Skip to content

Cin Çıkarma Gerekçesiyle Dövülme ve Ölüm

Psikolojik sorunları nedeniyle cinci hoca tarafından cin musallatı teşhisi konulan Özge Nur Tekin cin çıkarma amacıyla dövülme sonrası hayatını kaybetti.

Ankara’ ikamet eden Özge Nur Tekin’e (30) yaşadığı bazı psikolojik sorunlar nedeniyle bir cinci hoca tarafından cin musallatı teşhisi kondu ve cin çıkarma için oklavayla dövülmesi gerektiği söylendi.

Cinci hocanın yönlendirmesiyle, güya içindeki cini çıkarmak amacıyla kocası Selçuk Tekin tarafından oklava ile dövülen kadın hayatını kaybetti.

Özge Nur Tekin (30)
Cin çıkarma gerekçesiyle oklavayla dövüldükten sonra hayatını kaybeden Özge Nur Tekin (30)

Savcılık Dava Açtı

Olayla ilgili olarak; ölen kadının eşi Selçuk Tekin, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile sözde hoca Erdal Kaya gözaltına alındılar. İfadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Savcılık; Selçuk Tekin hakkında “Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma”, babası Cemal Efe, annesi Hatun Efe, kayınvalidesi Zöhre Tekin, hacamat yapan Sevim Özbaş ile sözde hoca Erdal Kaya hakkında ise “Suça iştirak etme” suçlamalarıyla 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Kurban Kesiminde Fenalaşmış

Kurban kesimi sırasında fenalaşan Özge Nur Tekin, kaldırıldığı Yenimahalle Onkoloji Hastanesi’nde 8 Mart 2021’de hayatını kaybetti. Tekin’in ölümünün şüpheli bulunması üzerine polis savcılığa bilgi verdi.

Ölü muayene tutanağında Özge Nur Tekin’in sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar tespit edilmesi üzerine savcılık soruşturma başlattı.

Eşini Cinci Hocaya Götürmüş

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Selçuk Tekin, 8 ay önce evlendiği Özge Nur Tekin’in ilk eşinden bir çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6’ncı ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını söyledi.

Selçuk Tekin, kendi ailesi ve eşinin ailesine durumu anlattığını, annesinin bir tanıdığı aracılığıyla Kayseri’de bulunan sözde hoca Erdal Kaya’ya ulaşıldığını ifade etti.

Telefonda “Eşine Cinler Musallat Olmuş” Teşhisi

Selçuk Tekin, telefonla aradığı cinci hoca Erdal Kaya’nın, “Eşine cinler musallat olmuş; dediklerimi yaparsanız eşini kurtarırım” dediğini belirterek, “Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı.

Cinci Hocanın İstekleri: Kurban, Hacamat, Dayak

Ancak bir süre sonra rahatsızlanınca tekrar aradım, ‘Önce eşine bir kurban keseceksin’ dedi. Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Daha sonra da 23 gün kefaret orucu tutmasını istedi.

Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif ancak hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu.

Döverken “Cin Çık Cin Çık” Demişler

Bu esnada ‘Cin çık cin çık‘ diye hep beraber söyledik. Akabinde Sevim Özbaş adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardından eşim rahat bir şekilde uyudu. Ancak ertesi sabah tekrar rahatsızlandı” dedi.

Bir Kurban, Bir Kurban Daha

Bir gün sonra Erdal Kaya’yı tekrar aradığını belirten Selçuk Tekin, “‘Kurban kesersen eşin rahatlar’ dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi Hatun Efe, babası Cemal Efe, annem Zöhre Tekin, kardeşim Nuri Tekin, akrabam Muammer Tekin ile eşimi de alarak Yakacık’ta bulunan kurban kesme alanına gittik.

Eşim kurban kesmeye giderken oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada eşim rahatsızlandı ve bayıldı. Tekrar aradığım hocaBir kurban daha keserseniz eşin kendine gelir’ dedi. Dediğini yaptık ve ikinci kurbanı da kestik.

Hastanede; Öldüğü Anlaşıldı

Ancak eşim kendine gelmedi. Bunun üzerine hastaneye götürdük; ancak hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler” ifadelerini kullandı.

Cinci Hocanın Asıl İşi Sanayide Kaynakçılık

Olayların ardından Kayseri’de gözaltına alınan sözde hoca Erdal Kaya, sanayide kaynakçı olarak çalıştığını belirterek, “Olay günü tanımadığım bir kadın arayarak, gelinini doktora götürdüklerini, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığını, psikolojisi ile ilgili kendisine danışmak istediğini söyledi.

Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, zekat ve adaklarını yerine getirmelerini, fakir doyurmalarını söyledim. Kesinlikle oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim” dedi.

Erdal Kaya ayrıca, kendi çapında dini bilgileri olduğu için insanlara tavsiyelerde bulunduğunu, kesinlikle kimseden para almadığını belirtti.

Hacamatçı da Ev Hanımı Çıktı

Genç kadına hacamat yaptığı belirlenen Sevim Özbaş ise ev kadını olduğunu belirterek “Bir tanıdığımın ısrarı üzerine hacamat yapmak için daha önce hiç görmediğim bu ailenin evine gittim. Yerde yüzü koyun yatan bir kadın vardı.

Hacamat için kıyafetini çıkarttığında kadının sırt ve kollarını simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğumda “İçine 3 harfliler kaçmış. Kayseri’de bulduğumuz bir hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. Bu şekilde içindeki cini öldürmeye çalıştık” dediler.

Hacamat yaptıktan sonra kadın biraz rahatladı. Beni de tekrar evime bıraktılar. Ölümüyle ilgili bir şey bilmiyorum” dedi.

6 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık olaya karışan 5 kişi hakkında da ‘Suça iştirak etme’ suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianame, Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.

Facebook Grubu

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 thought on “Cin Çıkarma Gerekçesiyle Dövülme ve Ölüm”

Leave a Reply

Your email address will not be published.