Cin Çarpması

“Cin Çarpması” ve “Büyü” başlıklı iki cin deneyimi. Her iki hikaye de olaylara bizzat şahit olanlar tarafından anlatılıyor.

Büyü

Dış kapıyı açtım. Bir baktım; kız karşımızda! Bir an nefesim kesildi! Kızı gören teyzem bayıldı. Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyordum. Adeta donup kalmıştım. 

Büyü: Size anlatacağım olayı bire bir yaşadım ve paylaşmak istedim. Kurmaca filan değildir asla… Uzaktan akrabamız olan bir kız nişanlanmıştı. Sonra bazı sebeplerden dolayı nişan bozuldu. Aradan birkaç ay geçmişti. Kızın haraketleri filan çok değişmişti. Bir anda gece gece hiç durduk yerde yatağından kalkıp, dama çıkıp, soğukta oturmaya başlamış. Kendi kendine konuşup duruyormuş. Bir gece annesi bir bakmış; kızın elinde makas; saçlarını kesiyor. Annesi “Kızım, ne yapıyorsun?” diyor. Kız sadece nişanlısının ismini tekrarlayıp duruyor. 

Ben bunu duyduktan sonra evlerine gittim teyzemle. Biraz da meraktan. Evdeyken bir ara kızla göz göze geldim. Kız “Beni kurtar” diyordu bana ama işin ilginç tarafı onu sadece ben duyuyordum sanki. Evdeki hiç kimse oralı bile olmuyordu. Teyzeme dedim ki “Teyze, kızı duymuyor musun ‘kurtar beni’ diyor.” Teyzem “Ben bir şey duymadım.” diyordu. Acayip korkmuştum.

Sonra “Kalkalım” dedim teyzeme. Odadan çıktık. Kız hala köşede oturuyordu ama inanılmaz bir şey oldu. Ayakkabılarımızı giydik. Dış kapıyı açtım. Bir baktım; kız karşımızda! Bir an nefesim kesildi! Kızı gören teyzem bayıldı. Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyordum. Adeta donup kalmıştım. 

Sonra duyduklarıma göre kız garip davranmaya devam ediyormuş. Abisinin kolunu kırmış. Kızı görseniz; 50 kilo var yok. Cılız bir şey. Geceleri durmadan çığlık atıp, sonra gülmeye başlıyormuş. Baktılar olacak gibi değil bir hoca çağırmışlar. Hoca tam iki ay tedavi etmiş. Sonra öğrenmişler ki kıza cinler musallat olmuş. Ayrıldığı nişanlısının annesi kıza büyü yaptırmış. 

Hoca, gece rüyasında bir yer görmüş. Sabah kalkmış, oraya gitmiş. Rüyada gördüğü taşın aynısını görmüş. Taşı kaldırmış. Orayı kazmış ve bir tavuk ölüsü üstünde kızın resmi ve birkaç dua bulmuş. Onları yok etmiş. Kızı en son geçen ay bir düğünde görmüştüm. Biraz daha toparlanmış gibi görünüyordu. Allah kimseye böyle bir şey yaşatmasın…

Cin Çarpması

Bir de geceleri uyurgezerliği başlamıştı. Çıkıp bahçeye iner, tuvalet içerde olmasına rağmen bahçeye ihtiyacını yapardı. Meğer kardeşim onların (cinlerin) sofralarına pislermiş…

Cin Çarpması: 18 yaşındayım ve 13 yaşını yeni doldurmuş bir erkek kardeşim bulunmakta. Kendisi bundan 6 ila 7 sene önce cinler tarafından çarpılmıştı. Çok şükür ki şu anda hiçbir eser ve izi kalmadı…

Erkek kardeşim küçük yaşta, her erkek çocuğunun olduğu gibi hıpır zıpır birisi idi. Her gece uykularından uyanıyor, üzerine bir şey giymiyor, sürekli uykusunda konuşuyordu. Biz hiçbir şey anlamıyorduk o sırada bütün bu olan bitelerden. Bir de geceleri uyurgezerliği başlamıştı. Çıkıp bahçeye iner, tuvalet içerde olmasına rağmen bahçeye ihtiyacını yapardı. Meğer kardeşim onların (cinlerin) sofralarına pislermiş

Ateist bir ailenin tek inançlısı bendim. Çözüm için tıp dünyasının en iyilerine götürdüler fakat hiçbir çare bulamadılar. Tabi hacı hoca olaylarına inanmıyorlardı. Cami ile evimiz karşılıklı olmasına rağmen bir Besmele çekmeyi bile bilmezlerdi… Her neyse; kardeşimin her gece dili tutulurdu. Bazense mırıl mırıl kendi kendine konuşurdu. Ezan sesini duyunca kulaklarını tıkar, kaçacak yer arardı. Bizimkiler de apar topar hastaneye götürürlerdi. 

Hastanede belinden (omiriliğinden) su aldılar ettiler ama nafile. Doktorlar kardeşimin rahatsızlığının ne olduğunu bir türlü anlayamadıklarını ve bir çare de bulamadıklarını söylediler. Artık son gittiğimiz doktor bile son bir çare/umut olarak; nefesi kuvvetli bir hoca bulmamazı önermek zorunda kalmıştı. Tabi bizimkiler kulak asmadılar her zamanki gibi.

Gel zaman git zaman çaresizlikten dolayı, bizimkiler bu konuda biraz yumuşamış ve araştırıp bir hoca bulmuşlardı halen inanmıyor olsalar da… Hocaya götürmüşlerdi nihayet. Ben dua okusam da kardeşime işlemiyordu. Sanki bu dünyada değil gibiydi. Gözleri açık, elleri sıkmaktan morarmış,  ağzını bıçak açmaz; kilitlenirdi. Bu her gece böyle devam ederdi. Su dökerdik; tepki vermezdi. Dua okurdum; daha çok titremeye başlardı… 

Aklıma geldikçe gözlerim dolar hala… Herneyse; en son bu götürdükleri hocamız ise çok kuvvetli idi. Yalnız yaşayan, namazlarını kaçırmayan, muskalar yapıp; derde deva olan bir hoca efendi idi.  Kardeşimi hem okuyor hem de dövüyordu; içindeki çıksın diye… Bir muska yazmıştı hocamız; bir anda huzur gelmişti sanki… Üç gün üç gece boyunca muskasını çıkardıkça biz taktık; inatla, canla başla… Nöbet tuttuk resmen başında. 

Gel zaman git zaman değişim olmaya başladı. O tutulan çarpılmış çocuk gitmiş, yerine başka bir gelmişti sanki. Çok iyi olmuştu. Hoca, muskayı; yaşı geldiğinde ve iyileştiğini anlayınca bir denize atmamız gerektiğini söylemişti. Muska şu an halen bizde. Kardeşim eskisinden çok daha iyi ve sağlıklı olmuş, o günden sonra ona uğramamışlardı…

Ben o gün bugündür hava kararınca asla bahçeye inmedim. Karşımızda cami olduğu için hep şükrettim. Annem babam bu olaydan sonra; umduğumun aksine ateist kalmaya devam ettiler. Ancak çok şükür ki bu olayı atlattık ve ben onlardan olmadım hiçbir zaman dualarınızı eksik etmeyin. 

Korku Hikayeleri / Cin Deneyimleri: Ezan

Korku Hikayeleri / Cin Deneyimleri: Ezan

Cin Deneyimleri / Korku Hikayeleri: Cinli Bez Bebek

Cin Deneyimleri / Korku Hikayeleri: Cinli Bez Bebek

Korku Hikayeleri / Cin Deneyimleri: Deredeki Yaratık

Korku Hikayeleri / Cin Deneyimleri: Deredeki Yaratık

Keşfet
  1. […] Cin ÇarpmasıCin Çarpması […]

  2. […] Cin ÇarpmasıKorku Hikayesi – Cin Deneyimi – Cin Çarpması […]

Leave a Reply