleştiği görülür. Doktor Daniel başlarda bu iddiaları akli dengesizlik belirtileri olarak görse de kendisinin de hastayla yaşadığı bir deneyim sonucunda dünyanın ne kadar büyük bir tehlike içinde olduğunu anlar.

2018 senesinde vizyona girmiş olan filmin yönetmenliğini ünlü yönetmen isim Billy Senese yapmaktadır. Filmin oyuncu kadrosunda ise Shane Carruth, Poorna Jagannathan, Jeremy Childs, Bill Feehely gibi isimler yer almaktadır. The Dead Center filmi toplam süre olarak 1 saat 32 dakika boyunca ekranda kalmaktadır. The Dead Center filmi IMDb tarafından ise 5.6 puan almayı başaracaktır.

Sinan Özgenç

The Dead Center 2018 Youtube Fragmanı

Youtube Fragmanı İzle

The Dead Center Filmi İzle

Filmi izlemek için aşağıdaki linke tıklayıp, filmi online yayınlayan siteye gidebilirsiniz.

The Dead Center İzle

The Dead Center İzle Alternatif 1

The Dead Center İzle Alternatif 2

Continue Reading

Paranormal Filmler

Korku Filmi “La Llorona – Lanetli Gözyaşları”

La Llorona – Lanetli Gözyaşları isimli korku filminin konusu ve izleyici yorumu…

Published

on

By

Korku Filmi İzle La Llorona Efsanesi Lanetli Gözyaşları

La Llorona – Lanetli Gözyaşları isimli korku filminin konusu ve izleyici yorumu…

La Llorona Adlı Korku Filminin Konusu

Filmin hikayesi 1970’lerde geçiyor. Anna; iki çocuk sahibi, polis olan kocasını kaybetmiş ve Çocuk Koruma Bürosu’nda çalışan dul bir kadın. Bir gün dört yıldır ilgilendiği Patricia adlı bir kadın ve çocuklarıyla ilgili ihbar ihbar nedeniyle, polis eşliğinde Patricia’nın evine gidiyor. Gittiğinde çocuklar ortada yok ve Patricia çok tuhaf davranıyor. Anna’ya onları korumak için çocukları güvenli bir yere sakladığını söylüyor. Evin her tarafında mumlar yanıyor ve kilitli bir kapının üzerine bir göz resmi çizilmiş. 

Kapıyı açmaya çalışırken Patricia, Anna’ya saldırıyor ve polis Patricia’yı etkisiz hale getiriyor. Kapıyı açıp çocukları kurtarıyorlar. Koruma amacıyla yurda yerleştiriyorlar. Çocukların vücudunda yara izleri gören Anna, bunu kimin yaptığını soruyor. Çocuklar “O yaptı” diyorlar. Anna “Anneniz mi yaptı?” diye sorunca “Hayır” diyorlar. Anna “Sizi koruyacağım. Burada güvendesiniz.” deyince çocuklar “Hiçbir yerde güvende değiliz.” diye cevaplıyorlar. 

Gece olduğunda kardeşler yurtta uyurken, kardeşlerden büyük olanı; Tomas, yatağından kalkıp, uyurgezer şekilde yurdun koridorlarında dolaşmaya başlıyor. Kardeşi de onun peşinden gidip seslenerek uyandırmaya çalışıyor. Bu noktada koridorda onları takip eden ve “O” dedikleri hayalet kadını ilk defa görüyoruz.

Aynı gece, sabaha karşı Anna’ya bir telefon geliyor. Bir polis memuru Anna’ya “Az önce Patricia Alvarez’in çocuklarının cesedini, nehirden çıkardıklarını” söylüyor. Olay yerine Anna’dan sonra gelen çocukların annesi, olanlar için Anna’yı suçluyor. “O”nu durdurmaya çalıştığını ama Anna’nın onu duymazdan geldiğini söylüyor. Anna “O”nun kim olduğu sorduğunda ise “La Llorona” cevabını alıyor. 

La Llorona Efsanesi

Anna’nın çocuklarını bırakacak kimsesi olmadığı için ölen çocuklarla hemen hemen aynı yaşta olan çocuklarını da yanında getirmiştir. Anna polislerle ilgilenirken oğlu Chris arabada uyumakta olan kız kardeşini bırakıp, olay yerinin olduğu çevrede dolaşmaya başlıyor ve La Llorona’yı görüyor. La Llorona’da onu… Anne ve çocuklarının La Llorona ile olan mücadelesi böylece başlıyor. 

Anna, boğularak ölen çocukların cenazesinde, o bölgenin kilisesinin rahibinde La Llorona efsanesini öğreniyor. Buna göre; La Llorona, yaşarken, Meksiko’nun en güzel kızıymış. Çok zengin ve yakışıklı bir çiftlik sahibi La Llorona’ya aşık olmuş ve mutlu bir aşk evliliği yapmışlar. Çok sevdikleri iki de oğulları olmuş. 

Ancak bir gün La Llorona, kocasını başka bir kadının kollarında yakalamış ve kıskançlığın verdiği öfke ile kocasının en değer verdiği şeyi elinden almak için kendi çocuklarını nehirde boğarak öldürmüş. Öfke krizi geçip kendine geldiğinde ne yaptığını fark etmiş ve kendini de; çocuklarını boğarak öldürdüğü nehre atarak intihar etmiş. O günden sonra ölen çocuklarının yerini alacak yeni çocuklar aramaya çalışmakla lanetlenmiş.

La Llorona yani ağlayan kadın efsanesi, yaramazlık yapan çocukları korkutmak ve terbiye etmek için kullanılan bir halk masalına dönüşmüş zamanla…

La Llorona İzlemeye Değer Bir Korku Filmi mi

Spoiler vermiş olmamak için filmin konusuyla ilgili daha fazla şey anlatmak istemiyorum. Filmin genel çerçevesi bu tabandan gelişiyor ve Anna ile çocuklarının La Llorona ile olan mücadelesini izliyoruz. Filmin gizem ve heyecan dozu korku unsurunun önüne geçmiş. Ama bu kötü bir durum değil bence. Filmi tavsiye eder miyim diye sorarsanız “İzlenmeyecek bir film değil” derim. Ama özellikle de tavsiye edilecek bir korku filmi değil. Hele film için gerçekleştirilen reklam kampanyasının yarattığı beklentiyi de göz önüne alırsak, ufak çaplı da olsa bir hayal kırıklığı dahi yaşayabiliriz.

Continue Reading

Paranormal Filmler

Tavsiye Korku Filmi: Our Evil

Our Evil – Bizim Şeytanımız filmi keyif alarak izlemiş biri olarak şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki bu film kesinlikle aldığı IMDB puanından daha iyi.

Published

on

By

Our Evil Bizim Şeytanımız Korku Filmi İzle

Our Evil adlı korku filmi IMDB puanına (5.6) bakılacak olursa öyle çok ahım şahım bir film değilmiş gibi görünüyor. Ancak filmi keyif alarak izlemiş biri olarak şunu gönül rahatlığı ile ifade edebilirim ki bu film kesinlikle aldığı IMDB puanından daha iyi. Tabi; çok büyük, çok farklı, görsel efektlerle bezenmiş ve aşırı ünlü aktörlerin yer aldığı bir korku filmi izleyeceğinizi sanıyorsanız hiç davranmayın; hayal kırıklığı yaşarsınız. Our Evil, mütevazi bir korku filmi. Beğenmemin ve korku filmi severler için izlenebilir bir film olarak tavsiye etmememin nedeni ise filmin ortalara doğru açılarak kendi çapında gayet şaşırtıcı bir sona doğru ilerlemesi. Bunu yaparken de izleyiciyi sıkmamayı başarması.

Filmin konusu ile ilgili kendi özet ve yorumlarım kısmına geçmeden önce, hemen her sinema sitesinde bulabileceğiniz standart tanıtım metnini aşağıda vermeyi uygun görüyorum:    

Our Evil – Bizim Şeytanımız Filmi Konusu

Arthur, küçük yaşlardan beri çok özel psişik yeteneklere sahip bir çocuktur ancak bu yetenekleri ona çok ağır gelmektedir. Bu sırada tam da hayatından vazgeçmişken kendine ruhani bir akıl hocası bulur ve bu yetenekleri ile yaşamayı öğrenir. Fakat yıllar sonra Arthur baş edemediği bir güç ile karşı karşıya kalır ve bu yaratığa bazı insanları istemeden de olsa feda etmek zorunda kalır. Arthur bu deneyimini hiç bir zaman unutmaz ve hiç beklemediği bir gün yine bu cehennem yaratığının bu sefer kendi kızının peşine düşeceğini öğrenir. Arthur ne yapacağını bilemezken yine imdadına akıl hocası yetişir ancak Arthur’un kızının ruhunu kurtarması için yapması gerekenler ölümcüldür!

Our Evil – Bizim Şeytanımız Filmi Benim Özetim

Öncelikle yukarıda yer alan ve istisnasız bütün film sitelerinde standart olarak karşınıza çıkacak olan bu konu özeti büyük oranda yanlış. Gelin ben size bu filmin doğrusunu anlatayım.

Film Arthur’un deep web’den bir kiralık katil araması ile başlıyor. Önce katilin çaresiz bayan kurbanlarının kafa derilerini canlı canlı yüzüp, onları acı içinde, gram acıma hissetmeksizin öldürüşünü izliyoruz beraberce. Daha sonra Arthur, deep web’den bulduğu bu psikopatla buluşuyor ve onunla -bu kısımda izleyici için biraz muğlak olan- bazı şartlada anlaşıyor. Daha sonra katilin, Arthur’la buluştuğu barda, Arthur’un ayrılışından sonra ayarladığı iki hayat kadını ile eve gidip, onları da hunharca katledilişini izliyoruz. 

Devam eden bölümde Arthur, sanırım 18. yaşına girecek olan kızına başbaşa bir akşam yemeği ile kendi elleriyle hazırladığı pastayı ikram ediyor. Kızın mumları söndürdüğü o en mutlu anda; keskin nişancı olan kiralık katil, kızı tek kurşunla alnından vuruyor. Masanın karşısında nisbeten sükunetle oturmakta olan Arthur da kiralık katille olan anlaşmasının gereği olarak; kızının hemen ardından, aynı şekilde öldürülüyor. Burada “Ne oldu ya? Filmin ana karakteri filmin ortasında niye öldürülüyor? Hem hani bu korku filmiydi; niye hiç doğaüstü bir şeyler görmedik?” gibi bazı sorular beyninize hücum ediyor.

Sonraki kısımda ise hunhar kiralık katil evine gidiyor. Kiralık katil, söz verilen ödemenin ikinci kısmını alabilmek için gereken şifreyi öğrenmek amacıyla Arthur tarafından önceden kayıt edilmiş bir videoyu izlemeye başlıyor. Asıl film de buradan sonra başlıyor. Arthur’un neden bir kiralık katil tutarak kızını ve kendini öldürttüğünü, bu iş için hangi saiklerle neden bu katili seçtiğini ve benzeri diğer soruların yanıtlarını öğreniyoruz. Biz korku filmi severlerin genel beklentisi olan doğaüstü olaylar da Arthur tarafından ölümünden önce kaydedilmiş bu videoda sebep sonuç ilişkileri çerçevesinde mevcut. 

Film bittiğinde ise her şey yerli yerine oturuyor. Cevaplanmamış herhangi bir soru kalmıyor ve daha da iyisi; aslında Arthur ve kızının ölümlerinin; gayet memnuniyet verici, güzel, mutlu bir son olduğunu anlıyoruz. Hülasa; Our Evil – Bizim Şeytanımız adlı korku filmini, belki başlarda bazıları için sıkıcı gibi görünebilecek bir hikayeyi, basit ve hoş bir kurgu ile gerçekten “İzlediğime değdi” dedirtecek şekilde izlenir kılmasından dolayı tavsiye ediyorum. Ve evet; hala öyle büyük bir film değil. Ama kesinlikle vakit kaybı da değil… 

Our Evil – Korku Filmi İzle

Aşağıda linklerden herhangi birine tıklayarak Our Evil – Bizim Şeytanımız adlı korku filmini online izleyebilirsiniz.

Our Evil – Korku Filmi İzle

Korku Filmi: Overlord Operasyonu

Korku Filmi: Overlord Operasyonu

Yerli Korku Filmi: Alkarısı – Cinnet

Yerli Korku Filmi: Alkarısı – Cinnet

Korku Filmi: Üç Harfliler Beddua

Korku Filmi: Üç Harfliler Beddua

Continue Reading

Paranormal Filmler

Korku Filmi: Malevolent 2018

Malevolent filminde; yaşadıkları paranormal olaylardan muzdarip kişileri dolandırarak geçimlerini sağlayan dört üniversiteli gencin başından geçenleri izliyoruz.

