Skip to content

Hangisi Cin Hangisi Benim Bebeğim

Kısa Korku Hikayeleri – H. U. hanım eşinin gece çalıştığı bir vakit, bebeğiyle evde yalnızken yaşadığı; oldukça sıra dışı ve korkutucu paranormal deneyimi anlatıyor.

Kısa Korku Hikayeleri – Bu olay başıma geldiği sırada kızım o zaman 3 yaşındaydı. Eşim gece çalışıyordu. Bir gece kızımın ağlama sesleriyle uyandım. Gece saat 03 civarı falandı galiba… Kızımın ağlama sesi banyodan geliyordu. Oysa ben onu beşiğinde yatırmıştım. Beşiğine baktığımda beşiğinin boş olduğunu gördüm. Panikle koşup banyoya baktım. Kızımın üstü başı su içindeydi. Üzerindeki o ıslak kıyafetleri çıkardım, çocuğu havluya sardım.

Banyodan çıkıp odaya girdiğimde; birden kollarımdaki ağırlık hafifleyiverdi. Beşikten kızımın uyanma sesleri geliyordu. Olduğum yerde dondum kaldım! Havlu kayıp, elimden yere düştü ama kucağımda kızım yoktu! O gece sabaha kadar uyumadan oturdum. Evdeki bütün ışıkları açıp bekledim. Kızıma yaklaşmaya bile korktum…

Editörün Yorumu: Başlıkta her ne kadar yerel kültür etkisiyle cinlerle ilgili bir ifade kullanıldıysa da H. U Hanım’in yaşadıkları; İrlanda mitolojisindeki Changeling’i de akla getirmiyor değil. İrlanda folkloruna göre; Peri doğumları zor ve sakatlıkla sonuçlanabildiğinden, güzellikle takıntılı yetişkin periler, kendi çocuklarını insan bebekleri ile değiştirmeye çalışırlarmış bazen.

Changelingler buruşuk ve sarı deriye sahip olurlarmış ve tüm gün tiz sesleriyle çığlıklar atarlarmış. İyi şansla beslenip ve kendilerini aslında ne olduğunu bilmeksizin evlat edinen aileye felaketler göndermekten keyif alırlarmış. Büyüdükçe enstrümanlara ilgi duymaya başlar, büyüleyici yetenekleriyle çaldıkları enstrümanı duyan herkesi transa geçirebilirlermiş…

Hatta bu konuda izlemenizi tavsiye edebileceğim “Your Not My Mother” isimli, konuyla ilgilenenlerin beğenebileceği bir sinema filmi dahi mevcut ve izlenmesini tavsiye edebilirim.

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.