Ev, Arsa vb. Kolay ve Hızlı Satılması İçin Dua

0
(0)

İnşirah suresi bilinen pek çok manevi faziletinin yanı sıra ev, arsa gibi gayri menkullerin hızlı ve kolay satılması için de bir vesiledir.

Herhangi bir ev, arsa ya da benzeri başka bir mülkün hızlı, kolay ve en hayırlı şekilde satılması için sabah namazından sonra selam verir vermez 7 defa İnşirah suresi bir miktar suya okunur. 7 gün aynı şekilde sabah namazından hemen sonra: “Allahümme entes-selam ve minkes-selam tebarekte ve tealeyte yel zel-celali vel-ikram.” demeden önce okunur. Her gün; okunan su, deniz ya da akarsuya dökülür.

İnşirah Suresi

Ev Arsa ve Garimenkullerin Kolay ve Hızlı Satılması İçin İnşirah, Elem Neşrahleke Suresi
Ev Arsa ve Garimenkullerin Kolay ve Hızlı Satılması İçin İnşirah, Elem Neşrahleke Suresi

Okunuşu: Bismillâhirrahmanirrahim. 1- Elem neşrah leke sadrak(e) 2- Ve vada’nâ ’anke vizrek. 3- Elleziy enkada zahrek. 4- Ve refa’nâ leke zikrek. 5- Feinne me’al’usri yüsrâ. 6- İnne me’al’usri yüsrâ. 7- Feizâ ferağte fensab. 8- Ve ila Rabbike ferğab. İnşirah Suresi Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- Rasûlüm! Biz senin göğsünü açıp genişletmedik mi? 2- Üzerinden kaldırıp atmadık mı o çok ağır yükünü: 3- Belini çatır çatır çatırdatan o ağır yükünü! 4- Senin ismini ve şânını yüceltmedik mi? 5- Her zorlukla beraber elbette bir kolaylık vardır. 6- Evet, her zorlukla beraber elbet bir kolaylık vardır. 7- O halde mühim bir işi bitirdiğinde hemen başka bir mühim işe sarıl. 8- Dua ve niyazla yalnızca Rabbine yönelip yalvar!

İnşirah Suresi Hakkında Bilgi

İnşirah suresi Mekke’de nâzil olmuştur. Elemneşrahleke suresi olarak da bilinir. 8 âyettir. Birinci âyetinde Resûlullah (s.a.s.)’in sadrının açılıp genişletilmesinden bahsedilmesi sebebiyle اَلإنْشِرَاحُ (İnşirâh) olarak isimlendirilmiştir. اَلشَّرْحُ (Şerh) ve اَلَمْ نَشْرَحْ (Elem neşrah) isimleriyle de anılır. Mushaf tertîbine göre 94, iniş sırasına göre 12. sûredir. “Duha” suresi, vahyin birkaç gün kesilmesi ve Resulullah’ın gönlüne bir sıkıntının çökmesi üzerine inmiş gönlüne ferahlık gelmişti. İnşirah suresi bu ferahlığı pekiştirerek şanını yüceltmekte ve ona verdiği nimetleri sıralamaktadır.

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet