Fillerle Konuşan Adamın Esrarengiz Cenazesi

0
(0)

2 Mart 2012 tarihinde, Afrika’da yaşayan Lawrence Anthony adında bir doğa korumacının vefatının ardından akıl almaz bir olay gerçekleşti. Fillerle konuşan adam olarak bilinen Anthony’nin ölümün ardından gerçekleşen bu esrarengiz olayın gizemi hala çözülebilmiş değil…

2 Mart 2012’de Afrika’daki bir insanın ölümünün ardından, gerçekleşen esrarengiz olay; akıllara durgunluk veren cinsten. Lawrence Anthony adında bir çevre korumacı, Afrika’da yaşadığı evde geçirdiği ani bir kalp krizi nedeniyle vefat etti. Anthony, sıra dışı bir şekilde fillerle iletişim kurabilmesiyle tanınıyordu.

Bu sayede kontrol edilemez derecede agresif filleri sakinleştirebiliyordu ve yeteneğinin yardımıyla birçok filin hayatta kalmasını da sağlamıştı. Çünkü arazilerine girdikleri veya kendilerine saldırdıkları için insanlar tarafından vurulan filler, Anthony sayesinde sakinleşmiş ve insanlar için tehdit olmaktan çıkmışlardı.

Fillerin Yası

Gizemi halen tam olarak çözülemeyen, esrarengiz olduğu kadar şaşırtıcı da olan olay ise Anthony’nin vefatından yaklaşık on iki saat sonra gerçekleşti… Anthony’nin kurtardığı fillerden oluşan bir grup, tek sıra halinde yürüyerek cenazesinin bulunduğu evin önüne geldi. On iki saatlik mesafeden geldiği sanılan bu filler, iki gün boyunca da Anthony’nin evinin etrafından ayrılmadılar…

Ancak yaşanan bu garip olay; bu noktada son bulmadı. Aynı gün içinde başka bir yerden başka bir fil sürüsü daha geldi. Yeni gelen fil sürüsünün kat ettiği mesafe araştırıldığında; yola, Lawrence Anthony’nin hayatını kaybettiği saatte çıkmış oldukları anlaşıldı. Bu iki fil sürüsü; kendilerine bakan, iletişim kurabildikleri, sevdikleri insanın ölümü için yas tutmaya gelmişlerdi.

Bilindiği kadarıyla filler, ölüme yas tutan ender hayvan türlerinden biridir. Ölü fil gördüklerinde kendi gruplarından olsun olmasın, yas tutar, bedeni açıkta kaldıysa üzerini dallarla ve yapraklarla örterler. Aynada kendilerini tanır, suyu daha sonra içebilmek üzere çukurlara gömer ve inanılmaz derecede güçlü bir hafızaya sahiptirler. Anlaşılan o ki filler, bütün bu sıra dışı özelliklerine ilaveten; bağlantı kurdukları bir kalbin durduğunu kilometrelerce öteden hissedebilecek kadar da hassas canlılar.

Fillerin, Anthony’nin öldüğünü nasıl anladıkları halen gizemini korumakta olan bir soru işareti…

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet