Depresyon ve Bunalımdan Kurtulmak İçin Dua

0
(0)

Depresyon ve ruhi bunalımda olan, bir yerde duramayan, evhamlı, vesveseli kimseler aşağıdaki duayı fırsat buldukça okumaya devam etmelidir.

Aşırı sıkıntı, bunalım yahut depresyonda olan, bir yerde duramayan, her şeyden şüphelenen evhamlı, vesveseli kimseler aşağıdaki duayı fırsat buldukça okumaya devam etmelidir. Ayrıca yazıp üzerlerinde taşımaları da çok faydalıdır. Allah’ın izniyle her çeşit ruhsal sıkıntı ve kederleri izâle eder.

Ruhsal Sıkıntı – Depresyon Duası

Ruhsal Sıkıntı, Depresyon Duası - Tesirli Dualar
Ruhsal Sıkıntı, Depresyon Duası Devam - Tesirli Dualar
Ruhsal Sıkıntı, Depresyon Duası Devam 2 - Tesirli Dualar

Bismillâhirrahmânirrahîm. Bismillâhiş şâfi hüvallah. Bismillâhil kâfi hüvallah. Bismillâhil muâfî hiivallah. Bismillâhillezî lâ yedurru mea ismihî şey’ün fil erdı ve lâ fis semâi ve hüves semîul alîm. Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm. İnnâ fetahnâ leke ferhan mübînâ liyağfira lekellahü mâ tekaddeme min zenbike ve mâ teahhara ve yütimme ni’metehu aleyke ve yehdiyeke sırâtan müstekıymâ.

Ve yensârekellahü nasran azîzâ. Ve hüvel kâhiru fevka ıbâdihî ve hüvel hakîmül habîr. Rabbişrahlî sadrî ve yessirlî emrî vahlül ukdeten min lisânî yefkahu kavli ve neza’nâ mâ fi sudurihim min gıllin tecrî min tahtihimül enhâru ve kâlül hamdü lillâhillezî hedânâ lihâzâ vemâ künnâ linehtediye levlâ en hedânellahe lekad câet rusülü rabbinâ bil hakkı ve nudu en tilkümül cennete uristümuhâ bimâ küntüm ta’melune ve izâ raeyte sümme raeyte naîmen ve mülken kebîrâ.

Aliyehüm siyâbü sündüsin hudrin ve istebragin ve hulu esâvira min fiddatin ve sekâhüm rabbüküm şerâben tahuren. Allahümme işfi lihâzel merîdı min külli emrâdin vel ılel ve dayyigın vel evhâm bilutfike ve keremike ve inâyetike yâ erhamer râhımîn yâ rabbel âlemîn yâ mâliki yevmid dîn.

Bu gönderiyi ne kadar beğendiniz?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 0 / 5. Oy sayımı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

Keşfet