Kitabül Azazil: Cinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı Kitap

Cinlerin yazdığı iddia edilen yasaklı kitap, Kitabül Azazil hakkında bilinenler. İçeriği nedir? Yazarı olduğu iddia edilen İbni Cuhaşe kimdir? Dünyada sadece iki kopyası bulunan yasaklı kitap: Kitabül Azazil!

Kitabül Azazil Hakkında Bilinenler

Cinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı Kitap Kitabül Azazil - The Forbidden Book that was Written by Demons
Cinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı Kitap Kitabül Azazil – The Forbidden Book that was Written by Demons

Cinler tarafından yazıldığı iddia edilen Kitabül Azazil‘in, tamamı cinler hakkında son derece detaylı bilgiler içeren yaklaşık 500 sayfalık bir kitap olduğu rivayet edilir. Cinler alemine dair tüm sırların bu kitapta en ince detayına kadar yazılı olduğu düşünülüyor. Kitabın M.S. 500 yılında İbni Cuhaşe adında bir adam tarafından yazıldığı iddia ediliyor. Kimileri de M.S. 800’lü yıllarda yazıldığını söylüyor.

Aynı zamanda kitabın yazarı olarak bilinen İbni Cuhaşe’nin de bir cin olduğunu iddia edenler de var. Kimse İbni Cuhaşe’nin kim olduğunu, nereden geldiğini, nereye gittiğini bilmiyor… Bu durum en azından mecazi anlamda İbni Cuhaşe’nin bir cin olduğu iddiasını destekliyor. Bununla beraber; kitabın orijinalinin cinler hakkında fazla detaylı ve çizimlerle desteklenmiş olması, insanların; yazarının da cinlerden biri olduğunu düşünmesine neden olmuş olabilir.

Cinler Hakkında Gizli Korkutucu Bilgiler İçeriyor

Ortaya dökülen detayların neler olduğu doğal olarak bilmiyor ama vakti zamanında bu kitap insanları ziyadesiyle korkutmuş. Kitap basıldıktan kısa bir süre sonra çok gizli bilgiler içeren kısımların kitaptan çıkarıldığı ve bu haliyle basıldığı söyleniyor. Ayrıca kitabın Endülüs Emevi Devleti sınırları içinde yazıldığı ve o vakitlerde devlet kütüphanesinde muhafaza edilmiş olduğuna dair bir iddia da var.

Kitabın 500’lü değil de 800’lü yıllarda yazıldığını kabul edersek kitap hakkındaki bir diğer söylenti olan kitabın Endülüs Emevi Devleti döneminde yazılmış olduğu da ihtimal kazanır. Bilime verdiği önemle bilinen Endülüs Emevi Devleti zamanında yazılmış olabileceği de söylenen Kitabül Azazil, o dönemlerde devlet kütüphanesinde muhafaza edilmekteymiş, söylentilere göre.

İnsanları deliliğe sürüklediği düşünüldüğü ve yazarın cin olduğu iddia edildiği için kitap alimler tarafından tamamen yasaklanıyor ve geriye sadece iki kopyası kalıyor. Bu kopyalardan birinin kaybolduğu, bir diğerinin de bir müzede muhafaza edildiği söylentiler arasında… Muhafaza edilen bu kopyanın bazı kaynaklara göre Kurtuba Müzesi’nde bazı kaynaklara göre ise British Museum’da olduğu söyleniyor.

Azazil Nedir

Ana Sayfa * Paranormal Bilgi * Google Haberler’de takip et

Keşfet
  1. […] Cinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı Kitap […]

  2. […] Prensesi”nin LanetiAltay Prensesinin LanetiCinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı KitapCinlerin Yazdığı İddia Edilen Yasaklı Kitap: Kitabül AzazilMekke’nin Altın Oran ve Ley […]

  3. […] King’in Türkçe’ye Şeffaf ismiyle tercüme edilen romanı aslında yeni bir kitap değil. İlk olarak 1987 yılında yayınlanmış. Orijinal ismi ise “The Tommyknockers” yani […]

  4. […] arkadaş edinmeyi pek sevmiyor gibi. Ders aralarında diğerlerine katılmak yerine; tek başına kitap okumayı tercih ediyor…” “Bence bu iyi bir şey… Peki komşularımızın […]

Leave a Reply