Gerçeğe Dönen Rüya

Normalde rüyalarımı gerçeklerle karıştırmam. Ancak bu rüya öyle gerçekçiydi ki onu gerçek bir olay gibi hatırlamış ve günlerce gerçek zannetmiştim

Ansızın Gelen Telefon

Bir gün anneme bir telefon geldi. Ardından annem şaşkına dönmüş bir vaziyette “Nasıl olur, Allah rahmet eylesin, ne zaman oldu?” Tarzı şeyler söylemeye başladı. Telefon görüşmesinden sonra anneme merakla sordum “Ne oldu anne, kim ölmüş?” dedim. “Meryem halanın eşi, enişten ölmüş” dedi. Neredeyse şok geçirdim, sonra “Neden ölmüş?” diye sordum. Annem de “Akciğer kanserinden ölmüş” diye yanıtladı sorumu.

Vay be! Demek Enişte de Öldü

Eniştem sigara tiryakisiydi. Tabi uzak şehirlerde yaşadığımız ve babamlar sekiz kardeş olduğu için amca ve halalarımın her biriyle çok fazla yakın olamıyoruz.  Eşlerinin her hastalığında hastaneye yattıklarında haberimiz olmuyor. O açıdan normaldi  öldükten sonra öğrenmek. Fazla şaşırmamıştım duruma. Ancak yine de bu ölüm günlerce aklımdan çıkmadı. “Vay be, demek enişte de ölmüş. İnsanın inanası gelmiyor. Daha birkaç ay önce dakka başı çayını bitirip yeni çay istiyor, büyük bardakla da içmiyor diye kızıyordum şimdi ise yok” deyip durdum içimden..

Yine Bir Telefon

Her neyse olaydan yaklaşık 1 hafta sonra yine bir telefon geldi. Annem bir öncekiyle bire bir aynı kelimeleri kullanarak telefona cevap verdi. Konuşması bittikten sonra yine merakla sordum “Anne kim ölmüş?” dedim. Annem “Meryem halanın eşi ölmüş” dedi. “Peki neden ölmüş?” dedim. “Akciğer kanserinden ölmüş” dedi..

Bu İlk Gelen Telefon

Bir anda şok geçirdim!!! “İyi de o zaten ölmemiş miydi? Ben bir haftadır onun ölümünü düşünüyorum. Yoksa bir önceki telefonda komaya girdiğini filan haber vermişlerdi de ben mi öldü diye yanlış anladım?” dedim. Annem ise “Ne araması kızım?! Daha önce aramadılar ki bu ilk gelen telefon” deyince ben ikinci bir şok daha geçirdim.

Meğer Gelecekten Haber Veren Bir Rüya imiş

Defalarca bir hafta önce de telefon geldiğini, onda da Meryem halanın eşinin öldüğünün söylendiğini anlattım ama hiçkimse böyle bir telefon geldiğini hatırlamayınca, ilk telefon olayını rüyamda gördüğümü anladım. Normalde rüyalarımı gerçeklerle karıştırmam. Ancak bu rüya öyle gerçekçiydi ki onu gerçek bir olay gibi hatırlamış ve günlerce gerçek zannetmiştim. Üstelik diğer anlamlı rüyalar gibi ölümü işaret eden farklı bir sembol değil bizzat kelimesi kelimesine, bire bir aynı olayı görmüştüm..

Rüyalar Gelecek Haber Verebilir mi

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İslam’da Rüya ve Rüya Tabiri

İslami Rüya Tabirleri

İstihare Duası ve Uygulama Yöntemleri

Keşfet
1 Comment
  1. sani says

    gerçekten de esrarengiz bir olay