Güneş Batarken Okunması Önerilen Tekasür Suresi ve Faydaları

116
0
(0)

Güneş batarken Tekasür Suresi okumanın önemi ve Tekasür Suresi’nin Türkçe okunuşu. Güneş batarken okunan Tekasür Suresi’nin faydaları hakkında bilgi edinin.

Güneş batarken otuz (30) defa Tekasür suresi okunup, arzu edilen hacet, dua edilerek Allah Teala Hazretlerinden istenir.

Her Hacet İçin 30 Tekasür Suresi

Her ne tür hacet söz konusu olursa olsun; Güneş batarken otuz (30) defa bu surei şerif okunup, arzu edilen hacet, dua edilerek Allah Teala Hazretlerinden istenir. Allah Teala de okunan sure yüzü suyu hürmetine istenen haceti yerine getirir.

Tekasür Suresi Arapça

Güneş Batarken Tekasür Suresi Okumak - Tesirli Dualar
Tekasür Suresi

Türkçe Okunuşu

Bismillâhirrahmanirrahim. ﴾1-2﴿ Elhâkumut tekâsur(tekâsuru). Hattâ zurtumul mekâbir(mekâbira). ﴾3-4﴿ Kellâ sevfe ta’lemûn(ta’lemûne). Summe kellâ sevfe ta’lemûn(ta’lemûne). ﴾5-8﴿ Kellâ lev ta’lemûne ilmel yakîn(yakîni). Le teravunnel cahîm(cahîme). Summe le teravunnehâ aynel yakîn(yakîni). Summe le tus’elunne yevmeizin anin naîm(naîmi).

Anlamı & Meali

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. ﴾1-2﴿ Çokluk kuruntusu sizi o derece oyaladı ki nihayet kabirleri ziyaret ettiniz. ﴾3-4﴿ Hayır! Yakında bileceksiniz! Elbette yakında bileceksiniz! ﴾5-8﴿ Gerçek öyle değil! Kesin bilgi ile bilmiş olsaydınız, (orada) mutlaka cehennem ateşini görürdünüz. Sonra ahirette onu çıplak gözle göreceksiniz. Nihayet o gün (dünyada yararlandığınız) nimetlerden elbette ve elbette hesaba çekileceksiniz.

Ana Sayfa

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin