Cinlerden Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Cin ve benzeri mahlukattan korunmak için çeşitli önlemler alınabilir. Bunların başlıcalarını sıralamaya başlamadan önce dilinizden düşürmemeniz gereken birkaç duayı zikretmekte fayda var. Tabii ki abdestli okursanız faydası daha da artacaktır. Zaten abdest İslami pek çok kaynağa göre başlı başına bir korunma yöntemidir… 

Cinlerden Korunmak İçin Okunması Gereken Dualar

 1. Ayet el Kürsi
 2. Fatiha Suresi
 3. İhlas Suresi
 4. Nas ve Felak Sureleri

Ayet el Kürsi, Felak, Nas ve Fatiha surelerinin genellikle yedişer kez okunması tavsiye edilmektedir. Özelikle gece yatmadan önce ve sabah evden çıkmadan evvel…

Cinlerden Korunmak İçin Alınması Gereken Önlemler

Aşağıda sayacağımız önlem amaçlı tavsiyeler tehlikenin gelmesine mani olmak açısından önemidir. Eğer bir sahiplenme ve musallat olayı çoktan vuku bulduysa bu önlemleri uygulamak pek fayda sağlamayacaktır. 

 1. Geceleri dolaşmamaya özen gösterin.
 2. Duş alırken idrarınızı duş aldığınız yere yapmayın.
 3. Geceleri camdan ya da balkondan dışarı yiyecek, çöp, kül vb. dökmeyin.
 4. Çamaşır asma işini gece değil gündüz yapın. 
 5.  Sirke kullanın. Sirke, insan sağlığına pek çok faydasının yanında cin türünden mahlukat için de savıcı, kovucu görevi görmektedir. Sirke kokusu, bu türden varlıkları ortamdan uzaklaştırır. Bilhassa sirke içen kişiye yaklaşmazlar. Sirkeyi aynı zamanda belli başlı duaları üzerine okumak suretiyle bir tür güçlendirilmiş zırh olarak da kullanabilirsiniz. Sirke ve su karışımını, bildiğimiz camsil kabına boşaltın, dualar okuyarak içine yakın mesafeden üfleyin. Ardından odalarınızın duvarlarına abdestli bir şekilde sıkın. Hem kendiniz hem de yaşadığınız ortam rahatlayacaktır. 
 6. Misk kokusu: Misk kokusunu meleklerin çok sevdiği ve sürenlerin yakınlarında dolaşmaktan hoşlandıkları rivayet edilir. Melekler saf nurdan yaratıldığı için onların bulunduğu ortama cin türünden olan mahlukat yaklaşamaz. Aynı sebeple “cinler alemi”nin üyeleri misk kokusunu sevmez ve verdikleri tepki sirke ile aynıdır. 
 7. Koruyucu levhalar: Evinizin odalarında belden yukarda kalacak şekilde Ayet el Kürsi vb. duaları yazılı şekilde bulundurun. Bu halk arasında zaten yaygın olarak kullanılan, güzel bir yöntemdir.
 8. Altın: Cinler alemi üyelerinin bilindiği üzre altına düşkünlüğü çok fazladır. Hepinizin kulağına mutlaka cinler tarafından korunan defineleri çıkarmaya çalışanların yaşadıkları korkutucu olaylarla ilgili hikayeler çalınmıştır. Bu yüzden evde altın bulundurmak cinler için bir tür davetiye, musallat olmaları için tahrik sebebidir. Evdeki zinet eşyalarını altın yerine farklı şekillerde biriktirme yoluna gidilmesi, mümkünse banka vb. daha güvenli ortamlarda saklanması tavsiye edilir. 
 9. Mümkün mertebe abdestli, temiz dolaşın. Cinler ateş kökenli, negatif enerjili yaratıklar oldukları için abdest almak suretiyle vücudumuzu sık sık nötürlersek, kendimizi negatif enerjiden de arındırmış oluruz. Ayrıca pek çok İslami kaynağa göre abdest, sadece cinlerden için değil nazar ve benzeri pek çok olumsuz durumdan korunmak için başlıbaşına bir bir koruyucudur.

Cinlerden Zararlardan Korunmak İçin Dua

Bir kimseyi zaman zaman cin tutup bayılıyorsa aşağıda yazılan duayı yazıp, mümkünse hastanın başında olamazsa boynunda taşıtmalıdır:

Cinlerin zarından korunmak için taşınması gereken dua.

Türkçe Okunuşu

Bismillâhirrahmânirrahıym* Bismillâhil mahzunil meknuni ve bi celâli vechikel kerîm Ve bil keffil bürhânil azıymi ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym* Ve sallellâhü alâ seyyidinâ muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihi ve sellem.

Şayet ciner yine zarar vermekte ve hasta bayılmakta ısrar ederlerse aşağıda yazılı ihrakı cin esmalarını yedi ayrı kağıda yazıp, her gün bir tanesiyle hastayı tütsülemelidir.

Türkçe Okunuşu: Seyehnehıylin ma’sedin kutamin şabin tat’ayuraşin letmisen menuhen.

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
5
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Leave a Reply