İkizler Burcu Özellikleri

Güneş İkizler Burcu‘na 22 Mayıs tarihinde girer ve 21 Haziran tarihine kalır. Bu burcun yıldızı Merkür, tabiatı havaidir. Tabiat itibariyle dostu ateştir. Dost burcu Aslan, düşman burcu Balık burcudur. Yıldız itibariyle dostu Güneş; Jüpiter ve Satürn ile de düşmandır. Elementleri cıvadır.

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcunun tesiri altında doğanlar çok mütereddit tabiatlı olurlar. Hiçbir şey hakkında kolay ve kesin bir karara varamazlar. Hayatları devamlı bir surette kararsızlık içinde bocalama ile geçer. İçlerinde daima yanlış hareket edecekleri korkusu hakimdir. Bu kendilerine güvenlerinin az olduğuna delildir. Herhangi bir mesele hakkında bir karar verdikleri zaman hemen akabinde (keşke böyle bir karara varmasaydım, bunun aksi en doğru idi) diye düşünürler. Bir saatleri bir saatlerine uymaz.
Derhal bir his durumundan bir diğerine geçiverirler. Bir şeye
karşı alaka ve heves duyduklan andan bir dakika
hemencecik ondan cayıverirler.

İkizler Burcunun Aşk ve Evlilik Hayatı

Aşkta vefasızdırlar. Aynı zamanda karşıdakilerin de sadakatlarına güvenemezler. Her şeyde olduğu gibi evlenmeye de gayet güç karar verdiklerinden dünya evine de geç girerler. Hatta bazen hiç evlenemezler. Bu tereddütleri yüzünden çok kere işte ve aşkta en büyük fırsatları kaçırırlar. Bu hal onların zekalarının azlığından ileri gelmez. Zira zeki ve kavrayışlıdırlar. Bilhassa muhayyileleri çok işlektir. Bir meselede bütün imkanları tasavvur ve tahayyül ettiklerinden dolayıdır ki karar vermek hususunda tereddüde düşerler. İşte bu kararsız ve gelgeç tabiatlı insanlarla bir çatı altında bulunmak, arkadaşlık yapmak hakikaten güçtür. İkizler burcunda doğanlar, Koç ve Aslan burcunda doğanlarla
evlenirlerse dengeli bir yuva kurabilirler.

Merkür’ün Etkisinde Doğanların Bedensel ve Karakter Özellikleri

Armudî bir yüz, yumuşak ve düz etler buğday ten, narin ve düzgün bir vücut, ince ve nazik adaleler, çevik ve maharetli eller, daima yaşından daha genç görünen bir tip, keskin koyu kestane rengi saçlar.
Canlı ve müteharrik gözler, uzunca, zayıf ve büküntülü düz ve ucu sivri bir burun, kanatları ince ve uçları yukarı ağız, ince, düzgün ve güzel dudaklar, köşeli çene, uzun ve ince boyun, canlı yürüyüş, süratli konuşma, mülayemet, nezaket, sabırsızlık, etrafındakilerle güzel geçinme, sevimli ve Iatifeci, müteşebbis, büyük zıhın açıklığı ve işleyen, zeka, nafiz ve kurnaz bir zeka… Merkürlülerin boyları uzunca, gözleri de çukurcadır. Şen ve bir fenalık düşünmüyorlarsa güler yüzlüdürler. Saçları pek koyu kestane renginde ve kıvırcıktır. Kendileri kibar yapılı, geniş omuzlu ve sağlam vücutludurlar. Merkür‘ün tesirinde doğanlar iyiye
yakın oldukları zaman iyi, kötüye yakın oldukları zamanda kötü
olurlar. Edebiyata yatkındırlar. İdrak ve anlayış, nutuk ve belagat, nakış ve
kitabet, temizlik, incelik, dikkat, zeka, hüner, hile ve hıyanet bariz vasıflarındandır.

Kariyer

Ekseri yazarlar Merkür’ün etkisi altında bulunan kimselerdir. Merkürlüler kolaylıkla yalan söyleyebilirler ve yanlış bir adımdan maharetle kendilerini kurtarabilirler. Güzel kelamlı, açık lisandırlar. Cahil olanları gevezedirler. İyi yalancı, hilekar, aldatıcıdır. Büyük hırsızlar bu yıldızın fena tesiri altında yetişenler arasından çıkar. Her türlü iyiliğe kabiliyetli olduğu kadar her türlü fenalığa da müsait ve kabiliyetli olurlar. Sözleri düzgün olduğu kadar ani teşbihler ve misaller getirmeye muktedirdirler.

Özgürlüklerine düşkündürler. Her türlü bilim ve mesleği öğrenmeye
muktedirdirler. Çok açık zihinli olurlar. İcada, sırları keşfe, matematiğe yeteneklidirler. El işlerine ehildirler. Ne istediklerini iyi bilirler. Kendilerini sıfırdan zirveye kadar yetiştirebilirler. Sanatkar olmaktan ziyade fen adamıdırlar. Ticarete de büyük istidatları vardır. Kendileri becerikli, zeki,
çevik, şen, mahir, işgüzar oldukları gibi bilime düşkün olduklarından iyi makinist ve mühendis olabilirler. Bu yıldız mensupları kendilerini herkese sevdirmesini bilirler ve sevdirirler.

 

Burçlar ve Tarihleri, Burç Tarihleri, Burçların Tarihleri

Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
Boğa Burcu: 21 Nisan – 21 Mayıs
İkizler Burcu: 22 Mayıs – 22 Haziran
Yengeç Burcu:23 Haziran – 22 Temmuz
Aslan Burcu: 23 Temmuz – 22 Ağustos
Başak Burcu: 23 Ağustos – 22 Eylül
Terazi Burcu: 23 Eylül – 22 Ekim
Akrep Burcu: 23 Ekim – 21 Kasım
Yay Burcu: 22 Kasım – 21 Aralık
Oğlak Burcu: 22 Aralık – 21 Ocak
Kova Burcu: 22 Ocak – 19 Şubat
Balık Burcu: 20 Şubat – 20 Mart

Burçların Uğurlu Ay Gün ve Geceleri

Burçların Yıldızlarının Birbirleriyle Dostluk ve Düşmanlıkları

 

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply