Hurma ve Yoğurt Diyeti: Haftada 7 Kilo Verebilirsiniz

1
0
(0)

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, hurma ve yoğurt diyeti sizin için ideal olabilir. Bu diyet, haftada 7 kilo kaybetmenize yardımcı olabilir. Diyetinizi değiştirin ve sağlıklı bir şekilde zayıflayın!

Haftada 5 ile 7 kilo arasında zayıflatan hurma yoğurt diyeti ünlü beslenme uzmanı Ender Saraç’ın en çok tercih edilen diyeti. Günde 21 hurma ile sınırlı olan diyetle 7 günde 5 kilo veriliyor.

Hurma ve yoğurt ikilisini muhakkak birlikte yemelisiniz! İnanılmaz sonuçlar alacaksınız. Ender Saraç’ın en çok tercih edilen diyetlerinden biri olan hurma yoğurt diyetinin en önemli özelliği göbek yağlarını eritmesi. Kabızlık ve hazımsızlık sorunu olanlar için de hurma yoğurt diyeti eşsiz bir zayıflama formülü. Bu diyet sert gelirse, 15 günde 7 kilo verebileceğiniz ve yine hurma ile yapılan alternatif bir diyet planı da var.

Lif Oranı Yüksek Glisemik Endeksi Düşük

Hurmanın lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun süre tok tutan ve böylece zayıflamakta önemli rol oynayan olağanüstü bir gıda. Yüksek fibrin içeriği sayesinde kabızlığı ve hazımsızlığı önleyen hurma kalori bakımından da dengeli. Kuru bir orta boy hurmanın kalorisi 42’den fazla değil. Haliyle bu diyette günlük en fazla 900 kalori almış olacaksınız.

Haftada 5 ila 7 Kilo Verebilirsiniz

Ender Saraç tavsiyeli bu diyette hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında bir şey yok. Gün içinde en fazla yiyebileceğiniz hurma sayısı ise 21. Bu diyet 7 gün boyunca ara verilmeden yapılıyor. Diyetin sonunda vereceğiniz kilo metabolizma özelliklerinize göre değişebilmekle birlikte 5 ila 7 kilo arasında zayıflamanız mümkün. Ayrıca hurma yoğurt diyetini uygularken günde en az 40 dakika yürümeniz de gerekiyor.

Hızlı Göbek Eriten Kilo Verdiren Diyet

Hurma diyeti hem göbek eriten hem de kilo verdiren bir diyettir. Bu diyeti etkin şekilde uygulayabilmek için her öğünde 7 tane hurma ve bir kase yoğurt olmak üzere günde toplam 21 tane hurma ve 3 kase yoğurt yenilmesi gerekir. Hurma yoğurt diyetini yaparken gün boyu bol su içerek diyetin etkinliğini artırabilirsiniz.

Hurmaları Bir Gün Öncesinden Suya Yatırın

Hurma diyetinin etkisini artırmak ve kalorisini düşürmek için önereceğimiz bu işlemi yapın. Hurma diyeti yapmadan önce ertesi gün yiyeceğiniz 21 adet hurmayı bıçakla ortadan ikiye yarıp suya koyun. Suda bekletilen hurmanın laksatif yani bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı etkisi artıyor. Böylece tok tutma özelliği bir kaç katına çıkıyor.

Hurma diyetinde ara öğünler yok. Sadece su ve yeşil çay sınırsız surette serbest. Hurma yoğurt diyetinde öğünler ise şu şekilde:

Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma
Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Uyarı: Diyete başlamadan önce muhakkak doktora danışın. Sağlığınızı tehdit eden herhangi bir unsur yoksa diyete başlayın.

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin