Güç ve Kudret İçin Okunan Kadir Esması ve Özellikleri

0
(0)

Güç ve kudret için okunan Kadir esması 305 defa okunur. Kadir Gecesi’nde de okunabilen bu esma hakkında daha fazlası için bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

Daha çok güç ve kudret için okunan bu esma; meslekte ilerlemek, girişilen işlerde başarı ve yarım kalan işlerin tamamlanması için de belirli sayılarda zikredilir.

El Kadir Esması

Allah’ın 99 isminden biri olan El Kadir esması “Sonsuz güç ve kudret sahibi olan. Her istediğini, istediği şekilde, sonsuz güç ve kudretiyle yapan.” anlamlarına sahiptir. Bu mübarek esmanın ebced değerine dayalı zikir adedi 305’tir. Zikir saati Güneş, zikir günü ise pazardır.

Mesleğinde İlerlemek İçin

Her gün 305 kere “Ya Kadir” şeklinde bu mübarek esmayı zikreden kişinin anlayışı artar, mesleğinde ilerler.

Düşmandan Korunmak İçin

Bu mübarek esma abdest alırken bütün abdest azaları yıkanana kadar okunmaya devam edilirse bunu yapan kimse bir dahaki abdest alışına kadar, düşmanlarından ve onlardan gelebilecek kötülüklerden korunur.

Dilek ve Hacetin Kabulü İçin

Bu mübarek esma din kurallarına aykırı olmayan, mubah ve meşru her türlü dileğin kabulü için her gün 100 kere okunmaya devam edilir. Ayrıca “Ya Kadir ya Allah ya Rahman ya Allah ya Rahim ya Allah ya Kerim Ya Allah” zikrini her gün bilhassa geceleri; seher vakitlerinde 100 defa okumaya devam kişiler maksat, murat ve hacetlerine kısa sürede kavuşurlar.

Girişilen İşlerde Başarı İçin

El Kadir esmasını pazar günleri, Güneş saatinde, 305 kere okumaya devam eden kişi; giriştiği işler, meslek ve mücadelede başarıya ulaşır.

Yarım Kalan İşlerin Tamamlanması İçin

El Kadir esmasını pazar günleri, Güneş saatinde, 305 kere okumaya devam eden kişinin yarım kalmış, arzu edilen sonuca ulaşmamış işleri, bu mübarek esmanın tecellisiyle hayırlı bir sonuca ulaşır. Eğer meşru ve mubah bir iş ise arzu edilen netice elde edilir.

İlham ve Yeni Fikirler İçin

El Kadir esması ilahi ilhamlar almak ve niyet edilen konularda akla daha önce gelmeyen yeni fikirlerin gelmesi için okunmaya devam edilir.

Makamın Yükselmesi ve Terfi İçin

Bu mübarek esma, maddi manevi makam ve mevkiin yükselmesi yani terfi için pazar günleri, Güneş saatinde, 305 kere okunur. Ayrıca gelinen makam ve mevkiin muhafaza edilmesi, söz konusu makamda kalıcı olmaya devam edebilmek için de düzenli olarak okunmaya devam edilir.

Güç ve Kudret Sahibi Olmak İçin

El Kadir esması, sürekli ve düzenli okuyan kişilerin kudret sahibi, güçlü ve muktedir kişiler olması için tesirli bir vesiledir. Bu mübarek esmayı okumaya devam eden kişiler bütün eksik ve aciz kalınan işlerden ve olaylardan kendilerini kurtarır ve yükselirler.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet