Bir Şeyin Hayırlı mı Hayırsız mı Olduğunu Rüyada Görebilmek İçin İstihare

233
0
(0)

Bir işin sonucunun hayır şer mi olduğunu rüyada görebilmek için herhangi bir cuma gecesi, gece yarısından sonra Allah rızası için iki rekat namaz kılınır.

İstihare Namazı ve Duası

Bir işin sonucunun hayır mı şer mi olduğunu rüyada görebilmek için herhangi bir cuma gecesi, gece yarısından sonra Allah rızası için iki rekat namaz kılınır. Sonra “Ya rabbi, şu işimin neticesi hayır mıdır, şer midir? Okuyacağım şu dua hürmetine, Kuran Azîmüşşân hürmetine, sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa hürmetine bana rüyamda bildir” denir. Sonra aşağıda yazılı olan, Peygamber Efendimizin okuduğu ve bizim de okumamızı tavsiye ettiği rivayet edilen bu duayı okuyup dünya kelâmı konuşmadan sağ tarafa yatıp uyumak gerekir.

İstiharede Görülen Renklerin Yorumlanması

Bu tertibi yapan kimseye Allah Teâlâ hazretleri o işin neticesini rüyasında âşikâre gösterir. Kişi rüyasında siyah veya kırmızı renkler görür ise o işin sonunun kötüye işaret ettiği, beyaz veya yeşil görür ise hayra delâlet ettiği anlamına gelir. Eğer ilk gecede göremez ise üç veya yedi geceye kadar devam etmesi halinde mutlaka merak ettiği şeyin sonucunu rüyasında görecektir. Peygamber Efendimizin sünnetidir. Okunması gereken istihare duası şudur:

İstihare Duası

Bir Şeyin Hayırlı mı Hayırsız mı Olduğunu Rüyada Görebilmek İçin Okunacak İstihare Duası
Bir Şeyin Hayırlı mı Hayırsız mı Olduğunu Rüyada Görebilmek İçin Okunacak İstihare Duası

İstihare Duası Okunuşu: Allahümme innî estehıyruke biilmike ve estakdiruke bikudretike ve es’elüke_ min fadlikel azîm, feinneke takdiru ve lâ akdiru ve ta’lemü ve lâ a’lemü ve ente allâmül ğuyub. Allahümme in künte ta’lemü enne hâzel emra hayrun lî fi dînî ve meâşî ve âkıbeti emrî ve âcili emrî ve âcilihî. Fakdirhü li ve yessirhü lî sümme bârik lî fihi. Ve in künte tâ-lemü enne hâzel emre şerrun lî fi dînî ve meâşî ve âkibet-i emrî ve âcili emrî ve âcilihî fasrifhü annî vasrifnî anhü vakdir lî el hayre haysü kâne sümme erdınî bihî.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin