Herkesin Saygısını Kazanmak İçin Esma

El Hafid esması, herkesin saygısını kazanmak, düşmanın şerrinden korunmak, savaş kazanmak ve hacetlerin gerçekleşmesi için belirli sayılarda okunan tesirli bir esmadır.

El Hafid Esması

Allah’ın 99 isminden biri olan El Hafid esması: “Kafir ve facirleri alçaltan, iman etmeyenleri bedbaht eden, varlıktan yokluğa, ilimden cehalate, sıhhatten hastalığa döndüren” anlamlarına sahiptir. Ebced değeri ve zikir sayısı 1481‘dir. Zikir günü pazar, bir diğer görüşe göre ise cumartesidir. Zikir saati Güneş yani sabah güneş doğarken ve ikindi namazı sonrasıdır.

Herkesin Saygısını Kazanmak İçin

Her gün 1481 kere ”Ya Hafid” zikrine devam edene herkes hürmet eder. Hiç kimse kötülük etmez.

Hacetin Gerçekleşmesi İçin

Bu mübarek ismi şerifi 500 kere okuyanın, her türlü meşru haceti yerine gelir. Cenabı Hak dilediğini kabul eder. Bu esmanın zikri sırasında kalpte sıcaklık meydana gelir gelmez ne dilense yerine gelir.

Düşmanın Şerrinden Korunmak İçin

Üç gün oruç tutup dördüncü gün bir mecliste bu ismi şerifi 70.000 kere okuyanı Allah Teala düşmanın şerrinden korur.

Savaşta Zafer Kazanmak İçin

Üç gün bu ismi 1481 kere zikredip, dördüncü gün toplulukta 70 bin kere zikreden kimse, hasmına galip gelir. Savaşta ise zafer kazanır. Düşman üzerine 1481 kere okunduğunda düşmanın kah­redilmeyeceği fakat çeşitli hastalık ve sıkıntılardan başı­nı kaldıramayacağı rivayet edilmiştir.

Google Haberler’de Takip Et * Allah’ın 99 İsmi Hangi Dert İçin Kaç Kere Okunur

Keşfet

Leave a Reply