Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Cin Vakası “Soğan Kabukları”

“…Tuvalette birileri vardı; saydam camdan açıkça görebiliyordum. Korkmadım. Taa ki evde benden başka kimsenin olmadığını hatırlayana kadar…”

Bir Karaltı Yürüyordu

Akşamları uğraşacak bir işim olmadığı için bilgisayarda takılıyordum öylesine. Vakit bayağı ilerlemiş, saat gece 11 olmuştu. Aile de iki günlüğüne köye gitmişti. “Zaten ev boş” deyip sabahlamayı düşünüyordum. Hafiften uyku bastırdı ve birden elektrik gitti. Böyle şeylerden asla korkmam. Mutfağa gidip, mum almaya çalışıyordum. Mutfağa doğru ilerlenken bir karaltının yürüdüğünü hissettim.

Kulağımda Çınlama Oldu

İlk başlarda aldırmadım. Zaten ortam bayağı karanlıktı. Sonra mumu yakıp, kanepeye uzandım ve müzik dinlemeye başladım. Kulaklık kafamda son ses dinliyordum ve mum söndü. Tekrar yaktım. Evin içinde hiç esinti yoktu; açıkcası biraz garipsedim. Mum bir daha söndü. Hafif de uyku hali işte erindim kalkıp yakmaya. Biraz zaman geçti. Birden kulağıma aşırı bir çınlama geldi. Elimi ve ayaklarımı oynatamıyordum ama kendi nefes alışlarımı duyuyordum. Dua okuyarak güç bela yerimden kalkabildim. Beni baya etkiledi. Kalktığımda saat 03:00-04:00 arasıydı ve elektrikler gelmişti, ışıklar açıktı.

Her Yer Soğan Kabuğu

Canım sıkıldı, biraz da korkunun verdiği etkiyle kalktım televizyon başına geçtim. Aşırı tuvalet ihtiyacım oldu. Kalkıp tuvalete gittim. Tuvalette birileri vardı; saydam camdan açıkça görebiliyordum. Korkmadım. Taa ki evde benden başka kimsenin olmadığını hatırlayana kadar. Öbür odaya geçtim. Biraz cesaret toplayıp yine tuvalete gittim. İçeri boştu. Girdim tuvalete bi’ baktım her yer soğan kabuğu… Bunları topladım ve yatağıma doğru ilerledim. Işıklar açıktı. Öbür odadan garip garip sesler geliyordu. Korkuyordum artık. Bayağı etkilenmiştim. Sesler git gide artıyordu. En sonunda bi’ ağlama sesi duydum ve birden sabah ezanının okunmaya başlamasıyla kesildi bütün sesler.

Advertisement
Click to comment

Soru Sor - Fikrini Yaz