Cinlerle İlgili 2 Halk Hikayesi

66
0
(0)

Cinli Korku Hikayeleri – Cinlerle ilgili olarak halk arasında anlatılan iki anonim hikaye. İlk hikaye Tokat’ın bir kazasında anlatılıyor. İkinci hikayenin ise kırsal bir bölgede vuku bulması dışında nerede cereyan ettiğine dair bir ipucu yok. 

Cinlere Namaz Kıldıran İmam

Tokat’ın bir kazasında anlatılan bu hikaye, halk arasında; cinlerin görünebilir olduklarına bir örnek olarak anlatılıyor. Hikaye şu şekilde: Ulucami imamı, bir sabah, namazını kıldıktan sonra dua etmek için arkasını döndüğünde hiç tanımadığı bir grup tuhaf insanla karşılaşır. Alnından soğuk terler dökmeye başlayan imam, bir süre sonra cesaretini toplayarak, bu adamlara kim olduklarını, nereden gelip nereye gittiklerini sorar. 

Aralarından biri söz alarak, hocaya “Biz Oğlan Deresi’nde yaşayan Müslüman cinleriz. Oğlan Deresi’nden Güvercinlik Çalı’na gelin götürüyoruz. Geçerken sabah ezanı okunduğunu duyunca namaz kılmak için camiye geldik.” diyor. Oğlan Deresi ve Güvercinlik Çalı cinlerin yaşadığına inanılan iki yerdir.

Related Posts

Cin Köpeği

Rivayete göre geçimini yetiştirdiği koyunlardan sağlayan bir çoban ile bu çobanın bir de çobanlık işlerinde kendisine epey yardımı dokunan bir köpeği varmış. Koyunlara bekçilik eden bu köpek, koyunları sabah çıkarıp otlatmaya götürüyormuş. Akşam olunca da eve getiriyormuş. Adam, köpeğinden çok memnunmuş. Ancak adamın, bu becerikli çoban köpeği ile ilgili olarak çözemediği, tuhaf bir durum varmış ortada. 

Bu köpek, akşamları koyunları eve getirdikten sonra yemeğini bitirip ortadan kayboluyormuş sürekli. Adam, en sonunda iyice meraklanıp köpeği takip etmeğe karar vermiş… Ertesi gün adam, köpeği koyunları eve getirdikten sonra her zamanki gibi yemeğini vermiş ve izlemeye başlamış. Köpek, yemeğini bitirdikten sonra ormana doğru gitmeye başlamış. Adam, köpeği takip etmeye başlamış ama bir noktada nasıl olduysa köpeği gözden kaçırmış. 

Yılmamış, ertesi gün yine takip etmiş, bu sefer daha yakın bir mesafeden ama. Köpek, uzun süre yol aldıktan sonra bir mağaraya girmiş. Adam dayanamayıp arkasından mağaraya girmiş ve ne görsün: Cinler! Köpeğine, “Hoşgeldinnn kara oğlannn!” dediklerini duymuş. Adam, hemen oradan kaçmış. Ertesi gün, köpek koyunları otlatmaya geldiğinde adam, köpeğe “Hoşgeldin kara oğlan.” dediğinde, köpek deliler gibi koşmaya başlamış ve bir daha da geri dönmemiş.

Ana Sayfa Paranormal Deneyimler

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin