Cinli Kız ve Ali Hafız Hoca

0
(0)

Türk Korku Hikayeleri – Kayseri’nin Höbek köyünde çok uzun süre önce yaşanmış bir cin musallatı vakası. Cinlenen kızı kurtarmak için çağrılan Ali Hafız isimli bir hocanın, genç kızı musallattan kurtarmak için verdiği mücadelenin hikayesi.

Dedem, Kayseri’nin Höbek köyünde doğup büyümüş bir insandır. Sizlerle paylaşacağın bu olay, dedemin başından geçmiş. Çok eskiden bana kendisi anlatmıştı, şimdi ben de sizinle paylaşmak istiyorum…

Kazada Bir Kız Cinlenmiş

Bu olay; dedem çocukken yani dedem yaklaşık 12 – 13 yaşlarında iken gerçekleşmiş. Dedemlerin köyünde yani Höbek köyünde Ali Hafız diye bir hoca varmış. Anlatılanlara göre bu hoca bayağı bilgili, alim bir kişiymiş. Dedemin babası, Bünyan kazasında, adliyede müşavirlik yapıyormuş… Bir gün, o kazada bir kız cinlenmiş. Nice hocalara göstermiş babası fakat hepsi yalancı, sahtekar hocalarmış ve dedemin babasıyla da bu kızın babası arkadaşlarmış. Dedemin babası da yani büyük dedem hem uzaktan akrabası hem de dostu olan Ali Hafız’dan yardım rica etmiş.

Ali Hafız, dedemin babasını kırmamış, gelmiş. Ancak cinlenen kız, Ali Hafız’ın gelişiyle her zamankinden daha fena olmuş. Ali Hafız köye geldiği gün, kız sabaha kadar bağırıp çağırmış, çığlıklar atıp durmuş… Sabah namazından sonra Ali Hafız, kızı ve kızın ailesini görmeye gitmiş. O gün, geceyarısına kadar okumuş kızı. Akşam eve geri dönmüş. Kız daha da fena olmuş. Ertesi gün Ali Hafız, bu sefer eve; dedem, dedemin babası ve bir arkadaşlarıyla daha gitmişler.

Ali Hafız Suya Okumuş 

Ali Hafız, bu sefer bir suya okuyup üflemiş ve dedeme “Bak bakalım Ahmet, gördüklerini bana da anlat.” demiş. Dedem suya bakınca; ilk başta değişik mekanlar, yerler görmüş. Sonra ise cinli kızı bir yere bağlanmış halde görmüş. Etrafında dönüp duran birileri varmış ve bu kişiler kıza alevli kor paraları sürüyorlarmış. Ali Hafız hemen sormuş “Kaç kişiler? diye. Dedem de “Beş kişiler.” demiş. Dedem bütün gördüklerini, olduğu gibi Ali Hafız’a aktarmış.

Ali Hafız ise daha fazla araştırmak ve istiareye yatmak için müsaade istemiş. Bu noktadan itibaren ise cinlenmiş kız artık daha da kötü olmuş. Ailesi, kızı evde tutmakta çok zorlanmış. Ali Hafız, tam üç gün sonra, sabah namazından iki saat kadar önce kızın evine gitmiş. Uyumakta olan kızı uyandırmış. Birkaç dua okuyup, kızın altına bir leğen koydurmuş. Altına koyulan bu leğenin içinde kızı yıkatmış. Sonrasında kendisi de dahil olmak üzere herkesin, kızın bulunduğu odadan çıkmasını istemiş. 

Cinli Kız Alev Almış Gibi Çığlıklar Atmaya Başlamış

Herkes odadan çıktıktan sonra; cinli kız, sanki alev alıp yanmaya başlamışçasına bağırmaya, çığlıklar atmaya başlamış. Bir süre sonra Ali Hafız, kızın annesine dönüp “Hatun! Gir içeri; kızın iyidir. Yalnız çıplaktır; üstünü başını giydir, bu muskayı da boynuna tak, getir.” diyerek, bir muska vermiş kadına. Cinli kızın annesi, ilk başta korksa da denilenlerin hepsini yapmış. Ve kız iyi olmuş. Ali Hafız’a; ne olduğunu, neden olduğunu sormuşlar.

Yecüc Mecüc Gibi Bir Cin Ailesi

Ali Hafız da “Kızı çağırın; öğrenirsiniz.” demiş… Kız gelmiş, Ali Hafız sormaya başlamış: “Kızım, sen üç ay kadar önce bir piknikte, filanca tarifteki bir incir ağacının dibine hacetlendin mi?” Kız cevap vermiş “Evet hocam.” “Peki kızım, rüyalarında ne görüyordun?” “Hocam; Yecüc Mecüc gibi bir aile, beni bir kayaya bağlayıp, bana ateşli kor  parçaları sürüyorlardı. Her tarafım yanıyordu…” “Peki kızım, sonra ne oldu?” “Hocam; daha sonra daha da huzursuz oldular. Bana yapmadıkları eziyet kalmadı fakat bir kısmı bir anda kor olup yandı. Geri kalanları da kaçıp gitti…”

Cinleri Yakıp Derslerini Vermiş

Olaydan sonra Ali Hafız, yaklaşık bir ay kadar ailenin yanında kalmış tedbiren. Her gün, kız için; suya okuyup, okuduğu o suyu içirmiş. Bir ayın sonunda kızın altına yine leğen koydurup, okuduğu suyla banyo ettirmiş ve banyo suyunu da  farklı bir yere döktürmüş. Meğer kız, bir cin ailesinin olduğu yere hacetlenirken çocuklarının üzerine hacetlenmiş. Aile de sinirlenip kıza zarar vermiş. Ali Hafız da kızı cinlerin musallatından kurtarmaya çalışırken cinlerle irtibata geçmiş ve onlardan gitmelerini istemiş. Ama cinler Ali Hafız’ın bu talebinin yerine getirmemekte ısrar etmişler. Ali Hafız da onlardan bir kısmını yakıp, iyi bir ders vermiş kalanlara. 

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet
1 Comment
  1. […] CİN DENEYİMİ: CİNLİ KIZ VE ALİ HAFIZ HOCA […]