Connect with us

Esrarengiz Olaylar & Gizem

Kitabül Azazil: Cinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı Kitap

Kitabül Azazil: Cinlerin yazdığı iddia edilen yasaklı kitap hakkında bilinenler. İçeriği nedir? Yazarı olduğu iddia edilen İbn-i Cuhaşe kimdir?

Kitabül Azazil: Cinlerin yazdığı iddia edilen yasaklı kitap hakkında bilinenler. İçeriği nedir? Yazarı olduğu iddia edilen İbn-i Cuhaşe kimdir?

Cinler tarafından yazıldığı iddia edilen ve dünyada sadece iki kopyası bulunan yasaklı kitap: Kitabü’l Azazil!

Kitabül Azazil

Kitabü’l Azazil, tamamı cinler hakkında son derece detaylı bilgiler içeren 500 sayfalık bir kitap. Cinler alemine dair tüm sırların bu kitapta en ince detayına kadar yazılı olduğu düşünülüyor. Kitabın M.S. 500 yılında İbn-i Cuhaşe adında bir adam tarafından yazıldığı iddia ediliyor. Kimileri de M.S. 800’lü yıllarda yazıldığını söylüyor. Aynı zamanda kitabın yazarı olarak bilinen İbn-i Cuhaşe’nin de bir cin olduğunu iddia edenler de var. Kimse İbn-i Cuhaşe’nin kim olduğunu, nereden geldiğini, nereye gittiğini bilmiyor…Kitabın orijinalinin cinler hakkında fazla detaylı ve çizimlerle desteklenmiş olması, insanların; yazarının da cinlerden biri olduğunu düşünmesine neden olmuş.

Cinler Hakkında Gizli Korkutucu Bilgiler İçeriyor

Ortaya dökülen detayların neler olduğu doğal olarak bilmiyor ama vakti zamanında bu kitap insanları ziyadesiyle korkutmuş. Kitap basıldıktan kısa bir süre sonra çok gizli bilgiler içeren kısımların kitaptan çıkarıldığı ve bu haliyle basıldığı söyleniyor. Ayrıca kitabın Endülüs Emevi Devleti sınırları içinde yazıldığı ve o vakitlerde devlet kütüphanesinde muhafaza edilmiş olduğuna dair bir iddia da var. Kitabın 500’lü değil de 800’lü yıllarda yazıldığını kabul edersek kitap hakkındaki bir diğer söylenti olan kitabın Endülüs Emevi Devleti döneminde yazılmış olduğu da ihtimal kazanır.

Bilime verdiği önemle bilinen Endülüs Emevi Devleti zamanında yazılmış olabileceği de söylenen Kitabü’l Azazil, o dönemlerde devlet kütüphanesinde muhafaza edilmekteymiş, söylentilere göre. İnsanları deliliğe sürüklediği düşünüldüğü ve yazarın cin olduğu iddia edildiği için kitap alimler tarafından tamamen yasaklanıyor ve geriye sadece iki kopyası kalıyor. Bu kopyalardan birinin kaybolduğu, bir diğerinin de bir müzede muhafaza edildiği söylentiler arasında… Muhafaza edilen bu kopyanın bazı kaynaklara göre Kurtuba Müzesi’nde bazı kaynaklara göre ise British Museum’da olduğu söyleniyor.

Cinlerle Cinsel İlişki ve Evlilik Mümkün mü?

Lohusaların Can Düşmanı Alkarısı ve Albasması Nedir Nasıl Korunulur?

Wiki

Advertisement
5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: İLK KURBAN - Korku & Bilimkugu Hikayesi

  2. Pingback: King Size Bilimkurgu Kitabı: Şeffaf - Stephen King - Paranormal Haber

  3. Pingback: Kutsal Ahit Sandığı Nerede - Paranormal Haber

  4. Pingback: Azazil Ne Demektir ve Azazil Kimdir - Paranormal Haber

  5. Pingback: Simyanın amacı kurşunu altına çevirmek ve ölümsüzlüğü bulmaktır. Aynı zamanda simyacı da olan meşhur fizikçi  Isaac Newton'ın, yeni keşfedilen el yazmasında belirli bazı malzemelerin belirli miktarlarda bir araya getirilmesi sure

Soru Sor - Fikrini Yaz