Besmele Çekince Kayboldu

Öğrenci evinde yalnız kaldığı gece, evde gördüğü korkunç yaratık yüzünden hayatının en büyük korkusunu yaşayan genç anlatıyor

Üniversite okurken öğrenci evinde kalıyordum. Ev arkadaşlarım memleketlerine gittikleri için yalnız kalacaktım ve bu bir evde ilk yalnız kalışım olacaktı.

Cin ve Şeytanlar En Korktuğum Şeylerdir

Evimiz, merkeze uzak boş bir alanda idi. Cinler ve şeytanlar, en korktuğum şeydir. Bu korkuyla evde yalnız kalabileceğimi zannetmiyordum ki tam bu sırada sınıftan bir arkadaşım not almak için geldi ve akşam benimle kalmasını rica ettim.

Bir Tuhaflık Vardı…

Hava kararmadan geleceğini söyleyip gitti. Akşam yemek hazırladım. O da geldi, yedik. Biraz ders çalıştık ama onda bir tuhaflık vardı. Sürekli yüzüme garip garip bakıyordu.

Yorgun olduğunu düşünüp, üstelemedim. Gece bir gibi yatakları açıp, yattık. Sokak lambası içeriyi biraz aydınlattığı için gece lambası kullanmıyordum. Yarım saat kadar döndüm durdum yatakta, uyku tutmadığı için.

Sırtım dönüktü arkadaşımın yatağına. Tam Zehra’ya dönüp, uyuyup uyumadığını soracaktım ki gördüğüm şey karşısında beynimden vurulmuşa döndüm!

Korkudan Aklıma Dua Bile Gelmiyordu

Evin tavanına kadar uzanmış boyuyla, ne olduğunu bilemediğim bir şey karşımdaydı. Yüzünü; bana doğru eğilmiş olduğu için çok net gördüm. Çenesine kadar inen iki uzun dişi, oldukça büyük gözleri vardı.

Korkudan aklıma hiç bir dua gelmiyordu. Elleri ve ayakları kan içinde ve zincirliydi. Başının bir tarafı kel, bir tarafı iğrenç uzun saçlıydı. Yataktan kalkamıyordum korkudan.

Kendimi toparlayıp, besmele çektiğim anda duvardan çıkıp gitti.

Nas Suresi’ni Okuyarak Kaçtım

Artık o evde kalmam imkansızdı. Bütün cesaretimi toplayıp, Nas suresini okuyarak, evden çıkıp, koşarak, merkezde oturan arkadaşımın yanına gittim.

On beş dakikalık bir yoldu. Kan ter içinde kapıyı çalıp, arkadaşımın kapıya çıkışını gördüm. O anda bayılmışım.

Okulu bıraktım ve memlekete döndüm. O günü de asla unutmadım. Gördüğüm şeyin şeytan olduğunu söyleyenler var. Neden geldiğini ise bilmiyorum. Aklımı yitirmemi istedi belki… Ama ben bile hayret ediyorum o geceyi atlattığıma…

Facebook Grubu

Keşfet
1 Comment
  1. […] Cin Vakası: Besmele […]

Leave a Reply