Esrarengiz Maymun Adam

5
(1)

Hindistan’da meydana gelen “maymun adam” saldırıları çeşitli spekülasyonlara yol açtı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; kendilerine saldıran maymun adam 1,5 metre ile 6 metre arazında zıplayabilen, 1,5 metre boylarında, insan şeklinde, ellerinde metal pençeler olan ve kafasında yanıp sönen ışıklar bulunan maymunumsu bir varlıktı…

Maymunumsu Bir Yaratık

İlk olay 2001 yılında Hindistan’ın Yeni Delhi şehrinde meydana geliyor. İlk vakayı iki işçi bildirdi. Bu iki işçi bir binanın 6 metre yükseğinde uyurken, 1.5 metre boylarında iki ayağı üzerinde yürüyen insan silüetinde ama yüzü daha korkunç olan maymunumsu bir yaratığın demir pençelerle onlara saldırdıklarını iddia ettiler. Söylediklerine göre; bu insan silüetindeki maymunumsu yaratık, metal bir kask takıyormuş ve alnında kırmızı yeşil hareket eden ışıklar mevcutmuş. İddialarına göre esrarengiz yaratık; aşağıdan yanlarına 6 metre zıplamış. İlk başta hükümet Hindistan’da çok fazla maymun saldırısı olduğu için bu ihbarı dikkate almamış. Ancak saldırılar bunla sınırlı kalmamış.

Yeni Delhi’nin dört bir yanından ihbarlar yağmaya başlayınca (Aynı tarifle; 1,5 metre ile 6 metre arazında zıplayabilen, 1,5 metre boylarında, insan şeklinde, ellerinde metal pençe olan, ve kafasında yanıp sönen ışıklar bulunan esrarengiz varlık) polis araştırmaya başlamış. Ama bir türlü bu yaratığa ulaşamışlar. En trajik kazalardan biri yine bu yaratığın toplu saldırısı sonucu oluyor. Hızla uyanan bir hamile bayan kaçmaya çalışırken damdan aşağı düşerek ölmüş. (Hindular genelde evlerinin damlarında uyur ve sabah ibadetlerini yine bu teraslarda yaparlar.)

Onlarca kişi bu pençe izleriyle hastaneye kaldırılıyor, iki kişi de bu şekilde damdan düşerek ölüyor. Veterinerler, bu saldırı izlerinin pençe olduğunu tastik ediyorlar. Bir kısmı ise metal olduğunu onaylıyor. 35-40’a yakın (belki daha fazla) yaralanma ve saldırı vakası söz konusu oluyor. Birkaç hafta içinde Yeni Delhi’de bu yaratık(lar) terör estiriyor ve saat sekizden sonra hiç kimse dışarı çıkmıyor. Bir çok kişi de şehri terk ediyor. Şehir adeta hayalet şehre dönüşüyor. Sonra aniden saldırılar duruyor ve herşey olağan haline dönüyor.

Maymun Adam Teorileri

Bu esrarengiz olayla ilgili olarak birden fazla teori mevcut;

  • Dindar Hindular, bir avatarın (Maymun-insan şeklindeki Hint tanrılarından biri; Hanuman. Avatar zaman zaman dünyaya farklı görüntülerde enkarne olan tanrılara verilen isim) dünya’ya geldiğini ve aslında amacının yanlış anlaşıldığını söylüyor. Ama bu konuda başka Hindular bunun mümkün olmadığını çünkü Avatarın zarar vermeyeceğini onaylıyorlar
  • İnsan maymun karışımı melezleme çalışması. Özellikle bunu komşu ülke Pakistan’ın yaptığı ve kaos yaratmak üzere ülkeye saldığı söyleniyor. Özellikle metal pençeler, kafadaki kask ve kırmızı yeşil ışıklar bunun insan yapımı olduğunu söylüyorlar. O kaskın ise bu yaratığı kontrol etmek için tasarlandığı iddiaları var. Hindistan hükümeti de bunun bu yönde bir saldırı olduğunu düşünüyor. Araştırmacılar bunun olası olduğunu çünkü vakti zamanında çeşitli liderlerin, insan+maymun karışımı süper asker yaratmaya çalıştıklarını ama başarısız olduklarından bahsediyorlar.
  • Şüpheciler ise bunların bu tür paranormal varlıklar değil, şaka yapan veya halkı paniğe sokan kostüm giymiş insanlar olduklarını iddia ediyorlar. Tabi bu çıkarım o kadar yükseğe nasıl zıpladıklarını açıklamıyor.

Ana Sayfa

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 5 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. serkan says

    maymun adam amerika lıların yeti sinin hint versiyonu olmasın sakın belki de o kadar da esrarengiz olay değildir folklor dan ibarettir…