Published

on

By

Yabancı Korku Filmi Malevolent 2018 İzle

Malevolent adlı 2018 yapımı korku filminde; evlerinde yaşadıkları paranormal olaylardan muzdarip kişileri dolandırarak geçimlerini sağlayan dört üniversiteli gencin başından geçenleri izliyoruz. Bu dört gençten ikisi kız ve erkek kardeştir ve kendileri bu tip paranormal olaylara hiç inanmamalarına rağmen anneleri intihar etmiş bir medyumdur. Kız kardeş her ne kadar yaptıkları bu işten rahatsızlık duymaya başlasa da erkek kardeş mafyaya borçlandığı için son bir iş daha yapmaya karar verirler.

Kendilerine gelen bir telefonda yaşlı bir kadın malikanesinde sürekli duymaktan yorulduğu seslerden kurtulmak için son çare olarak bu dolandırıcı ekibe başvurur. Kız kardeş gelen ilk telefonda vicdani sebeplerden ötürü bu iş teklifini reddetse de erkek kardeş yukarıda sözü edilen mafya borcu yüzünden kız kardeşini ve diğer iki ekip üyesini, bu işi almaya ikna eder.

Gidecekleri malikanede uzun bir süre önce bazı kız çocukları evin erkek evladı tarafından vahşi şekilde öldürülmüştür. Buna rağmen ekip malikaneye geldiğinde bunun da öncekiler gibi sıradan bir iş, daha doğrusu sıradan bir dolandırılık oyunu olacağını tahmin etmektedir.

Oysa gelecek hiç de tahmin edemeyecekleri olaylara gebedir. Her şeyden önce kız kardeş, annesinden miras kalan medyumluk güçlerinin farkına vardığı bir dönemdedir. Aslında aynı yetenek erkek kardeşinde de vardır. Ancak bütün bunlar, dolandırıcılık amacıyla gittikleri malikanede dehşeti yaşamalarına engel olmaz.

Filmin tipik paranormal içerikli veya hayalet filmlerinden farkı ise; başlangıçta size kendisinin tipik medyum-hayalet filmi olduğunu düşündürüp, sürpriz sayılabilecek bir sona bağlanması. Sürpriz son dediysem; bir zamanların “6. His” filminin yaşattığı türden ve etkide değil tabii ki. Ancak makul ve yeterli miktarda olduğunu söyleyebilirim.

Filmin olumsuz yönleriyse başlıca şunlar: Öncelikle baştan itibaren izleyiciyi saran bir gizem-merak unsuru yok. Ancak izledikçe çok da kötü bir film olmadığını anlayabiliyorsunuz. Tabi biraz da yavaş ilerliyor ama sonuçta küçük bir hikayeden söz ediyoruz. Bu tarz bir filmden çok büyük aksiyonlar beklemek zaten adil olmaz.

Filmin İMDB notu 4.8 ki bu adil bir not bence. Ancak korku filmi severlerin gayet iyi bildiği gibi; korku filmlerinde izlenebilirlik notu diğer filmler gibi 7 değildir. İMDB’de korku filmleri geleneksel olarak düşük not alma eğiliminde olduklarından herhangi bir korku filmi için izlenebilir olma eşiği 5 puandır ki bu buna oldukça yaklaşmış durumda.

Sonuç itibariyle tavsiye korku filmi olamasa da gece uyku tutmadığında yahut yapacak başka bir işiniz yahut çok daha iyi alternatif bir filminiz olmadığında gayet izlenebilir durumda. Bunları söylerken “Yoklukta gider” denecek kadar negatif bir anlam kast etmiyorum kesinlikle. Piyasa izlemediği korku filmi kalmamış türden iyi bir tür takipçisi iseniz çok da kötü anlatılmamış, ortalama bir hikaye olduğu kanaatine siz de varacaksınızdır zaten.

2018 İngiltere yapımı Malevolent filmi yönetmen Olaf de Fleur Johannesson tarafından yönetilmiş. Korku türündeki Malevolent 2018 filmi 5 Ekim 2018 tarihinde vizyona girmiş.

Yabancı Korku Filmi Malevolent 2018 İzle

Bildiğiniz gibi sitemiz bir film izleme sitesi değil. Ancak korku filmi veya paranormal içerikli filmleri sevenlere film tavsiyesinde bulunuyoruz ara sıra. Dolayısıyla bu filmi sitemiz üzerinden izlemeniz mümklün değil. Ancak okurlarımıza yardımcı olmak amacıyla aşağıda Malevolent filmini izleyebileceğiniz bazı başka sitelerin linklerini veriyoruz. Tıklayıp, doğruca ilgili sitelerin, bu film için ayırdıkları tanıtım ve izleme sayfalarına ulaşabilirsiniz.

https://www.hdfilmcehennemi1.com/malevolent-izle/

https://filmakinesi.net/malevolent-izle-2018.html

https://www.filmizlevip.org/malevolent-izle-2018/

Yabancı Korku Filmi Dark Web 2017
Yabancı Korku Filmi: Overlord Operasyonu – Tavsiye Korku Filmi
Türk Korku Filmi: Üç Harfliler Beddua
Continue Reading

Paranormal Filmler

Overlord Operasyonu – Tavsiye Korku Filmleri

Published

on

By

Korku Filmleri Overlord Operasyonu Konusu İzle Fragman

Bir grup amerikan askeri, 2. dünya savaşı sırasında, Almanların Fransa’daki bir köye yerleştirmiş oldukları; sinyal kesici kuleyi yok etmek amacıyla görevlendirilirler. Ekibin çoğu, daha havadan yapılan indirme sırasında; gerek uçaların ağır uçaksavar ateşiyle düşürülmesi, gerek talihsiz noktalara iniş yapmaları gerekse de sağ sağlim inenlerin Alman askerleri tarafından avlanmaları nedeniyle daha göreve bile başlayamadan saf dışı kalır.

Hava indirmenin ardından sağ kalmayı başaran birkaç Amerikan askeri, geceyarısı; hedefteki üssün bulunduğu köye doğru ilerlerken ormanda; deforme olmuş bir hayvan cesedine rastlarlar. (Toynakları olan bir çakal.) Nihai görevlerine kilitlenmiş olan askerler, her ne kadar bu küçük anomalinin üzerinde pek durmasalar da aslında bu ileride şahit olacakları sıra dışı olayların ilk habercisidir.

İlerlemeye devam eden askerler yine aynı gece, yerel halktan güzel bir genç bayanla karşılaşırlar. Kız, hedefteki köyde yaşadığı ve Almanlar anne ve babasını öldürdüğü için ekibe yol gösterir, onları gizlice evine alır. Evde küçük erkek kardeşi ve hasta halası ile beraber yaşamaktadır. Ancak halası ile ilgili garip bir şeyler vardır. Halanın vücudu tuhaf bir biçimde deforme olmuştur.

Almanlar köydeki devriye ve güvenliği de oldukça sıkı tutmaktadırlar. Her gece bütün evlerde arama yapıp, bazen köylülerden bazılarını, sinyal kesici kulenin bulunduğu kilise arazisinde üsse götürmektedirler. Ve oraya giden bir daha geri dönmemektedir. Devriye yapan askerlerin başındaki komutan kıza, köydeki diğer sakinlere davrandığından daha toleranslı yaklaşmaktadır çünkü tehdit ve şantaj yoluyla kızı bazı geceler iğfal etmektedir. Amerikan askerlerinin evde saklanmaya başladığı gece de kızı iğfal etmek için emrindeki askerlerle arama bahanesiyle eve girer. Saklandıkları yerden Nazi subayının genç kızı taciz etmesine daha fazla dayanamayan askerler, bir şekilde subayı derdest ederler. 

Kuleyi, müttefik askerlerin saldırısı öncesinde imha etmek için çok kısıtlı bir zamanları vardır ve görevi gerçekleştirmek amacıyla keşif yapmakta olan askerlerden biri, bir şekilde üsse yaklaşmayı hatta şansın ve koşulların da zorlamasıyla üsse girmeyi başarır. Nazi üssünde; hiç de hesapta olmayan bazı durumlar vardır. Fransız genç kızın halasında olduğu gibi tuhaf vücut deformasyonlarına uğramış yerel Fransız köylüleri bir Nazi doktorun nezaretinde canlı canlı yakılmaktadır. İlginç olansa yakılan bedenlerin hala hareket etmeye devam etmeleridir. Bir şekilde doktorun yer altındaki laboratuvarına girmeyi başaran Amerikalı asker, bu üste daha önceden tahayyül bile edemeyeceği korkunç şeyler görür… 

Klasik savaş sahneleriyle başlayan ve bir müddet bu şekilde ilerleyen film, bu noktadan sonra heyecan, gerilim ve korku dolu anların yaşandığı ilginç bir mecraya girer…

Overlord Operasyonu Resmi Tanıtım Metni

Filmin resmi tanıtım metni ise şu şekilde: Overlord Operasyonu’nun hikayesinde, İkinci Dünya Savaşı’nda, müttefik güçlerin Normandiya’ya asker çıkarması yapacağı günün arifesinde, bir grup Amerikalı paraşütçü, düşman hattının arkasında bırakılır. Askerlerin buraya bırakılmasının amacı saldırının başarısı için önemli bir görevi gerçekleştirmektir. Fakat askerler hedeflerine yaklaşırken beklenmedik bir şeyle karşılaşırlar. Nazi işgali altındaki köyde, sadece bir askeri operasyondan fazlasının olduğunu fark ederler.

