İçeriğe geç

Çaresi Bilinmeyen Hastalık İçin Dua

Salatı Münciye duasını her kim cuma gecesi 1001 kere okursa; Allahü Teala okuyan kişinin her türlü hacetini yerine getirir.

Çaresi Bilinmeyen Hastalık İçin

Çaresi bilinmeyen hastalık için istihâre niyeti ile 1001 kez okunup sağ taraf üzerine uyunur ise talep edilen hastalığın çaresi rüyada görülür. Alimler Salatı Münciye için: “Bir tiryaktır, bir panzehirdir, bir iksirdir.. Ne için okunsa mutlaka kabul olur”, buyurmuşlardır.

Salatı Münciye

Salatı Münciye Duası - Salatan Tuncina
Salatı Münciye Duası – Salatan Tuncina

Okunuşu: Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin, salâten tüncînâ bihâ min cemîil ehvâali vel âfât ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât ve tutahhirunâ bihâ min cemî’isseyyi’âat ve terfe’unâ bihâ indeke a’ledderecâat ve tübelliğunâ bihâ aksa’l gayât min cemî’il hayrâti fi’l hayâti ve ba’del memâat inneke alâ külli şey’in kadîr.

Anlamı: “Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ’ya salât eyle. Öyle bir salât ki o salât vesîlesiyle bizi bütün korku ve âfetlerden kurtar. Bütün ihtiyaçlarımızı gider, bizi bütün günahlardan temizle. Bizi derecelerin en yücesine yükselt ve onun vesîlesiyle bizi, hayâtta ve ölümden sonra bütün hayırların en son noktasına ulaştır. Şüphesiz sen her şeye kâdirsin.”

Ne Zaman Okunmalıdır?

Salatı Münciye farz olan namazların sonunda tesbihat yaparken okunabilir. Oldukça faziletli olan bu dua sadece namazlardan sonra değil gün içerisinde de okunabilir. Ayrıca kişinin bir haceti olduğunda veya sıkıntıya düştüğünde de okunabilir. Namazlardan sonra okunması konusunda bidat olduğuna dair görüşler varsa da tesbihattan sonra okunması halinde bidat olmayacaktır. Okunurken eller yukarı doğru açılıp dua edilebilir. Ayrıca herhangi bir savaş anında ve ya düşmanla karşılaşınca da okunabilir. Günlük zikirler arasında da okunabilir.

Faziletleri

Bu duayı okumak büyük sevaplara nail olmayı sağlar. Çünkü içerisindeki anlamlar büyük sırlar içerir. Sıkıntılı anında Salatı Münciye duası okuyan kişinin sıkıntısı gider. Rabbine karşı yönelen bir kul olmasını sağlar. Okuyan kişiyi Allahu Teâlâ belalara karşı korur. Gün içerisindeki diğer sıkıntılardan da bertaraf olmuş olur. Bu duayı okumak bereketin artmasını da sağlayacağı gibi Peygamberimiz (s.a.v.)’e salatü selam olmasından dolayı da okuyan kula salavat sevabı yazılmasını sağlar.

Kurtarıcı dua olarak da bilinen Salatı Münciye, okuyan kişiyi düşmanlarından korur. Allah Teâla’dan herhangi bir sıkıntısı için yardım isteyecek olan kulların 2 rekât namaz kıldıktan sonra okuyabildiği kadar bu duayı okuması, arkasından da dilediği şeyi gönlünden geldiği gibi dua ederek söylemesinin, duanın kabul olmasını sağlayacağı rivayet edilmiştir.

“Çaresi Bilinmeyen Hastalık İçin Dua” hakkında 1 yorum

  1. Geri bildirim: Salatı Münciye – Tuncina Duası ve Faziletleri – Paranormal Haber