Connect with us

Yaşanmış Korku Hikayeleri

O Ağacın Altı

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Gece olunca bizim köydeki kadınlar bir evde toplanıp cinlerle ilgili hikayeler anlatıp kendilerini gereksiz yere korkuturlardı.

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Gece olunca bizim köydeki kadınlar bir evde toplanıp cinlerle ilgili hikayeler anlatıp kendilerini gereksiz yere korkuturlardı.

 Zonguldak, 1993 – Zonguldak’ın bir köyünde yaşamaktayım, ismim Dilaver. Gece olunca bizim köydeki kadınlar bir evde toplanıp cinlerle ilgili hikayeler anlatıp kendilerini gereksiz yere korkuturlardı. Ben de çoğu zaman bunları dinler ve etkilenirdim. Ağaçlık ormanlık bir köyde yaşayan anlar halimden..

Işıklandırma yok bi’şi’ yok.. Köyümüz bayırlı, hiç düz yol yok. Köyün en aşağısında bir değirmen var. Annemler sabaha doğru gider akşama kadar mısır unu yaparlardı. Değirmenin yanında karayemiş ve incir ağaçları vardı. Annemlerle bir gün ben de gittim. Gün daha ağarmamıştı. Gece sayılırdı hala. Çuval çuval mısırı değirmene indirdik. Tuvalet ihtiyacım olduğu için incir ağacının altında hacetimi giderdim.

Tekrar değirmene girdim. Annem “Eve kadar gidip geleceğim. Bir yere ayrılma” dedi. Psikolojik mi bilmiyorum “Şişşt! Şişşt” diye sesler duymaya başladım. Değirmenin kapısı kendi kendine açıldı. Dışarı çıktım. İncir ağacının altında duran birini gördüm. Değirmenin ışığı o tarafa az vuruyordu, o yüzden gölgemsi bir şey bana bakıyormuş gibi geldi. Hemen değirmene geri girdim. Kapıyı kapadım fakat tekrar açıldı. Dışarı çıkıp eve doğru koşmak istedim. Kapıdan çıkar çıkmaz karşımda gölgeler gördüm. O an oturup ağlaya ağlaya aklıma gelen duaları okumaya başladım. O ara annem gelmiş, olayın şokuyla annemin kolunu tırnaklarımla morartmışım.

Olayı anlatmadım, anlatınca korkarım diye.. Sürekli unutmak istedim ama rüyamda beni biri sürekli boğuyordu. Rüya değildi sanki bu başka bir şeydi. Gerçek ile rüya arası bir şeydi. Abdestsiz yattığım her gün yaşıyordum. İmama gittim “Senin bi’ şeyin yok” dedi. “Ulan ben delirdim mi? İmam anlamaz” deyip hocaya gittim. Bana bi bardak su verdi “Suda bir şey görüyor musun? dedi. Size yemin ederim rüyamda beni boğanları gördüm suda.. Bana vefk verdi. “Bu vefki çıkartırsan sana musallat olur ve ölümüne neden olurlar” dedi. Ve ben vefki kısa bür süre önce kaybettim.. Ne yapacağımı bilmiyorum..”

Yaşanmış Korku Hikayeleri

Advertisement
2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: İNCİR AĞACININ ALTINDA UYANDIM - Yaşanmış Korku Hikayeleri

  2. Pingback: Askerlik vazifesi öncesinde, bir gecekondu kiralayarak kadınlı erkekli eğlenmek isteyen bir grup gencin başına gelen ve müsebbinin cinler olduğu sanılan ürkütücü olaylar... 

Soru Sor - Fikrini Yaz