  • Tür: Korku, Gizem, Savaş
  • Yönetmen: Julius Avery
  • Senaryo: Billy Ray, Mark L. Smith
  • Oyuncular: John Magaro, Jovan Adepo, Mathilde Ollivier, Pilou Asbæk, Wyatt Russell
  • Ülke: ABD, Kanada
  • Yapım Yılı: 2018

Korku Filmi Overlord Operasyonu İzle

Paranormal Haber olarak, Paranormal Filmler başlıklı kategorimizde sadece izlediğimiz filmlerin tavsiyesini yapıyoruz. Dolayısıyla söz konusu korku filmini sitemizden izlemeniz mümkün değil ancak aşağıda vereceğimiz linklerden herhangi birine tıklayarak, filmi doğrudan online film izleme hizmeti veren başka sitelerin ilgili sayfalarında görebilirsiniz.

Korku Filmi: Overlord Operasyonu İzle

Korku Filmi: Overlord Operasyonu İzle Alternatif Link

Continue Reading

Paranormal Filmler

Türk Korku Filmi: “KAFİR”

Yasemin’in nişanlısı Ufuk ile güzel giden bir ilişkisi vardır. Ancak çiftin huzur dolu hayatı Ayşe’nin görmeye başladığı kabuslar birer birer gerçek oldukça bozulmaya başlar. Cuhenna kabilesine mensup cinler Yasemin’e musallat olmuşlardır. Cinlerin Yasemin’e musallat olmasının nedeni ise

Published

on

By

yerli korku filmi türk kafir

Yerli korku filmi Kafir’in konusu şöyle: Yasemin, kardeşi Ayşe ile birlikte yaşayan genç bir kadındır. Yasemin’in nişanlısı Ufuk ile güzel giden bir ilişkisi vardır. Ancak çiftin huzur dolu hayatı Ayşe’nin görmeye başladığı kabuslar birer birer gerçek oldukça bozulmaya başlar. Cuhenna kabilesine mensup cinler Yasemin’e musallat olmuşlardır. Cinlerin Yasemin’e musallat olmasının nedeni ise bir büyücünün, kâfir cinleri kullanarak yaptığı büyüdür.

Yönetmenlik koltuğunda Hasan Gökalp’in oturduğu korku türündeki filmin oyuncu kadrosunda ise Beyza Metin, Gamze Kırlı ve Selim Aygün gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosu da yine Hasan Gökalp’e ait.

Korku Filmi “KAFİR 2018” Fragman İzle

Kafir Korku & Gerilim – 25 Mayıs'ta Sinemalarda

Kafir Korku filmi 25 Mayıs'ta Sinemalarda.Arkadaşlarınızın cesaretini bu filmde test edin.——Youtube'de daha net izlemek için tıklayınız.https://www.youtube.com/watch?v=_ZBq4q2yfIQ

Kâfir-filmi paylaştı: 2 Mayıs 2018 Çarşamba

Korku Filmi “Kafir” İzleyici Yorumları

İzleyici yorumları, çoğumuz için eleştirmen yorumlarından daha sahici. Bu sebeple çeşitli internet sitelerinin izleyici yorumları bölümünden film hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları derledik. İşte o yorumlar:

“Korku türünden hoşlanan birinin bu filmi beğenmemesi imkansız. Adrenalinin hiç düşmediği korku dolu sahnelerin ardı arkası gelmeyen bi film.”

“Film tamamen doğal ışıkla yapılmış gibi muazzamdı.”

“Erkek arkadaşımın ısrarıyla izlediğim korkunç ötesi film. Bu filmi asla tek başıma izleyemezdim aşırı korkunç!”

“Şunu bilmeniz gerekiyor!! Filmi izledim ilk dakikalarda gerilim başlıyor, eyvallah bu güzel. Filmin korku teknikleri ve oyunculuklar da tamam. Hadi ses de ok ve film sürükleyici gidiyor. Fakat şunu anlamıyorum? Bu filmleri neden 82 dakika filan yapıyorsunuz? Bu filmin süresi en az 95 dakika olması gerekmiyor mu? Bu nedenle 0.5 veriyorum kusura bakmayın.”

“Sıkıldık hep farklı filmlerde aynı şeyi görmekten. Bu nedenle Kafir filmine 4.5 veriyorum.”

“Son 2 haftadır izlediğim filmler arasında en akıcı film buydu. Korku aşk gerilim seviyorsanız kaçırmayın derim.

“Güzel bir film. Daha uzun olsa sıkılmadan izlerdim. Tek eksiği kısa sürüyor. Onun dışında güzel bir film.”

“Afişi yabancı korku filmlerini andırdığı için merak etmiştim ve film de alışıldık Türk korku filmlerine benzemiyor. Değişik ve bilgilendirici bir korku filmi olmuş, başarılı buldum.”

“Biz bugün dersaneden arkadaşlarla izledik grup olarak. Bizden bi arkadaş ayrı koltukta oturup izlicem dedi önce ama cinli sahneler başlayınca geldi ortamıza oturdu korkudan 🙂 ben onun kadar çok korkmadım ama güzel filmdi.”

“Korku sahneleri çok etkiliydi. Yalnız gittim ve ses efektleri inanılmazdı. Yalnız izlemek için fazla korkunç bir film!”

“Hayatımda izlediğim en berbat film. Gitmeyi düşünenlere tavsiyemdir gitmezseniz sizin için daha hayırlı, kaybınız değil kazancınız olur…”

“İzlediğim daha doğrusu izleyemediğim filmin yarısında çıkıp gittiğim berbat bir film filmdeki oyunculuklar berbat konu sıradan ve filmin hiçbir korkunçluğu yok çok kalitesiz bir film verdiğiniz paraya kesinlikle değmez.”

“Böyle etkileyici filmler görebilmek Türk korku sineması adına umut vaadediyor. Senaryo ters köşelerle dolu heyecanla izledim keşke daha uzun olsaydı film.”

“Filmin efektleri yabancı film izliyormuşum hissi yarattı bende. Türk korku filmlerinde çıtanın yukarı taşındığını görmek bir Türk korku sever olarak mutluluk verici. Devamı gelsin…”

Siccin kolpası.”

“Parasını çöpe atmak isteyen, vaktini harcamak isteyen gitsin. Vakit kaybı resmen ya. Oyunculuk yaratıcılık sıfır bu filmde.”

“B.k gibi film amk! 10 tl boşuna gitti. Onun yerine döner ayran yerdim.”

“Aq filme gittik filmde korku sahnesi yok. Efektler çok kötü.”

Continue Reading

Paranormal Filmler

Yerli Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet”

Published

on

By

alkarısı cinnet yerli korku filmi türk korku filmi izle

Alkarısı’ndan korunmak için çeşitli çarelerin olduğuna inanılır. Lohusa kadını yalnız bırakmamak, ışıkları sürekli yakmak, başucuna Kuran koymak, yüzünü kırmızı örtüyle örtmek bunlardan bazılarıdır. Filmin hikayesi de bu inanış çerçevesinde ilerliyor.

Alkarısı

Yerli korku filmi “Alkarısı: Cinnet”  ismini eski ve hemen hepimizin aşina olduğu bir Anadolu inanışından alıyor. Muhtemelen bildiğiniz gibi; genellikle lohusa kadınlara ve atlara musallat olduğu rivayet edilen ve halk hikayelerinde uzun saçlı, çirkin bir kadın olarak tasvir edilen bir cindir alkarısı. Bu efsanenin temeli Şamanizm’e kadar uzanır. İnanışa göre lohusaların ve yeni doğmuş çocukların ciğerleriyle beslenir. Alkarısı’ndan korunmak için çeşitli çarelerin olduğuna inanılır. Lohusa kadını yalnız bırakmamak, ışıkları sürekli yakmak, başucuna Kuran koymak, yüzünü kırmızı örtüyle örtmek bunlardan bazılarıdır. Filmin hikayesi de bu inanış çerçevesinde ilerliyor.

Yerli Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet” Konusu


Yerli korku filmi Alkarısı Cinnet’in konusunu özetlemek gerekirse: Yedi aylık hamile olan Dilara, doğum izni alarak işten ayrılır ve bu süreci de evde geçirerek dinleneceği istirahat dönemine girer. Ancak hamile genç kadın eve çekildiğinden beri peşini bırakmayan kabuslar günlerini zehir etmeye başlar. Dilara, başına musallat olan bu kabusların altında en yakın arkadaşının, kaynanasının hatta zamansız gelen çocuğun eşi üzerinde yaptığı baskı yüzünden eşinin oyunlarını aramaya başlar.
Yönetmenliğini Muzaffer Gülçek’in üstlendiği filmin senaryosunda Alper Kıvılcım’ın imzası bulunuyor.

Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet” Fragman

Korku Filmi “Alkarısı – Cinnet” Online İzle

Continue Reading

Paranormal Filmler

Yerli Korku Filmi: Bezmi Ezel

Published

on

By

yerli korku filmi türk korku filmi bezmi ezel full izle

“…Çok tehlikeli bir cin kabilesi Yasemin’e musallat olmuştur. Bütün bulgular babası İshak’ı işaret etmektedir. Babası İshak’ın geçmişindeki büyük sır, yıllar sonra onu ele geçirmiştir…”

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel’in Konusu

Cinlerin musallat olduğu bir kızın çare ararken kendini yeniden doğduğu köyde bulmasını konu alan yerli korku filmi “Bezm-i Ezel” adlı filmin konusu şöyle: 

Yasemin ve Mustafa İzmir’de ikamet eden aynı evi paylaşan, farklı dinlere mensup olduklarına aldırış etmeden birlikte olmayı başarmış iki sevgilidir. Yasemin’in sıradan hayatı gördüğü rüya ile bir anda kabusa dönmüştür. Ard arda yaşadığı paranormal olaylar onu büyük bir bunalıma sokar. Mustafa olan biten her şeyi hafife alarak Yasemin’i rahatlatmaya çalışır ancak içten içe sevdiği kadın için endişelenmektedir.

Yasemin çareyi ibadet ettiği kilisenin din görevlisinde arar. Din görevlisi papaz Yasemin’e yardım etmek istese de bu konuda çaresiz kalır. Yaşanan olayları yorumlayan papaz Müslüman bir din adamından yardım almalarını önerir. Yasemin bu fikre başta oldukça karşı çıksa da çaresiz kabul eder.

Mustafa, arkadaşı Serdar aracılığı ile Mansur Hoca’ya ulaşır. Mansur Hoca çevresi tarafından saygı gören, fikirlerine değer verilen biridir. Halk arasında cinci hoca olarak bilinen insanlardan oldukça farklı bir profil çizmektedir. Mansur Hoca, yaşananları dinledikten sonra Yasemin’e yardım etmeye karar verir. Yasemin kendi dininin inançları ışığında hareket etmek ister ancak kendisini bir anda islami ritüellerin içinde bulur.

Mansur Hoca’nın uzun uğraşlar sonucunda ulaştığı sonuçlar Yasemin’i dehşete düşürür. Çok tehlikeli bir cin kabilesi Yasemin’e musallat olmuştur. Bütün bulgular babası İshak’ı işaret etmektedir. Babası İshak’ın geçmişindeki büyük sır, yıllar sonra onu ele geçirmiştir. Sırrı çözmek için büyük mücadele veren Mansur Hoca bütün gayreti ve ilmini İshak’ın sırrını çözmek için harcar. Yasemin büyük tehlike altındadır. Bu korku dolu yol, doğduğu köye kadar uzanacaktır.

Türk Korku Filmi: Bezmi Ezel

Çekimleri İzmir’in Buca ve Torbalı ilçelerinde gerçekleştirilen yerli korku filmi “Bezm-i Ezel”in yönetmenliğini Aykut Can Demirel üstlenmiş. Senaryosunu Oğuz Tosun’un kaleme aldığı filmin çekimlerinin bir kısmı da Buca’daki tarihi Baptist Kilisesi’nde yapılmış.

Görsel efektlerini Serkan Dinç’in, makyaj tasarımını Gizem Keskin ile Mukaddes Dinçer’in gerçekleştirdiği yerli korku filminin, sanat yönetmeni Elif Doğan. Filmin görüntü yönetmenliğini ise Hamza Baş ile Aykut Demircan üstlenmiş.

Yerli korku filmi Bezm-i Ezel’in oyuncu kadrosu ise şöyle: Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğrahan Kirişoğlu, Hakan Tutu, Hüseyin Başlı, Talat Yavaş, Ceylan Ay ve Nilüfer Başlı.

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel Full İzle – Youtube

Yerli Korku Filmi Bezm-i Ezel Fragman – Youtube

Continue Reading
Advertisement

Facebook Sayfamızı Takip Edin

Advertisement
Advertisement

Popüler