Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Dere Cinleri

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Halk arasında anlatılagelen bir hikayeye göre; Çınarcık isimli bir köyde toplu bir cin vakası yaşanmış.

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Halk arasında anlatılagelen bir hikayeye göre; Çınarcık isimli bir köyde toplu bir cin vakası yaşanmış.

Yaşanmış Korku Hikayeleri – İddialara göre; geceleri köyün yakınlarında akmakta olan derenin kenarına giden insanlar cinleniyormuş. Köyde; sayıları giderek artan sayıdaki kişinin dengesiz davranışlar sergilemeye başlaması ve bazı kimselerin de hiçbir hastalıkları olmamasına rağmen yataklarından kalkamaz duruma gelmeleri üzerine bir kaç köylü, civar köyde bulunan ve cinci hoca olarak da nam salan Salih Efendiye ulaşmış. Olanları ona anlatmışlar. Salih Efendi, köylülere ertesi gece geleceğini söylemiş. Sonraki gün köyün ileri gelenleri, Hocayı beklemeye başlamışlar.

Musa isimli bir köylü “İleride gece lambası yanıyor! Bu gelen hoca olmalı. Gidelim alalım.” demiş ve köylüler o tarafa yönelmiş. Köylüler neredeyse bir kilometre yürümüşler ancak gaz lambasının ışığının bu kadar uzağa aydınlık veremeyeceğini geç fark etmişler… Musa Efendi “Geri dönelim! Bu Salih efendi değil.” deyip, köylüleri yoldan geri çevirmiş. Yarım saat sonra da Salih Efendi köye varmış. “Çok geç olmadan beni o derenin kenarına götürün” demiş. Salih Efendi önde, yaklaşık 10 kadar köylü silah ve tüfekle arkasında inmeye başlamışlar dere kenarına..

Dere kenarında bir değirmen varmış. Değirmenin önünde dolaşan bir çift gölge görmüş Salih Efendi ve seslenmiş “Kim var orada?”. Ses gelmeyince köylülerden biri havaya ateş açmış ancak gölgeler gözden kaybolmuş. Salih Efendi o tarafa yönelip, köylülere arkasından gelmemelerini söylemiş. 15-20 dakika sonra geri dönen Salih Efendi “Şu an burdalar” deyince, köylülerden korku dolu fısıltılar yükselmeye başlamış. Salih Efendi “Şurada bir incir ağacı var. Şu an ordalar, bu tarafa bakıyorlar” deyince, köylülerden biri o tarafa ateş açmak istemiş ancak silah ateş almamış. Hemen ardından o adam adeta deli gibi çığlık atmaya başlamış.

Salih Efendi yanına yaklaşarak adamı okumaya başlamış. Çok geçmeden adam kendine gelmiş. Salih Efendi, köylülere orada daha fazla kalmamaları gerektiğini söylemiş ve herkesin dereden abdest almasını istemiş. Köylüler güzelce abdestlerini almışlar. Sonra da Salih Efendi’nin dediklerini, onun ardı sıra aynen tekrar ederek topluca dualarını yapmışlar. Ertesi gece, Salih Efendinin önderliğinde gerçekleştirdikleri toplu dua ayini sayesinde cinlerden kurtulduklarını düşünen köylüler bunu kutlamaya karar vermişler.

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Ancak eğlence başladıktan sonra 35’e yakın köylü cinnet benzeri bir hal yaşamaya başlamış. Avazları çıktığı kadar bağırıyor, çığlıklar atıyor hatta kendilerine zarar veriyorlarmış… Rivayetlere göre o gecenin ardından köydeki herkes farklı sebeplerden dolayı ama genellikle tuhaf şekillerde ölmüşler zaman içinde… Köyün şimdilerde tamamen terk edilmiş olduğu söyleniyor.

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: 2008 yılında, köyde kardeşiyle oynayan bir çocuğun topu, civarda bolca bulunan mağaramsı oyuklardan birinin içine kaçar. Topu almak için mağaraya giren çocuk, orada hiç ummadığı bir şey bulur...

Soru Sor - Fikrini Yaz