Hacet İçin Günbatımında Tekasür Suresi

Güneş batarken otuz (30) defa Tekasür suresi okunup, arzu edilen hacet, dua edilerek Allah Teala Hazretlerinden istenir.

Her Hacet İçin 30 Tekasür Suresi

Her ne tür hacet söz konusu olursa olsun; Güneş batarken otuz (30) defa bu surei şerif okunup, arzu edilen hacet, dua edilerek Allah Teala Hazretlerinden istenir. Allah Teala de okunan sure yüzü suyu hürmetine istenen haceti yerine getirir.

Tekasür Suresi Arapça

Güneş Batarken Tekasür Suresi Okumak - Tesirli Dualar
Tekasür Suresi

Türkçe Okunuşu

Bismillâhirrahmanirrahim. ﴾1-2﴿ Elhâkumut tekâsur(tekâsuru). Hattâ zurtumul mekâbir(mekâbira). ﴾3-4﴿ Kellâ sevfe ta’lemûn(ta’lemûne). Summe kellâ sevfe ta’lemûn(ta’lemûne). ﴾5-8﴿ Kellâ lev ta’lemûne ilmel yakîn(yakîni). Le teravunnel cahîm(cahîme). Summe le teravunnehâ aynel yakîn(yakîni). Summe le tus’elunne yevmeizin anin naîm(naîmi).

Anlamı & Meali

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. ﴾1-2﴿ Çokluk kuruntusu sizi o derece oyaladı ki nihayet kabirleri ziyaret ettiniz. ﴾3-4﴿ Hayır! Yakında bileceksiniz! Elbette yakında bileceksiniz! ﴾5-8﴿ Gerçek öyle değil! Kesin bilgi ile bilmiş olsaydınız, (orada) mutlaka cehennem ateşini görürdünüz. Sonra ahirette onu çıplak gözle göreceksiniz. Nihayet o gün (dünyada yararlandığınız) nimetlerden elbette ve elbette hesaba çekileceksiniz.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar * Google Haberler’de Takip Et

Keşfet

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.