Cinler Peygamberimizin Etrafını Sardığında Okuduğu Dua

Dağlardan ve vadilerden su gibi akıp gelen cinler Peygamber Efendimizi kuşattığında, Peygamberimizin onlardan kurtulmak için cinlere karşı okuduğu dua.

Cinlerin Peygamberimizi Kuşatması

İmam Ahmed, Ebu Ya’lâ ve İmam-ı Malik Hüneys, Temimi oğlu Abdurrahman’dan naklen şöyle anlatırlar: Temimi oğluna sorulur “Sallallahualeyhi ve Sellem Efendimiz’in zamanında bulundunuz mu?”. “Evet, onun zamanını idrak ettim” der ve yine ona “Peki, öyle ise Peygamber Efendimizi cinler sarıp nisbet yaptıklarında Efendimiz (s.a.v.)’e nasıl davranmışlardır?” diye sorulur.

Cevap: “Evet Efendimizi (s.a.v.) dağlardan ve vadilerden su gibi akıp gelen cinler sarmışlardı. Bunlardan birinin elinde ateşten bir meşale vardı. Bununla Efendimiz (s.a.v.)’in yüzünü yakmak ve dağlamak istiyorlardı. O sırada Cebrail (a.a.) görünerek “Ey Muhammed benim söylediklerimi söyle” diye şu duayı talim buyurdu.

Peygamberimizin Cinlere Karşı Okuduğu Dua

Cinler Peygamber Efendimizin Etrafını Sardığında Peygamberimizin Okuduğu Dua
Cinler Peygamber Efendimizin Etrafını Sardığında Peygamberimizin Okuduğu Dua

Efendimiz (s.a.v.) bu duayı okuyunca şeytanın elindeki ateş sönmüş tümü oradan kaçmışlardır.

Cinlerin Şerrinden Korunmak İçin Dualar

Cinlerden Korunmak İçin Dua

Cinleri Kovmak İçin Saffat Suresi

Tesirli Dualar – Google News’te Takip Et

Keşfet
  1. […] Cinler Peygamberimizin Etrafını Sardığında Okuduğu Dua * Çocukları Cinlerden Korumak İçin Dua * Cin Kovmak İçin Saffat Suresi * Cinler Neden İncir Ağacının Altında Toplanır * Google Haberler’de Takip Et […]

Leave a Reply