İçeriğe geç

Düşünce Okuma İçin Simya Tarifi

Uyunel Hakaik isimli simya kitabında yer alan ve yiyene düşünce okuma yeteneği kazandıran macunun tarifi ve okunması gereken esmalar.

Filozof Eflatun şöyle buyurmuştur ki: iyaret için yanına gelen kimselerin beyninden geçen fikir ve düşüncelerini bilmek istersen: Köstebek isimli gözleri görmeyen kör hayvanın beynini çıkarıp, beyin soğumadan hemen Nisan yağmuru suyuna, Nil nehrine, Ceyhun nehrine veya Fırat nehri suyuna koy. (Bunlardan herhangi birine, harici nehirler ve sular kesinlikle olmaz).

Daha sonra maymun kalbini ve balıkçıl kuşunun etinden maymun kalbi kadar alıp, bu üçünü birbirine karıştırıp yersin. bundan sonra ziyaretine gelen kimselerin kalbinden geçenleri bilmek için, göz ucu ile kısa bir an bak. O anda kalbine ne doğarsa onu söyle. Allah’ın(c.c.) izniyle rast gelir. Ama bu amelin en önemli şartı aşağıdaki esmaları devamlı okumaktır. Okunacak esmalar budur:

Düşünce Okuma İçin Okunacak Esma
Düşünce Okuma İçin Simya Tarifi

Okunuşu: Setmedin Yedein Helyehyutin Lalehutin Deyusin ve Yedusin Haceni Bentita Bemleyutin Allahümme ekşif hicabel ğafleti an kalbi ve allimni ma lem ekün a’lemü ve beyyinli ma eselü minhü ya men la ilahe illallahü ve la ma’büde sivah.

Kaynak

İmam Ebul Kasım Hakimül Hazık Necruzi Şah Simavi, Uyunel Hakaik fis Simya ver Remil vel Havas

Ana Sayfa