Skip to content

DNA’mız Dünya Dışı Varlıklardan Mesaj mı İçeriyor

Araştırmacılar Vladimir Cherbak ve Maxim A. Makukov “Biyolojik SETI”nin varlığına inanıyor – Biyolojik SETI; insan DNA’sında bulunan matematiksel bir kod ve geleneksel teorilerin iddia ettiği gibi evrimin gidişatı ile açıklanamayan bir şey.

Araştırmaya göre, bilim Kadim Astronot teorisini, ayrıca türlerimizin DNA manipülasyonu ile ileri uzaylılar tarafından tasarlandığı hipotezlerini kanıtlamaya bir adam daha yaklaşıyor.

İkili, Icarus Dergisinde şunları ifade ediyor: “Sabitlendiğinde, kod kozmolojik zaman ölçeklerinde değişmeden kalabilir. Aslında, bilinen en dayanıklı yapıdır. Bu nedenle zeki bir imza için olağanüstü güvenilir bir depolamayı temsil ediyor. Genom uygun şekilde yeniden yazıldığında, imzası olan yeni kod hücrede ve hücrenin silsilesinde donmuş kalır, ki bu uzay ve zamanda taşınabilir.

Başka deyişle, insan DNA’sı o kadar kesinlik ile tasarlanmıştır ki, “sembolik dilin aritmetik ve ideografik kalıplarının grubunu” ortaya serer.” Bu araştırmanın sonucu olarak, şimdi diğer araştırmacılar bir kaç milyar yıl önce uzaylı yaratıcılar tarafından güneş sistemimizin dışında tasarlanan insan varlıkları olduğumuzun olasılığını tartışıyor.

Ancak, araştırma ayrıca Dünyadaki yaşamın kozmosta asteroidler ve kuyruklu yıldızlarda taşınmakta olan mikrobiyolojik parçacıkların sonucu olarak ortaya çıktığı fikrine de odaklanıyor. Bu teori klasik evrim teorisinden farklılaşıyor, destekçileri evrimin tesadüfi bir ürünü olmadığımıza, yapımcılarımızın yaratımı olduğuna, tasarlanıp Dünyaya gönderildiğimize inanıyorlar.

Cherbak ve Makukov DNA’nın nükleotidleri ve amino asitler arasındaki haritalamada daha önce görmezden gelinen kesinlik/duyarlık – türü yöntemi gösteren insan genomunun ayrıntılı analizini sundular. İkili şunları belirtti: Kodun basit düzenlemeleri, sembolik dilin aritmetik ve ideografik kalıplarının grubunu ortaya koyuyor. Bu altta yatan kalıplar duyarlı/kesin mantık ve çözülmesi zor hesaplamanın ürünü olarak ortaya çıkıyor.

DNA manipülasyonu ile yaşam yaratma bilgisine sahip olan ileri uzaylı varlıklar tarafından tasarlanmış olmamız mümkün mü? Eğer öyleyse, insan türleri bu engin evrende başka bir gezegenden kaynaklanan bir ürün mü? Yoksa bir çok metnin öne sürdüğü gibi kadim geçmişte bu gezegene gelmiş olan ileri bir ırk tarafından Dünyada tasarlanmış olan bir ürün mü?

Dünyadaki yaşamın, uygun bir ortama ulaştığında yaşamı başlatabilen, dış uzayda bulunan yaşamın mikroorganizmalarından veya kimyasal öncüllerinden kaynaklandığını iddia eden panspermia hipotezini yadsıyamazken, Dünyadaki yaşamın aslında yaşam yaratma yeteneği olan daha zeki türlerin bir ürünü olduğunun olası olduğunu görüyoruz. Durum ne olursa olsun, gelecek yıllar şimdiye kadar yasaklanan veya görmezden gelinen konularla ilgili daha fazla bilgiyi ortaya çıkaracaktır.

Ana Sayfa

1 thought on “DNA’mız Dünya Dışı Varlıklardan Mesaj mı İçeriyor”

  1. Pingback: Uzaylılar Dünya Gezegeni'ni Çoktan Keşfetmiş Olabilir - Paranormal Haber

Soru sor, cevap yaz, yorum yap, kendi hikayeni anlat... Burası senin; istediğini yazabilirsin.

Paranormal Haber