Hırsızlık ve afetten korunmak için okunması gereken ayet

247
5
(1)

Bu ayet okunan eve hırsız ve afet giremez. Hangi ayetin okunması gerektiği, nasıl okunacağı ve ne gibi etkileri olduğu bu makalede detaylıca açıklanmaktadır.

Okunduğu eve hırsız ve afet giremeyeceği rivayet edilen, İsra suresinin 111. ayeti kerimesinin faziletleri, okunuşu ve anlamı.

Okunduğu Eve Hırsız ve Afet Giremez

İsra suresinin 111. ayeti kerimesini okuyana dağlar gibi sevap yazıldığı ve bu ayetin okunduğu eve hırsız ve afet giremeyeceği rivayet edilmiştir. Peygamber Efendimizin zat-ı risaletlerine borçlarından şikayet eden bir kimseye bu ayeti çokça okumasını emrettikleri bilinmektedir.

Bu Ayet Okunan Eve Hırsız ve Afet Giremez - İsra suresi 111. ayet
Bu Ayet Okunan Eve Hırsız ve Afet Giremez – İsra suresi 111. ayet

Okunuşu: Ve kulil hamdu lillahillezi lem yettehız veleden ve lem yekun lehu şerikun fil mulki ve lem yekun lehu veliyyun minez zulli ve kebbirhu tekbira.

Anlamı: Hamd, çocuk edinmeyen, mülkte ortağı olmayan, zillet ve acizliğin gerektirdiği bir yardımcıya ihtiyacı bulunmayan Allah’a mahsustur” de ve O’nu tekbir ile yücelt.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 5 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

  1. […] Okunduğu Eve Afet ve Hırsızın Girmesini Engelleyen Dua * Eşyaları Çalınmaktan Korumak İçin Dua * Tesirli Dualar * Google News’te Takip Et […]

  2. […] Bu Ayet Okunan Eve Hırsız ve Afet Giremez * Kayıp, Çalıntı Eşya ve Hırsızı Bulmak İçin Dua * Eşyaları Çalınmaktan Korumak İçin Dua * sirli Dualar * Google News’te Takip Et […]

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin