Köyün Delisinin Görünmez Arkadaşı

18
0
(0)

Halasını ziyaret için köye giden genç, orada köyün delisi ve onun görünmeyen arkadaşı ile yaşadığı korkutucu olayın hikayesini anlatıyor.

Köyün Delisi

Babamın halası köyde yaşıyor. Onu ziyaret etmek için iki günlüğüne ziyarete gitmiştim. Orada elektrikler sık sık kesilirdi. Köyün tam ortasında büyük bir mezarlık vardı. Ayrıca hemen her köyde olduğu gibi bir de deli vardı.

İkinci günün akşamı büyük halama “Biraz dışarı çıkabilir miyim?” diye sordum. Halam ise “Semih abin arkadaşları ile çıkacak, sen de gidersin” dedi. Kabul ettim ve o şekilde dışarı çıkıyordum ki elektrikler kesildi.

Karanlığın İçinden Geldi

Ama biz yine de dışarı çıktık. Eve yakın diye mezarlığın dış duvarına oturduk. Zifiri karanlıkta muhabbet ediyor, şakalar yapıyorduk. Sonra karanlığın içinden bir adam geldi. Köyün delisi idi. Yanımıza oturdu.

Biz müziğin sesini kıstık. Deli, sürekli kafasını etrafa çeviriyor ve bir şeyler mırıldanıyordu. Ne dediğini anlamak için müziğin sesini biraz daha kıstık ama nafile, bir işe yaramadı. Hangi akıl ile hareket ediyorsam yanına yaklaştım.

Deli bana baktı ve dedi ki “Seni arkadaşım ile tanıştırayım mı?”. Ben de “Hani nerede?” dedim. “Yanımda” dedi.

Arkadaşım Seni Sevmemiş

Yanında da kimse yok halbuki. Sonra da belki hayali arkadaştır diye biraz dalgasını geçtim. “İsmi ne arkadaşın?” diye sordum. Bana bir isim söyledi. Tekrarlamasını istedim, tekrar aynı ismi söyledi.

İsim akılda kalamayacak kadar tuhaf, korkutucu ve rahatsız edici idi. Ne anlama geldiğini bilmesem bile tuhaftı. Semih abi “Oğlum bırak yaa deliyi!” dedi. Ben deliye “Arkadaşının ismi çok tuhafmış” dedim.

Related Posts

Deli, sol omzuna döndü ve “Arkadaşım seni sevmemiş” dedi.

Arkadaşım Sana Kötü Şeyler Yapacakmış

Ben de biraz dalga geçer gibi “Çok da umurumdaydı!” dedim. Demez olaydım. Deli sanki normal bir adam gibi dikildi ve bana “Bence eve git, yatağına yat ve uyu. Yoksa arkadaşım sana kötü şeyler yapacakmış” dedi.

Ben de artık korkmaya başladım. Semih abi ve arkadaşlarının yanımda olmadığını gördüm. Kaçtılar mı yoksa başka bir şey mi oldu onlara anlamadım. Hemen eve koştum ve gördüm ki Semih abi kanepede uyuyor.

Ben de yatağımı hazırladım. Üstümü değiştirdim. Perde tam kapanmamış olduğundan perdeyi çekecektim ki köyün delisi pencereden beni izliyor!

Ben Sana Demedim mi

Hemen yattım. Yorganı kafama kadar çektim. Sabah “Semih abi, dün gece nereye kaçtı?” dedim. Ama soruma karşılık bana tuhaf tuhaf baktı “Ben dün gece evdeydim” dedi.

Büyük Halam ise beni dinliyordu. “Oğlum ben demedim mi sana dün gece eğer çok köpek sesi duyarsan ve köyün delisini görürsen arkana bakmadan koşarak eve gel…”.

Tuhaf olan şu ki ben böyle bir şey söylendiğini hatırlamıyordum. Semih abi “Rüya görmüşsündür” diye üstüne gitmedi. Kim bilir belki rüya görmüştüm…

Facebook Grubu

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin