Erkek Arkadaşının Seni Aldatıyor mu Anlamanın Yolları

0
(0)

Aldatma, bir ilişkide yaşanabilecek en acı verici ve yıkıcı olaylardan biridir. Birçok insan, partnerinin kendisini aldatıp aldatmadığını merak eder ve bunu anlamak için ipuçları arar. Ancak, aldatmanın kesin bir tanımı veya belirtisi yoktur. Her ilişki farklıdır ve insanlar farklı sınırlar ve beklentiler belirler. Bu nedenle, erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığını anlamak için öncelikle ilişkinizin durumunu değerlendirmen ve onunla açık bir iletişim kurman gerekiyor.

Erkek Arkadaşının Seni Aldatıp Aldatmadığı Nasıl Anlaşılır
Erkek Arkadaşının Seni Aldatıp Aldatmadığı Nasıl Anlaşılır

İlişkinizin Durumunu Değerlendir

İlişkinizin durumunu değerlendirmek için şu soruları kendine sorabilirsin:

 • İlişkiniz monogam mı yoksa açık mı? Eğer açıksa, hangi kuralları belirlediniz ve bunlara uyuyor musunuz?
 • Erkek arkadaşınla ne sıklıkta görüşüyor ve konuşuyorsun? Aranızda mesafe veya zaman farkı var mı? Bu durum ilişkinizi nasıl etkiliyor?
 • Erkek arkadaşınla aranızda güven, saygı ve sevgi var mı? Birbirinize karşı dürüst müsünüz? Sorunlarınızı nasıl çözüyorsunuz?
 • Erkek arkadaşının sana karşı davranışlarında son zamanlarda bir değişiklik fark ettin mi? Daha az ilgili, şefkatli veya romantik mi oldu? Sana karşı suçluluk veya kızgınlık duyuyor gibi mi görünüyor?
 • Erkek arkadaşının hayatında yeni biri var mı? Arkadaş, iş arkadaşı veya akraba olsa bile, onunla çok yakınlaştığını veya sana karşı gizli davrandığını hissediyor musun?
 • Erkek arkadaşının telefonu, bilgisayarı veya sosyal medya hesaplarına erişimin var mı? Eğer varsa, onun izni olmadan bunları kontrol ediyor musun? Eğer ediyorsan, bunu neden yapıyorsun? Ona güvenmiyor musun?
 • Erkek arkadaşının seni aldatmasından şüphelenmenin başka bir nedeni var mı? Geçmişte seni aldattığına dair kanıt buldun mu veya sana itiraf etti mi? Ya da sen kendin başkasıyla ilgilendin mi veya aldattın mı?

Bu soruların cevapları, erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığına dair net bir cevap veremese de, ilişkinizin sağlıklı olup olmadığına dair bir fikir verebilir. Eğer ilişkinde mutlu değilsen veya sorunlar yaşadığını düşünüyorsan, bunları erkek arkadaşınla paylaşman önemlidir. Ona nasıl hissettiğini ve ne istediğini dürüstçe anlatman, hem kendini rahatlatman hem de onun sana karşı tutumunu anlaman için yardımcı olabilir.

Erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığını merak ediyor olabilirsin. Belki de sana olan davranışları değişmiştir, seninle daha az zaman geçiriyordur, aşırı ketum davranıyordur ya da ilişki için artık emek harcamıyordur. Ancak erkek arkadaşını seni aldatmakla suçlamadan önce davranışlarını incelemek, ona sorular sormak ve kanıt aramak en iyisidir. Bu yazıda, erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığını anlamanın yollarını paylaşacağız.

Davranışlarını Değerlendir

Erkek arkadaşının seni aldatıyorsa, bunu belli eden bazı davranış değişiklikleri olacaktır. Bunlara dikkat etmek, şüphelerini doğrulamana ya da çürütmen yardımcı olabilir.

 • Telefonuna karşı aşırı koruyucu davranıp davranmadığına bak. Erkek arkadaşın seni aldatıyorsa telefonuna ve bilgisayarına karşı aşırı koruyucu davranacaktır. Telefonuna ya da bilgisayarına dokunduğunda sinirleniyor mu? Büyük ihtimalle telefonunu görüştüğü diğer kişiyle haberleşmek için kullanıyordur ve seni bunlardan mümkün olduğunca uzak tutmak istiyordur. “Seni kim aradı/Sana kim mesaj attı?” diye sorarsan sana, “hiç kimse” ya da “önemli bir şey değil,” diyebilir. Telefonunu kullanmana izin vermeden önce telefondaki ya da Facebook’taki mesajlaşmaları siliyor mu? Sen kimin aradığını göremeden hemen telefonuna cevap veriyor mu?
 • Normal rutinine dikkat et. Erkek arkadaşın seni aldatıyorsa diğer kişi için programında yer açmak ve rutinini değiştirmek zorundadır. Büyük ihtimalle her zamanki programını biliyorsundur. Erkek arkadaşlarıyla daha çok takılmaya, geç saatlere kadar ders çalışmaya ya da işte kalmaya başlarsa seni aldatıyor olabilir. Erkek arkadaşın bütün bu aktiviteleri seninle zaman geçirmeye tercih edecektir. Artık onun için bir öncelik olmayacaksın.
 • Daha ketum olup olmadığını fark et. Sen etraftayken erkek arkadaşın kapıyı kapatıyor mu? Telefon görüşmelerini başka bir odada mı yapıyor? Partnerin seni aldatıyorsa senden uzaklaşmaya başlayacaktır. Hayatının herhangi bir alanında gizli davranışları olup olmadığına bak. Tanımadığın insanlarla takılmaya mı başladı? Ona nereye gittiğini ya da gününün nasıl geçtiğini sorarsan hiç detaya inmeden kısa bir cevap mı veriyor?
 • Daha az şefkatli davranıp davranmadığını fark et. Erkek arkadaşın seni aldatıyorsa daha az şefkatli davranabilir. Artık el ele tutuşmak, sarılmak, öpüşmek ya da seks yapmak istemiyor mu? İlişkinizin fiziksel boyutu artık ilgisini çekmiyor mu? Erkek arkadaşının stres ya da sağlık sorunları yüzünden daha az şefkatli davranabileceğini aklında bulundur. Seni aldattığı için daha az şefkatli davrandığına karar vermeden önce diğer işaretleri de hesaba kat.
 • Sıra dışı davranışları var mı diye bak. Erkek arkadaşın seni aldattığı için kendini suçlu hissettiğinden davranışları değişebilir. Bu davranışlar olumlu ya da olumsuz olabilir. En sık görülen değişiklikler arasında şunlar vardır: Durduk yere hediyeler alması. Yardımsever ve düşünceli olma zahmetine girmesi. Sana karşı daha fazla ilgi göstermesi. Sana karşı daha az ilgi göstermesi. Seninle daha az konuşması. Seninle daha çok kavga etmesi.

