Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Cin Vakası: Buluntu

Yaşanmış Korku Hikayeleri – 2008 yılında, köyde kardeşiyle oynayan bir çocuğun topu, civarda bolca bulunan mağaramsı oyuklardan birinin içine kaçar.

Yaşanmış Korku Hikayeleri – 2008 yılında, köyde kardeşiyle oynayan bir çocuğun topu, civarda bolca bulunan mağaramsı oyuklardan birinin içine kaçar. Topu almak için mağaraya giren çocuk, orada hiç ummadığı bir şey bulur…

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Yıl 2008; kardeşimle köydeyiz. Mahalledeki çocuklarla ben top oynuyorum, kardeşim arkadaşlarıyla takılıyor. Top oynarken gol yedik. Köyümüzde çok mağara vardı; top mağaraların birine kaçtı. Neyseki mağaralar küçük küçüktü. Topu almaya gittim; tam aldım dönüyorum, içeride Kuran-ı Kerim gördüm. Saygısızlık olmasın diye aldım, eve götürdüm. Koydum, top oynamaya devam etim. Gece oldu, karanlık bastı, evimize dönmeye başladık. Eve gittiğim zaman Kuran-ı Kerim’e bir göz attık. Kapağını kaldırınca açtım ve bir üfleme sesi geldi gibi oldu ama umursamadım. Arapça bilmediğim ve dolayısıyla içinde yazılanları anlayamadığım bu işle fazla oyalanmadım.

Gece…

Yemeğe geçtik, yedik içtik çok şükür karnımızı doyurduk. Yatma vakti geldi. Kardeşimle beraber yatıyorduk. Gece üç gibi kardeşim kalkıp yürümeye başladığında su içecek filan sandım, bir şey demedim ama bir anda kapının çarpma sesi geldiğinde kardeşimin o saatte dışarı çıktığını anladım. Hemen koşarak babamı uyandırdım. Beraber dışarı çıktık kardeşimi aramaya başladık. Dışarıda bazı gölgeler gördük. Bu bizi korkuttu ama sonra hayvan olduklarını düşündük.

Nihayet kardeşimi göl kenarında baygın şekilde bulduk. Hemen eve taşıdık. Babam, sabaha kadar kardeşimin başucunda kardeşimin kendine gelmesini bekledi. Sonunda sabah saatlerinde kardeşim uyandı ve neler yaşadığıyla ilgili onu sorguladık. “Ne oldu?” dedik, bize “Hiçbir şey hatırlamadığını” söyledi “En son yatakta olduğunu” söyledi. Bu gece yürümeleri sonrasında neredeyse her gün devam etti. Sonunda bizim eve o Kuran sandığımız kitap girdiğinden beri bu tuhaf şeyleri yaşamakta olduğumuzu fark etik.

Daha fazla kaybetmeksizin bir Hoca bulduk. Hoca bize “Bulduğumuz kitabın Kuran olmadığını, büyü yapmakta kullanılan bir yazma olduğunu ve bu nedenle o kitabın bulunduğu yere cinlerin musallat olduğunu söyledi. Bundan kurtulmak için abdestsiz dolaşmamamız gerektiğini söyledikten sonra kendince birtakım şeyler yaptı. Böylece iki hafta geçtikten sonra, sonunda geceleri rahat uyuyabilmeye başladık. Daha sonra o gölcüğe gittiğimizde kurumuş olduğunu gördük ve böyle bitti.

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Yıl 1994’dü. Ben annem ve abim Tunceli’deki köyümüze gitmiştik. O zamanlar 12 yaşlarındaydım. Gittiğimizde amcamların evine yerleştik. Benim orada tanıdığım pek kimse olmadığı için vaktimin çoğunu amcaoğlu Yusuf’la birlikte ge

Soru Sor - Fikrini Yaz