Durugörü Deneyimlerim

0
(0)

Paranormal Deneyim – Paranormal Haber grubumuzun Enis. İ.Y. isimli üyesi, hayatı boyunca yoğun olarak yaşadığı durugörü deneyimlerinin bir kısmını bizlerle paylaştı.

Paranormal Deneyim – Merhaba arkadaşlar, anlatacaklarım alıntı filan değildir. Tamamen kendi yaşadığım olaylardır. Çocukluğumdan beri durugörü yeteneğim vardı ama bu öyle bildiğiniz tarzda bir şey değil. Teyzemin vefatını yarım saat önceden görmüştüm. Lise çağlarında olduğum için aylarca ölümü nedeniyle kendimi suçlamıştım…

Evimizin kapısının önüne kurbanlık alıp gelmiştik. Araba durduğunda 5. kattan annemin çığlığı gelmişti. Herkes koşarak eve çıkarken ben kurbanlığın yanında durmuştum. Apartman hizmetlisi “N’oldu acaba?” dediğinde ağzımdan “Teyzem vefat etti ne olacak!” sözleri döküldü. Bu arada 2 teyzem vardı. Çok sağlıklı insanlardı ve vefat eden teyzemi çok severdim.

Üniversitede durduk yere bana zorla fal baktırmışladı. Arkadaşımın ablasının ikizleri olacağını, odadan çıkınca da kız arkadaşıma birinin düşeceğini söylemiştim. Evet ikizleri olacağı söylendi ve 7. ayda ikiz olmadıkları; ikinci bebeğin aslında ur olduğu ve diğer bebeğin sağlığını da tehlikeye attığı anlaşıldı.

Üniversitede, durduk yere sokağın ortasında durduğumu ve kız arkadaşımın evine kadar konuşmadan yürüdüğümüzü, evine girdiğimizde odasına girip, bavulunda para sakladığı yeri hiç kurcalamadan kendim koymuş gibi bildiğimi, kız arkadaşımın şok geçirdigini hatırlıyorum. İşin komiği; kız arkadaşımın bütün giderlerini de ben öderdim. Yani benden para saklamasını gerektirecek hiçbir durum yoktu. Sonradan psikolojik sorunları olduğunu öğrendim.

Üniversiteden döndükten sonra, çalıştığım yıllarda İzmir’deki depremlerin neredeyse hepsini; daha olmadan önce bilebiliyordum. İşyerinde bana “Şeyhim” diyerek esprisine takılıyorlardı ama arkadaşlar da nasıl bildiğim konusuna bir anlam veremiyorlardı. Bir gün yolda giderken bir tanesi “Bu aralar sesin çıkmıyor. Yok mu deprem şeyhim?” dedi ben de “Bugün deprem yok. Uçaklar çarpışacak.” dedim. Gece 11’de beni aradı. Sesi şok geçirmiş gibiydi “Abi sen bunları nerden biliyosun? İki eğitim uçağı çarpıştı.” demişti.

1999 Gölcük depremi sırasında, gecenin ortasında babamla televizyon izliyorduk. Durduk yere “Baba farkında misin; bu aralar deprem olmuyor?” dedim. 5 dakika sonra şiddetle sarsıldık . Babam da şaşırmıştı. Gülerek “Korkma; ufak oldu.” demişti. İzmir’de çok sık deprem olurdu. “Ben de hayır bu sefer bir yerlerde çok büyük bir deprem oldu.” demiştim.

Dayım vefat ettiği gece, beni; üniversite sınavına hazırlandığım için evde tek başıma bırakmışlardı. Gece yarısı tüm İzmir’de elektrikler kesilmişti. Sadece bizim banyonun ışıkları yanıyordu. Korkudan; apartman koridoruna, zifiri karanlığa çıkmıştım. Gece 12.30 civarı olduğundan kimsenin kapısını da çalamamıştım. Bir süre sonra eve girip salonda yattım haliyle. Daha sonra rahmetli dayımın o saatlerde vefat ettiğini öğrendim.

Ortaokul çağlarındaydım… Pazar sabahı; rüyamda; balkonumuza konan bir muhabbet kuşunu, üzerine havlu atarak yakalıyordum, sonra mutfağa sokuyordum. Uyandım. Salona gittim. Kardeşim çizgi film izliyordu. Ben de koltuğa uzandım. Sonra rüyam aklıma geldi. Balkona çıktığımda kuş birebir duruyordu. Elime havlu aldım ama üstüne atmadım. Önüne uzattım. Üstüne çıktı. Mutfağa girdik. Ben tatile gidene kadar 1 sene bizimle yaşadı. İnsan gibiydi; çok zekiydi. Ben tatile çıktığımın ertesi günü abimden; kaçtığını ve uçup gittiğini öğrendim.

Ve bunlar gibi niceleri var… Ama hiçbir zaman yaşadığım bu durugörü ve benzeri olayları inlere cinlerle bağlamadım. Siz de başınıza gelen, anlamlandıramadığınız olayları inlere cinlere bağlayıp, hacı hocalardan medet ummayın. Din tacirleri sizin paranız kadar duygularınızı da sömürür.

Ana Sayfa * Paranormal Deneyimler 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] Daha Fazla: Paranormal Deneyimler […]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.