İlişkini Değerlendir

Erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığını anlamak için sadece onun davranışlarına değil, ilişkinizin durumuna da bakmalısın. İlişkinizdeki sorunlar, erkek arkadaşının başka birine yönelmesine neden olmuş olabilir.

 • İlişkinizdeki değişiklikleri fark et. Erkek arkadaşın seni aldatıyorsa, ilişkinizdeki dinamikler de değişecektir. Artık eskisi kadar yakın hissetmiyor musunuz? Birlikte yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapmıyor musunuz? Birbirinize güvenmiyor musunuz? İlişkinizdeki değişiklikler, erkek arkadaşının seni aldatmasının hem nedeni hem de sonucu olabilir.
 • İlişkinizdeki sorunları belirle. Erkek arkadaşın seni aldatıyorsa, bunun altında yatan bazı sorunlar olabilir. Belki de iletişim eksikliği, duygusal uzaklaşma, cinsel uyumsuzluk ya da farklı beklentiler gibi sorunlar yaşıyorsunuzdur. Bu sorunlar, erkek arkadaşının başka bir kadına ilgi duymasına yol açmış olabilir.
 • Erkek arkadaşının seninle olan bağlılığını sorgula. Erkek arkadaşın seni aldatıyorsa, bu onun seninle olan bağlılığını gösterir. Belki de ilişkinizi ciddiye almıyor, gelecek planları yapmıyor ya da seninle evlenmek istemiyordur. Ya da belki de ilişkinizi monogam olarak görmediğini söylüyordur. Bu durumda, erkek arkadaşının seninle olan bağlılığından emin olmalısın.

Kanıt Ara

Erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığını anlamak için davranışlarını ve ilişkinizi değerlendirmek yeterli olmayabilir. Bazı durumlarda, kanıt aramak gerekebilir. Ancak bunu yaparken dikkatli olmalısın. Eğer erkek arkadaşın seni aldatmıyorsa ve onu takip ettiğini ya da telefonunu karıştırdığını öğrenirse, bu ilişkinize zarar verebilir.

Telefonunu ve bilgisayarını kontrol et. Erkek arkadaşın seni aldattığından şüpheleniyorsan, telefonunu ve bilgisayarını kontrol etmek en kolay yoldur. Ancak bunu yapmak için onun iznini alman gerekir. Eğer izin vermezse, bu bir işaret olabilir. Telefonunda ya da bilgisayarında tanımadığın numaralarla ya da isimlerle mesajlaştığını görürsen, bunu not almalısın. Ayrıca sosyal medya hesaplarını da kontrol etmelisin.

Onunla Yüzleş

Eğer erkek arkadaşının seni aldattığından eminsen veya bunu kanıtlayabilecek somut delillerin varsa, bu durumda yapabileceğin en iyi şey onunla yüzleşmektir. Ona neden böyle yaptığını, ne zaman ve kimle yaptığını sorabilirsin. Onun cevaplarını dinlemeye hazır olmalısın. Belki de seninle konuşmak istemeyecek veya inkar edecektir. Ya da pişman olduğunu veya seni sevdiğini söyleyecektir. Bu noktada, karar vermen gereken şey, ona tekrar güvenip güvenemeyeceğin veya ilişkini sürdürüp sürdüremeyeceğindir. Bu kararı verirken, kendini düşünmen ve kendine saygı duyman gerekir. Aldatma, bir ilişkide affedilebilecek bir hata değildir. Eğer erkek arkadaşın seni aldatmışsa, bunun sorumluluğunu almalı ve senin duygularını önemsemelidir. Eğer bunu yapmıyorsa veya tekrar yapacağından korkuyorsan, ondan ayrılman daha iyi olabilir.

Sonuç olarak, erkek arkadaşının seni aldatıp aldatmadığını anlamak için kesin bir yöntem yoktur. Ancak, ilişkinizi değerlendirerek ve erkek arkadaşınla konuşarak bu konuda daha net bir fikir edinebilirsin. Unutma ki, seni seven ve sayan biri, seni aldatmaz veya aldatmışsa bunun için çaba gösterir. Sen de kendini sev ve saygı duy. Senin mutluluğun her şeyden önemlidir.

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet