Hüddam Nedir? Hüddamlar Hakkında Merak Edilenler

58
4
(1)

Popüler Kültürde Hüddam İçerikli Eserler

Hüddamlar, birçok farklı film, kitap ve diğer medya ürününde yer almıştır. Türkiye’de hüddamlarla ilgili birçok popüler kültür ve medya eseri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 1. Hüddam (film): 2015 yılında gösterime giren ve yönetmenliğini Hasan Karacadağ’ın yaptığı bir korku filmidir. Filmde, bir grup genç kızın hüddam çağırma deneyimleri konu edilmektedir.
 2. Kara Kutu (dizi): 2018 yılında yayınlanan bir Netflix dizisi olan Kara Kutu’da, başrol oyuncusu Haluk Bilginer’in canlandırdığı bir profesör hüddamların varlığına inanmaktadır ve bu konuda araştırmalar yapmaktadır.
 3. Uyuyan Güzel (film): Türkiye’de 2018 yılında gösterime giren Uyuyan Güzel filmi, bir hüddamın sevgilisini geri getirmek için yaptığı çılgınca bir yolculuğu konu edinir.
 4. Hüddam Bana Aşk Ver (kitap): 2017 yılında İskender Pala tarafından yazılan bir roman olan Hüddam Bana Aşk Ver, hüddamların aşk hayatlarına müdahale ettiği bir hikaye anlatmaktadır.
 5. Hüddam 2: Siyah Gözyaşı (film): Hüddam filminin devamı olan Hüddam 2: Siyah Gözyaşı, 2019 yılında gösterime girdi. Yine Hasan Karacadağ’ın yönetmenliğini yaptığı filmde, bir hüddamın geçmişindeki kötü olayları ortaya çıkarmaya çalışan bir gazeteci konu edilmektedir.
 6. Cin İçinde Cin (kitap): Yazar Ahmet Ümit tarafından kaleme alınan Cin İçinde Cin, hüddamların ve cinlerin varlığına inanan bir karakterin öyküsünü anlatmaktadır.
 7. Hüddam 3: Alacakaranlık (film): 2021 yılında gösterime giren Hüddam serisinin üçüncü filmi olan Hüddam 3: Alacakaranlık, yine Hasan Karacadağ’ın yönetmenliğini yaptığı bir korku filmidir.
 8. “İnsanlar Alemi” (film, 1970): Yönetmenliğini Memduh Ün’ün yaptığı bu film, bir grup arkeologun bir mağarada keşfettiği eski bir mezarın içindeki hüddamla ilgili öyküyü konu alıyor.
 9. “Hüddam” (film, 2015): Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği bu korku filmi, bir grup genç kızın hüddam çağırmak istemesi sonucu yaşadıkları korkunç olayları anlatıyor.
 10. “Hüddam 2: Balkanlar” (film, 2018): İlk filmin devamı olan bu korku filmi, Türk gençlerinin Balkanlar’da yaptıkları hüddam çağırma deneyimlerinin sonuçlarını konu alıyor.
 11. “Kâbuslar Evi: Hüddam” (film, 2019): Yönetmenliğini Özgür Bakar’ın yaptığı bu korku filmi, bir grup genç kızın, babalarının eski evinde yaşadıkları hüddam kabuslarını anlatıyor.
 12. “Kuzgun” (dizi, 2019-2021): İlk sezonunda hüddamlarla ilgili öykülerin yer aldığı bu Türk dizisi, intikam peşinde koşan bir adamın yaşadıklarını konu alıyor.
 13. “Masumlar Apartmanı” (dizi, 2020-2021): Bu Türk dizisi, psikolojik sorunları olan bir ailenin yaşadığı olayları konu alıyor. Dizinin bazı bölümlerinde hüddamlarla ilgili sahneler yer almıştır.
 14. “Eltilerin Savaşı” (film, 2020): Bu Türk komedi filmi, bir ailenin düğününde yaşanan kaotik olayları anlatıyor. Filmin bir sahnesinde hüddamlarla ilgili bir şaka yer almaktadır.
 15. “Aşk 101” (dizi, 2020-2021): Bu Türk gençlik dizisi, bir grup öğrencinin okul hayatını konu alıyor. Dizinin bir bölümünde, hüddam çağırmaya çalışan öğrencilerin başlarına gelenler anlatılıyor.
 16. “9 Kere Leyla” (film, 2020): Bu Türk romantik komedi filmi, bir adamın eski sevgilileriyle yeniden bir araya gelmesini konu alıyor. Filmin bir sahnesinde, hüddam çağırmak isteyen bir grup kadının başına gelenler anlatılıyor.
Related Posts

Bu listedeki örneklerin yanı sıra, Türk sinema ve edebiyatında hüddamlarla ilgili birçok eser bulunmaktadır. Ancak, bu eserlerin büyük bir kısmı kurgu ve gerçekçi olmayan öğeler içermektedir.

Soru Sor

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 4 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin