Huysuz Çocuğun Uslanması İçin Dua

Huysuz çocuğa vefki yazılıp, etrafına 66 kez “Ya Muksit, Ya Allah” yazılıp, üzerine de 209 defa okunup, çocuğun üzerine asılırsa çocuk uslanır.

El Muksit Esması

Huysuz Çocuğun Uslanması İçin Dua - El Muksit Esması
Huysuz Çocuğun Uslanması İçin Dua – El Muksit Esması

Allah Teala’nın bu mübarek esması “Hükmünde adil ve insaflı olan, bütün hüküm ve işleri denk ve birbirine uygun olan” anlamına sahiptir. El Muksit esmasının zikir sayısı 209, zikir saati Müşteri, zikir günü perşembedir.

İbadette Vesveseden Kurtulmak İçin

Her gün bu esmayı 208 defa zikreden kimseler, ibadetlerinde vesveseden kurtulur, huzur ve huşu içerisinde ibadet ederler.

Borçtan Kurtulmak İçin

Bu ismi vird edinip, zikrine devam eden kimse, borçluysa borçlarından kurtulur. Borçlu bir kimsenin üzerine okunursa borçtan kurtulmasına vesile olur.

Hapisten Kurtulmak İçin

Haksız yere hapiste yatan kimse, bu ismin zikriyle meşgul olursa Allah‘ın izniyle bir vesile ile hapisten kurtulur, adalet yerini bulur.

Huysuz Çocuğun Uslanması İçin

Huysuzluk ve haşarılık eden çocuklara vefki yazılıp, etrafına da 66 kez “Ya Muksit, Ya Allah” yazılıp, üzerine de 209 defa okunduktan sonra çocuğun üzerine asılırsa çocuk, haşarılıktan ve huysuzluktan vazgeçer. Kötü davranışlarını bırakıp, iyi, aklı başında ve dengeli hareket eden, uslu bir çocuk olur.

Sakinleşmek İçin

Bu ismin sakinleştirme özelliği vardır ve bu hususta çok etkilidir. Bu esmayı zikreden; hiddet, öfke ve şeytan vesvesesinden kurtulur.

İç Sıkıntısından Kurtulmak İçin

Bu esmayı zikreden kimse iç sıkıntısından kurtulur.

Keşfet
2 Comments
  1. […] Huysuz Çocuğun Uslanması İçin Dua […]

  2. […] Huysuz Çocuğun Uslanması İçin Dua […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.