Her Türlü Kötülükten Korunmak İçin Dua

0
(0)

Her türlü kötülük, bela ve şerden korunmak için Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından okunması tavsiye edilmiş özel dua ve ayetler.

Tüm Kötülüklerden Korunmak İçin Dua

Her kim aşağıdaki ayeti kerimeyi akşamleyin üç kez okur ise, sabah oluncaya kadar ona bela ve musibet isabet etmez. Yine her kim bu ayeti kerimeyi sabahleyin üç kez okur ise o gün akşama kadar o kişiye bela ve musibet isabet etmez. Peygamber Efendimiz bu dua ile ilgili olarak şöyle buyurmuşlardır: Kim “İsmi sayesinde yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir» derse, ona hiçbir şey zarar vermez.” [1]Ebû Dâvûd, Edeb, 101/5088; Tirmizî, Deavât, 13

Kötülükten Korunmak İçin Sabahleyin Üç Kere Okunacak Dua
Kötülükten Korunmak İçin Sabahleyin Üç Kere Okunacak Dua

Okunuşu: Bismillâhirrahmânirrahîm, Bismillâhillezî lâ yedurru measmı’hî şey’ün fîl erdı ve lâ fissemâi ve hüves semiy’ul alîm. Bu hadisi şerifi Hz. Osman’dan oğlu Eban duyup rivayet etmişti. Bir gün Eban felç oldu. Bu hadisi ondan işiten biri, Eban’ın yüzüne bakmaya başladı. Bunu fark eden Eban: “Neden bana öyle bakıyorsun? Allah’a yemin ederim ki ben Osman adına yalan uydurmadım. Osman da Nebiyyi Ekrem (s.a.v) Efendimiz adına ya­lan uydurmadı. Fakat felç olduğum gün bir şeye öfkelenmiştim de o duayı okumayı unutmuştum.” dedi. [2]Ebû Dâvûd Edeb 101/5088

Her Şeye Yeten Üç Sure

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyurdular ki: “Kim ki her gün sabah ve akşam üçer kez İhlas, Felak ve Nas sürelerini okumaya devam eder ise bu sureler bütün her şeye karşı o kişiye yeterli gelir.”

10 Esma Duası

10 Esma Duası
10 Esma Duası

Okunuşu: Yâ Allâhü yâ Rahmânü yâ – Rahıymü yâ Hayyü yâ Kayyümü yâ Hannânü yâ Mennânü yâ Bedî’as semâvâti vel ardı yâ Mâlikel mülki zül celâli vel ikrâm. Bu on esma-i ilahiyyeyi her gün en az yüz kere okuyan kimselere Cenabı Hakk: Hiç ümit edip beklemediği yerlerden rızık gönderir. Bozuk işlerini yoluna koyar. Maddi ve manevi hiçbir hususta yardımını esirgemez.

İnayet ve keremlerine gark eder. Kendisini herkes sever. İşlerini görür. Kalbine huzur verir. Vüs’at ve bolluğa kavuşturur. Bilmek ve öğrenmek istediği şeyleri rüyasında açık bir şekilde gösterir. Kimse kendisine kötülük, fenalık yapamaz. Bu esmaların faydalarını devamlı surette okuyanlar kısa süre içinde görürler. Gece yatarken ve sabahleyin güneş doğmadan önce okunan esmalar daha çabuk tesir eder.

Her Türlü Kötülükten Korunmak İçin Dua

Aşağıdaki duayı her gün sabah akşam en az bir kere okuyan kişi kazadan, beladan ve her türlü kötülüklerden korunmuş olur. Bu duanın okunmasını Peygamber Efendimiz tavsiye buyurmuştur. Okunuşu: Allahümme ente rabbi. Lâ ilâhe illâ ente. Aleyke tevekkeltü ve ente rabbül arşil azîm. Mâşâellahü kâne ve mâ lem yeşe’ lem yekün lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. A’lem ennellahe alâ külli şey’in kadir. Ve ennellahe kat ehâta bikülli şey’in ilmen. Allahümme innî euzü bike min külli dâbbetin ente âhızün binâsıyetihâ inne rabbî alâ sırâtin müstakîm.

Her Türlü Kötülükten Korunma Dua

Ana Sayfa * Tesirli Dualar 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Ebû Dâvûd, Edeb, 101/5088; Tirmizî, Deavât, 13
2Ebû Dâvûd Edeb 101/5088
Keşfet
3 Comments
  1. […] Her Türlü Kötülükten Korunmak İçin Dua […]

  2. […] Her Türlü Kötülükten Korunmak İçin Dua […]

  3. […] 70’er kere “Yâ Hâfid” diye okunmalıdır. 2- Zalim ve facirlerin şerrinden korunmak için onlara karşı okunmalıdır. 3- Bu ismin adedi 889, saati Zuhaldir. Hasımlarına heybetli […]