Korku Filmi: Cin Çeşmesi

Tuncer Gürbüz’ün yönettiği Cin Çeşmesi, Raziye ve Kanber adlı iki kardeşin yaşadıkları sonrası lanetlenen köyün hikayesini anlatıyor.

Yönetmenlik koltuğunda Tuncer Gürbüz’ün oturduğu, senaryosunu ise başrol oyuncusu Mustafa Kaya’nın yaşadığı gerçek hikayelerden uyarlayarak yazdığı Cin Çeşmesi, izleyicilerin aşkın en çarpıcı haline tanık olmalarını sağlıyor. Sürekli yer değiştiren bir çeşme ve mutsuz bir gelin… Gerçek bir medyumun günlüğünde not edilen sıra dışı ve korkutucu olaylar… Filmin oyuncu kadrosunda; Mustafa Miraç Kaya’nın yanı sıra İlayda Özdoğan, Nevin Efe, Ali Uyandıran, Engin Kahya, Aşkın Can, Yavuz Çetin ve Cengiz Demir Öztürk gibi isimler yer alıyor.

Cin Çeşmesi Filminin Konusu

Raziye ve Kanber Hoca iki kardeştir. Raziye aynı köyde bulunan Kamil’e, Kanber ise Şerife’ye sevdalıdır. Kamil’in annesi Hatice, Raziye ve Kamil’in ilişkilerine onay vermez ve bunun üzerine Kamil’i Kanber’in sevgilisi Şerife ile evlendirir. Raziye ve Kanber sevdiklerinin birbiri ile evlendirilmesini hazmedemedikleri için bütün köyü lanetlerler. Bu lanetin sürmesi için Kulyas Cinleri ile anlaşma yaparlar. Fakat Kamil ve Raziye çoktan birlikte olmuştur. Bir süre sonra Kamil’in hem Şerife’den hem de Raziye’den kız çocukları olur. Raziye bir gece kendi kızını koruma altına almak için diğer kızla değiştirir. Değişen bebek talihsiz bir şekilde ölür. Şerife ise kendi bebeği sanarak Raziye’nin bebeğini büyütmüştür

Cin Çeşmesi Filminin Fragmanı

sinemia.com

boxofficeturkiye.com

beyazperde.com

haberturk.com

sinemalar.com

Okuduklarını nasıl buldun?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
Abone Ol

Düşünceni veya kendi yaşadıklarını yazmak ister misin?