İki Kısa Yaşanmış Cin Hikayesi

14
0
(0)

Anlatıcıları tarafından gerçekten yaşandığı iddia edilen iki kısa cin – korku hikayesi. “Bataklık” ve “Keçi” başlıklarını taşıyorlar.

Bataklık

Adam “Burası daha kestirme…” diye onu bir başka yola çekiyor. Tam o sırada ezan okunmaya başlayınca adam kayboluyor.

Yaşanmış Cin & Korku Hikayeleri - Bataklık
Yaşanmış Cin & Korku Hikayeleri – Bataklık

1985—1986 yıllarıydı. Pazarcılık yapan bir arkadaşımın başından enteresan bir olay geçmiş. Arkadaşım, bir akşam üstü evinde otururken kapı çalınıyor. Bir arkadaşı ağabeyinin askerden gelmek üzere olduğunu ve birlikte karşılamaya gitmek istediğini söylüyor. Arkadaşım da hazırlanarak iniyor ve birlikte yola çıkıyorlar. O zaman yan tarafı bataklık olan bir yol vardı. Yolda ağabeyinden bahsediyorlar. Adam “Burası daha kestirme…” diye onu bir başka yola çekiyor. Tam o sırada ezan okunmaya başlayınca adam kayboluyor. Arkadaşım uyanıyor, kendini dizlerine kadar bataklığın içinde buluyor, çok korkuyor. Bu olaydan sonra doktorlara, cinci hocalara gitti. Üç-dört ay kadar tedavi gördü. |

Related Posts

Keçi

Bu arada enteresan bir gelişme oluyor; at, bir türlü gitmiyor. Dehliyor, kırbaçlıyor ama at bir adım dahi atmıyor. Aklına birden keçi geliyor amcamın.

Yaşanmış Cin & Korku Hikayeleri - Keçi
Yaşanmış Cin & Korku Hikayeleri – Keçi

Şimdi size anlatacağım olay amcamın başından geçmiş. Amcam bir gün sabaha doğru bir işini halletmek üzere at arabasıyla komşu köye gidiyor. İşini halledip köye dönerken yolda meleyen bir keçiye rastlıyor. “Herhalde köydeki birine aittir, kaçmıştır…” diyerek arabasının arkasına alıyor. Bu arada enteresan bir gelişme oluyor; at, bir türlü gitmiyor. Dehliyor, kırbaçlıyor ama at bir adım dahi atmıyor. Aklına birden keçi geliyor amcamın. Arkasına döndüğünde keçinin kıpkırmızı ve ışıldayan gözleriyle karşılaşıyor.

Hemen dua okuyor, can havliyle keçiye bir tekme atarak yere düşürüyor. Keçi düştükten sonra at zembereğinden boşalmış yay gibi yerinden fırlıyor. Amcam kendini eve zor atıyor. Ertesi gün köylüler olayın olduğu yere gidiyorlar. Tekerlek izleri keçinin alındığı yere kadar normalken amcamın keçiyi arabaya alındığı yerde derin tekerlek izleri olduğunu görüyorlar ve sonra yine normal derinlikteki tekerlek izleri… Amcam o gün bugündür, yanına kimseyi almadan köy dışına çıkmıyor…

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin