Fidan Teyzenin Esrarengiz Ölümü

0
(0)

Yaşanmış Korku Hikayeleri – Elazığ’da yaşanmış, gerçek bir korku hikayesi. Cinlerle içli dışlı olmasıyla bilinen Fidan Teyze’nin esrarengiz ve korkunç ölüm hikayesi.

Babamlar eskiden Elazığ‘ın Palu ilçesinde yaşıyorlarmış. Babamın bir teyzesi varmış; adı Fidan’mış. Gençliğinden beri üç harflilerle [1]Üç Harfliler: Yaygın bir Türk halk inanışına göre; eğer  bir yerde cin kelimesi telaffuz edilir veya cinlerin adı anılırsa oraya cinler gelir. Bu durumdan kaçınmak için sıklıkla … Continue reading içli dışlıymış. Bu anlatacaklarım yaşandığında Fidan Teyze 70’li yaşlarındaymış.

Ama babam da o zamanlar gençmiş daha. Babam bir gün kahvehaneye giderken teyzesinin evinin önünden geçiyormuş. Fidan Teyze bahçedeymiş. Babamla göz göze geldiklerinde Fidan Teyze’nin bakışları sanki transa girmiş birinin bakışları gibiymiş. Babam selam vermiş ama teyzesi tepkisiz kalmış. Babam “Acaba bir şey mi oldu?” diye düşünmüş ama o anda üzerinde pek durmayıp, yoluna devam etmiş.

Akşam olunca babamın aklına teyzesinin gündüzki hali gelmiş ve kontrol etmeye karar vermiş. Teyzesinin evine vardığında Fidan Teyze hasta, yatıyormuş. Sayıklıyormuş. “Küçük cin gel buraya! Yeşil cin tavana çıkma” vs. Babam arabasıyla köyün sağlık ocağına götürmüş. İğne yapmışlar, kendine gelmiş…

Yine günlerden bir gün köy korucuları Fidan Teyze’yi; gece zifiri karanlıkta tarlalara doğru, telaşlı bir şekilde, arkasına baka baka koşarken görmüşler. “Dur teyze! Dur…” demişler ama Fidan Teyze dinlememiş. Korucular arkasından gittiklerinde Fidan Teyze çoktan ortadan kaybolmuş. Sabah olduğunda korucular, önceki akşam yaşananları babama anlatmışlar.

Babam, teyzesinin evine gitmiş. Teyzesi evdeymiş. Sormuş “Hayırdır teyze? Gece nereye gitmişsin sen öyle?”. Teyzesi “Yok ben bir yere gitmedim!” diye cevaplamış babamı. Bir gece Fidan Teyze kaybolmuş. Durumu fark eden komşuları telaşlanmışlar. Aramaya başlamışlar. Herkes farklı bir bölgede Fidan Teyze’yi arıyormuş. Nihayetinde babamın dayısı Mahmut Dayı, Fidan Teyze’yi Köye 400 metre uzaklığındaki Murat Gölü’nün kıyısında bulmuşlar.

Fidan Teyze, zifiri karanlıkta öylece oturuyor, trans halinde dalgalara bakıyormuş. Fakat ayakları çıplakmış. İşin ilginç yanı: Buna rağmen ayaklarında en ufak bir çizik dahi yokmuş. Oysa Mahmut Dayı’nın ayağında ayakkabı ve çorap olduğu halde göle giden patikadaki çakıl ve dikenlerden dolayı ayakları yara bere içinde kalmış…

O gece Fidan Teyze’yi eve götürdüklerinde, görünürde herhangi bir fiziksel hastalığı, rahatsızlığı yokmuş. Ancak sürekli kendi kendine sayıklıyor ve bağırıyormuş. Halbuki son günlerdeki bu tuhaf halleri meydana gelmeden önce zihinsel ve bedensel hiçbir rahatsızlığı yokmuş. Sapasağlam kadın bir senede nasıl o hale gelmiş; bunu kimse çözememiş… O gecenin sabahında Fidan Teyze ahırda boğularak öldürülmüş halde bulunmuş…

Babamın anlattıklarından öğrenebildiğim kadarıyla, köylülere göre; Fidan Teyze’yi cinler işkence ederek öldürmüşler. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala Fidan Teyze’yi endişeli bir şekilde hızla yürürken gördüğünü iddia eden köylüler var…

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Dipnotlar

Dipnotlar
1Üç Harfliler: Yaygın bir Türk halk inanışına göre; eğer  bir yerde cin kelimesi telaffuz edilir veya cinlerin adı anılırsa oraya cinler gelir. Bu durumdan kaçınmak için sıklıkla Türkçe’de üç harften oluşan cin sözcüğü yerine dolaylı anlatım amacıyla “üç harfliler” ifadesi kullanılır. 
Keşfet