Hayalet Gemi SS Ourang Medan’daki Esrarengiz Ölümler

11
0
(0)

Hollanda bandıralı SS Ourang Medan adlı geminin, 1947 yılında; bütün mürettebatının gizemli bir şekilde ölmesiyle sonuçlanan ve halen çözülememiş esrarı.

Esrarengiz Yardım Çağrısı

Hayalet Gemi SS Ourang Medan’daki Esrarengiz Ölümler -Esrarengiz Olaylar
Hayalet Gemi SS Ourang Medan’daki Esrarengiz Ölümler

1947 yılında Endonezya’nın Sumatra açıklarında ilerlemekte olan ve Hollanda bandıralı bir gemi olan SS Ourang Medan, denizin ortasındayken, gemiden sürekli yardım çağrıları yapıyordu… İlk yardım çağrısı “Kaptan dahil gemideki çoğu kişi öldü” olmuştu. Bu mesajın ardından benzer başka mesajlar da gelmeye devam etti. Tam olarak anlaşılamayan mesajlardan çıkan bir sonuç vardı: Gemidekileri öldüren herneyse öldürmeye halen devam ediyordu.

Cesetlerde Darp İzi Yoktu

SS Ourang Medan gelen çağrıları iki ABD gemisi duymuştu. Gemilerden biri olan Silver Star acilen koordinatları hesapladı ve SS Ourang Medan’ın bulunduğu yere vardı. Geminin yanına yanaşınca içerideki mürettebata “Orada bizi duyan var mı?” deseler de herhangi bir cevap alamıyorlardı.

Filika ile gemiye yanaşmaya karar veren ekipler, gördükleri manzara karşında ne yapacaklarını bilemediler. Bütün gemidekiler, anlayamadıkları bir sebepten dolayı ölmüşlerdi. Fakat esrarengiz olan, tüm cesetler donakalmış, korku dolu bakışlarla gökyüzünü işaret ediyorlardı. Fakat hiçbir cesette darp veya yaralanma ibaresi yoktu.

Ekip gemiyi en yakın limana götürmeden önce kargo bölümünü incelemeye karar verdi. Ancak bu esnada bir anda gemiden dumanlar yükselmeye başlayınca, Silver Star ekibi gemiyi alelacele terk etmek zorunda kaldı. Gemiyi terk ettikten kısa bir süre sonra, SS Ourang Medan’da meydana gelen patlama sonrasında gemi dakikalar içinde denize gömüldü.

Gemi personelinin ölüm sebebi ve geminin kargo bölümünde ne olduğu konuları ise halen gizemini korumakta. Bu konularla ilgili olarak pek çok teori ortaya atıldı. Bunlardan bazıları olayın metafiziksel ve paranormal olduğunu söylese de bunlar pek mantıklı teoriler olarak değerlendirilmedi.

SS Ourang Medan gemisinin akıbetiyle ilgili olarak ortaya atılan Een kuvvetli teori ise geminin kargo bölümünde sinir gazı olduğu. Söz konusu teoriye göre: II. Dünya savaşında, Japon ordusunun Çin’de muhafaza etmekte olduğu bir biyolojik silah olan sinir gazı, savaştan sonra Amerikan ordusu tarafından gemi yolu ile Amerika’ya götürülüyordu. Sızan sinir gazının tüm SS Ourang Medan mürettebatını öldürdüğü ve sinir gazının deniz tuzu ile tepkimeye girerek patladığı yönünde genel bir düşünce hakim.

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

  1. […] geçirmesi amacıyla evine götürülmüş ve bir kaç gün içinde burada ölmüştür. Evdeki esrarengiz yüz fenomeninin bu vefatla birlikte son bulabileceğini düşünen araştırmacılarsa […]

  2. […] topluyor. Bu yağ, cesedin yaşayan yakınlarının ciltlerine ve saçlarına sürülüyor böylece ölünün gücünün yaşayana geçeceğine inanılıyor. Geri kalanı da aynı sebeple yemek yağı […]

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin