En İyi 10 Netflix Dizisi: İzlemeye Değer Dizi Önerileri

0
(0)

Netflix, dünyanın en popüler online dizi ve film izleme platformudur. Netflix, her zevke ve ilgiye hitap eden binlerce dizi sunar. Ancak bu kadar çok seçenek arasında hangi diziyi izleyeceğinize karar vermek zor olabilir. Bu yüzden sizin için en iyi 10 Netflix dizisini seçtik. Bu diziler, IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. Ayrıca her dizinin türü, konusu, oyuncuları ve sezon sayısı gibi bilgileri de bulabilirsiniz. İşte izlemeye değer dizi önerileri:

1. Breaking Bad – IMDb: 9,5

Tür: Suç, Dram, Gerilim
Konu: Lisede kimya öğretmenliği yapan Walter White, akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Ailesine daha iyi bir hayat bırakabilmek için eski bir öğrencisi olan Jesse Pinkman ile birlikte metamfetamin üretmeye başlar. Bu karar, hayatlarını tamamen değiştirecektir.
Oyuncular: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn
Sezon Sayısı: 5

2. Sherlock – IMDb: 9,1

Tür: Suç, Dram, Gizem
Konu: Ünlü dedektif Sherlock Holmes ve yardımcısı Dr. John Watson, modern zamanlarda Londra’da çeşitli suçları çözmek için birlikte çalışırlar. Zekice kurgulanmış vakalar, sürükleyici diyaloglar ve mükemmel oyunculuklarla dolu bir dizi.
Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Mark Gatiss
Sezon Sayısı: 4

3. The Queen’s Gambit – IMDb: 8,6

Tür: Dram, Spor
Konu: Yetimhanede büyüyen Beth Harmon, satranç oynamayı öğrenir ve olağanüstü bir yetenek olduğunu keşfeder. Ancak yetişkinliğe geçişte uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile mücadele etmek zorunda kalır. Beth, dünyanın en iyi satranç oyuncusu olmak için hem rakiplerine hem de kendi demonlarına karşı savaşır.
Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Bill Camp, Marielle Heller
Sezon Sayısı: 1

4. Dark – IMDb: 8,7

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gizem
Konu: Almanya’nın küçük bir kasabasında çocuklar kaybolmaya başlar. Bu olaylar, kasabanın dört ailesinin geçmişini, şimdisini ve geleceğini etkiler. Ailelerin sırları ortaya çıkarken zaman yolculuğu ve kader gibi kavramlar da işin içine girer. Dark, karmaşık ve karanlık bir hikaye anlatır.
Oyuncular: Louis Hofmann, Karoline Eichhorn, Lisa Vicari
Sezon Sayısı: 3

5. Stranger Things – IMDb: 8,7

Tür: Bilim Kurgu, Korku, Dram
Konu: 1980’lerde Indiana’da yaşayan bir grup çocuk, arkadaşları Will’in kaybolmasıyla gizemli ve tehlikeli bir maceraya atılır. Will’i ararken, telekinetik güçlere sahip bir kız olan On Bir ile tanışırlar. On Bir, Will’in kaybolmasının arkasındaki gizli hükümet deneyleri ve paralel bir evren olan Upside Down ile ilgili ipuçları verir.
Oyuncular: Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Winona Ryder
Sezon Sayısı: 3

6. The Crown – IMDb: 8,6

Tür: Tarih, Dram, Biyografi
Konu: İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in hayatını anlatan The Crown, 1940’lardan günümüze kadar uzanan bir dönemi kapsar. Dizi, kraliyet ailesinin iç çatışmalarını, politik olayları, aşk ilişkilerini ve tarihi anları gözler önüne serer. The Crown, hem görsel hem de oyunculuk açısından muhteşem bir dizi.
Oyuncular: Claire Foy, Olivia Colman, Matt Smith
Sezon Sayısı: 4

7. Peaky Blinders – IMDb: 8,8

Tür: Suç, Dram
Konu: Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Birmingham’da yaşayan Shelby ailesi, Peaky Blinders adlı bir çete kurar. Çetenin lideri olan Tommy Shelby, hem ailesini korumak hem de gücünü artırmak için acımasız ve zeki bir strateji izler. Tommy’nin yükselişi, hem yasa hem de yasa dışı güçlerin dikkatini çeker.
Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory
Sezon Sayısı: 5

8. Black Mirror – IMDb: 8,8

Tür: Bilim Kurgu, Dram, Gerilim
Konu: Black Mirror, her bölümü farklı bir hikaye ve oyuncu kadrosuna sahip olan bir antoloji dizisidir. Dizi, teknolojinin insan hayatına etkilerini sorgulayan ve genellikle distopik bir gelecek sunan bölümlerden oluşur. Black Mirror, izleyiciyi hem şaşırtır hem de düşündürür.
Oyuncular: Daniel Kaluuya, Jon Hamm, Bryce Dallas Howard
Sezon Sayısı: 5

9. The Witcher – IMDb: 8,1

Tür: Fantastik, Aksiyon, Macera
Konu: The Witcher dizisi, Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisinden uyarlanmıştır. Dizi, canavar avcısı olan Rivia’lı Geralt’ın maceralarını anlatır. Geralt, büyücü Yennefer ve Cintra Prensesi Ciri ile kesişen kaderleriyle ilgili bir kehanetin peşindedir. Dizi, büyülü ve tehlikeli bir dünyada geçer.
Oyuncular: Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan
Sezon Sayısı: 1

10. Mindhunter – IMDb: 8,6

Tür: Suç, Dram, Gerilim
Konu: Mindhunter dizisi, FBI’ın davranış bilimleri biriminde çalışan iki ajanın hikayesini anlatır. Ajanlar Holden Ford ve Bill Tench, seri katillerin psikolojilerini anlamak için onlarla röportajlar yaparlar. Bu röportajlar sayesinde yeni suç profilleri oluştururlar ve diğer davaları çözmeye yardımcı olurlar.
Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv
Sezon Sayısı: 2

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet