Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Cin Vakası: Kayıp Cevşen

O sabah da her zamanki gibi okula gitmek için saat altıda kalkmıştım. Kışın ortasında olduğumuz için hava karanlıktı ve bir de bunun üstüne yağışlı olduğu için daha kararmıştı ortalık.

Karanlık Havalardan Hep Korkmuşumdur

O sabah da her zamanki gibi okula gitmek için saat altıda kalkmıştım. Kışın ortasında olduğumuz için hava karanlıktı ve bir de bunun üstüne yağışlı olduğu için daha kararmıştı ortalık. Ben zaten karanlık havalardan hep korkmuşumdur.

Banyonun Perdeleri Uçuşmaya Başladı

Üzerime okul kıyafetimi giydim. Kahvaltı yapmaktan vazgeçtim çünkü mutfakla benim kaldığım odanın arasında bayağı bir mesafe vardı ve ben mutfağa girmeye korktum. Bir an önce evden çıkmak istiyordum. Banyoya girdim saçımı toplamak için. Banyonun perdeleri uçuşmaya başladı ama rüzgar yoktu. Zaten banyoda rüzgar olması imkansızdı. Perdelerin uçuşması beni ürperttiği için daha hızlı hareket etmeye başladım.

Boynumdaki Cevşen’i Çıkarıp Sallamaya Başladım

Banyonun ışığı kapanıp iki saniye kadar sonra tekrar açıldı. Kapıyı açıp baktığımda kimse yoktu. Zaten o gün arkadaşım da evde yoktu. Hemen çantamı alıp, çıktım. Okul çıkışı, arkadaşımla beraber eve geldik. Yağmur yağıyordu. İkimiz de korktuğumuz için benim odada beraber oturuyorduk. Ben, canım sıkıldığı için boynumdaki cevşeni çıkarıp sallamaya başladım. Cevşen birden koptu ve içindeki kağıt fırladı. “Tak” diye bir ses geldi.

Evin Altında Mezar Varmış

Yere düştüğünü düşünüp yerde aramaya başladık. Biz ararken üst katta oturan Aysu abla bize bakmaya gelmiş. “Üstüne basarsanız çarpılırsınız” dedi. Biz tabi daha da çok korktuk. Sonra Aysu abla işi olduğunu söyleyerek gitti. Biz yatağın üstüne, şifonyerin üstüne filan da baktık ama yoktu. Üstüne basmaktan korktuğumuz için yatağa oturduk. Sonra ben lavaboya giderken şifonyerin üstüne tekrar baktım. Orada duruyordu. Daha önce defalarca bakmıştım. Orada olmadığına emindim. O gün çok korktum ve ailemin yanına taşındım. Sonradan öğrendim ki o evin altında eskiden bir mezar varmış.

Advertisement
1 Comment

1 Comment

Soru Sor - Fikrini Yaz