Connect with us

Cinler Alemi

Cin Vakası: Karabasan

Ben karabasandan çok korkuyordum. Hiç gelmemişti bana ama çok merak ediyordum ve sürekli herkese karabasan konusunu açıyordum.

Bir Sallantı Hissettim

Adım Banu, 14 yaşındayım. Başımdan geçen olay 2012 Şubat’ında gerçekleşti. Ben karabasandan çok korkuyordum. Hiç gelmemişti bana ama çok merak ediyordum ve sürekli herkese karabasan konusunu açıyordum. Bir akşam evde oturuyordum. Sonra komşumuza gittim. Kanepede oturuyordum ve sallantı hissettim.

Komşumuzun Oğlu Korkmasın Diye

Sonra eve geldim. Kapı çaldı. Gelen başka bir komşumuzdu. Ablamı dışarda yemek yemeye götürdü. Ben de gitmek istedim ama gitmedim. Sonra ablam eve geldi. Yataklar hazırdı. Komşumuzun annesi hastalanmış, komşumuz da annesini hastaneye götürmüştü. Komşumuzun oğlu bizde kaldı. Normalde ben ablamla uyurum ama o gece komşumuzun oğlu korkmasın diye ablam onunla yattı (Çocuk dört yaşında). Ben de karşı kanepeye yattım.

O Gece Dua Okumadan Yattım

Saat 12’ydi. Ben komşumuzu bekliyordum. O sırada telefondan Face’e giriyordum. Sonra uykum geldi, telefonu kapadım. Her gece dua okuyarak yatarım ama o gece nedense dua okumadan yattım. Gözümü kapadım. Dörde kadar uyumuşum. Dörtte kalktım. Uyku tutmuyordu. Benim yüzüm duvara dönüktü, yatıyordum. Yastık sanki kafamın altında yokmuş gibi hissediyordum. Yastığı ikiye katlıyordum ama yine de yastık yokmuş gibiydi.

Deprem Oluyor Zannettim

Sonra yatak sallanmaya başladı. İlk başta aldırmadım fakat git gide artıyordu. Endişelendim, deprem oluyor zannettim. Sonra bir iki dakika bekledim. Biraz daha sallandım. Sonra arkamı döndüm, yorganı üzerimden attım. Öyle bi sallandım ki yataktan düşecektim neredeyse. Sonra içimden “Herhalde deprem oluyor, annemlere haber vereyim” dedim.

Gelen Karabasandı Hemen Anladım

Tam kalkıyordum ki biri ağzıma vurdu. Meğer gelen karabasanmış. Hemen anladım. Üzerime oturdu. Divinemiyordum. Gözlerimi açamıyordum. Korkuyordum ama yine de hafif açtım. Koridorun ışığı yanıyordu. Sarı ışıkta simsiyah bir şey belirgindi. Panik yapmadan Nas suresiyle Ayet-el Kürsi suresini okudum ve üzerimden büyük bir yük kalkmış gibi oldu. Hemen ışığı yaktım ve o gece hiç uyumadım. Rüya olmadığına eminim.

Advertisement
1 Comment

1 Comment

Soru Sor - Fikrini Yaz