Cin Vakası: Arkadaş Sohbeti

Birkaç arkadaş mahallede sohbet ederken konu cinlere gelir. Sonrasındaki gece yaşananlar ise oldukça korkutucudur. Gerçek bir hikaye

Cinlerin Esrarı Kitabı

2010 yılının Ramazan ayında bir akşam üzeri arkadaşlarla sohbet ediyorduk. Konu cinlere geldi. Arkadaşlarım korkunç anılarını anlattı. Sıra bana geldiğinde benim anlatacak hiçbir şeyim yoktu. Merak ettim bu cinler nedir neyin nesidir diye?

Eve gittim. İftara daha bir saat vardı vardı. Oruçluydum. Evdeki “Cinlerin Esrarı” adlı kitabı okumaya başladım. Bir saat boyunca kitabı okudum.

Cinlerden Konuşmuştuk Yine

Ezan okundu. Ailece iftarımızı açtık. Daha sonra akşam namazını kıldıktan sonra dışarı çıktım. Yatsı namazına kadar arkadaşlarla dini sohbet ettik mahallede. Cinlerden, kıyametten vb. Hepimizi bir korku sarmıştı.

O zamanlar 12 yaşındaydık. Teravih namazından sonra eve geldim. Evde kimse yoktu. Annem ve ablalarım hala teravihte, babam ise arkadaşlarıyla beraberdi. Mahallede kimse yoktu.

Gözleri Ateş Gibi idi

Kaldırımın üzerine oturdum. Bahçemizden sesler geliyordu. Bahçeye uzaktan bir baktım. Aniden bir ışık bana doğru gelmeye başladı. Nutkum tutuldu. Hareket edemedim.

Sonra arkamdan annem çağırdı. Ne yaptığımı sordu. “Hiç” diye cevap verdim.

Eve gittik. Yatma vakti gelmişti. Herkes yatağına gitti. Yatağa girdiğim gibi uyudum. Gece iki gibi uyandım. Tam karşımda bizim kapıcı! Gözleri ateş gibi!..

Bana Sus İşareti Yaptı

Facebook Grubu

Çığlık atmak istedim, atamadım. Konuşmak istedim, konuşamadım. Bana sus işareti yaptı. Yorganın altına girdim. Nefes alamıyordum. En son annemin sesini duydum. Evin kapısını açmış, dışarı çıkıyorken annem beni görmüş.

O esnada annem sahur hazırlıyormuş. Beraber sahur yaptık. Şimdilerde ara sıra evde tek tük bir şeyler devriliyor ama dua ve sureler okuyunca korkum geçiyor…

Keşfet

Leave a Reply