Bohemian Rhapsody Filmi Disney Plus’ta Yayında

Bohemian Rhapsody filmi, Queen ve Freddie Mercury’nin hayatını anlatan bir biyografik müzikal dram filmidir. Film, Disney Plus’ta izlenebilir. Film hakkında bilgi edinin.

Bohemian Rhapsody filmi, Queen ve Freddie Mercury’nin hayatını anlatan bir biyografik müzikal dram filmidir. Film, 1970’lerden 1985’teki efsanevi Live Aid konserine kadar İngiliz rock grubu Queen ve solisti Freddie Mercury’nin müzikal başarılarını, kişisel mücadelelerini ve sanatsal özgünlüklerini göstermektedir. Film, hem ödül hem de eleştiri anlamında büyük bir başarı elde etti. Film,

2021 yılında Disney Plus’ta yayınlanmaya başladı. Disney Plus, Disney’in sahip olduğu veya ortak olduğu filmleri, dizileri ve belgeselleri içeren bir çevrimiçi yayın platformudur. Disney Plus’ta yayınlanmasıyla Bohemian Rhapsody filmi daha geniş bir kitleye ulaşma fırsatı buldu. Ayrıca filmi isteyen herkes evde rahatça izleyebilir ve filmi durdurup devam ettirebilir.

Bohemian Rhapsody Filminin Konusu ve Oyuncuları

Bohemian Rhapsody Filmi Disney Plus’ta Yayında
Bohemian Rhapsody Filmi Disney Plus’ta Yayında

Bohemian Rhapsody, 1970’lerden 1985’teki efsanevi Live Aid konserine kadar İngiliz rock grubu Queen ve solisti Freddie Mercury’nin hayatını anlatan bir biyografik müzikal dram filmidir. Filmde Mercury’yi Rami Malek, Brian May’i Gwilym Lee, Roger Taylor’u Ben Hardy ve John Deacon’u Joe Mazzello canlandırmaktadır.

Film, Queen’in ikonik şarkılarını ve devrimci sesini, Mercury’nin stereotipleri yıkarak dünyanın en sevilen sanatçılarından biri olmasını, solo kariyerine yönelmesini ve AIDS teşhisiyle yüzleşmesini ve Live Aid’de rock tarihinin en büyük performanslarından birini sergilemesini anlatmaktadır.

Bohemian Rhapsody Filminin Ödülleri ve Eleştirileri

Film, ödül ve eleştiri açısından büyük bir başarıya imza attı. Film, En İyi Film de dahil olmak üzere beş Akademi Ödülü’ne aday oldu ve dördünü kazandı. Bunlar En İyi Erkek Oyuncu (Malek), En İyi Kurgu, En İyi Ses Kurgusu ve En İyi Ses Miksajı ödülleriydi. Film, yedi BAFTA Ödülü’ne aday oldu ve ikisini aldı. Bunlar En İyi Erkek Oyuncu (Malek) ve En İyi Ses ödülleriydi. Film, ayrıca Altın Küre Ödülleri’nde En İyi Drama Filmi ve En İyi Erkek Oyuncu (Drama) (Malek) ödüllerini aldı.

Film, eleştirmenlerden farklı yorumlar aldı. Film, müzikal sahneleri ve Malek’in performansı ile beğeni topladı ama Singer’ın yönetimi, Mercury ve diğer grup üyelerinin karakterleri, yaratıcı lisans kullanımı ve kurgusu eleştirildi. Film, Rotten Tomatoes’ta %60’lık bir onay oranına sahipken Metacritic’te 100 üzerinden 49 puan aldı. Film ayrıca bazı LGBT hakları savunucuları tarafından Mercury’nin cinsel kimliğini yeterince göstermediği için eleştirildi.

Film, seyirciler tarafından çok sevildi ve gişede rekor kırdı. Film, 50 milyon dolarlık bir bütçeyle 910 milyon doların üzerinde hasılat yaptı ve 2018’in en çok kazanan altıncı filmi oldu. Film aynı zamanda biyografik ve drama türlerinde tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi oldu. Film ayrıca Queen’in müziğine olan ilgiyi de canlandırdı ve Bohemian Rhapsody şarkısı Billboard Hot 100 listesine yeniden girdi.

Bohemian Rhapsody Filminin Disney Plus’ta Yayınlanmasının Avantajları

Film, 2021 yılında Disney Plus’ta izlenebilir oldu. Disney Plus, Disney’in ve ortaklarının filmlerini, dizilerini ve belgesellerini sunan bir çevrimiçi yayın servisidir. Bohemian Rhapsody filmi Disney Plus’ta yayınlanarak daha çok izleyiciye ulaştı. Ayrıca izleyiciler filmi evde rahatça durdurup devam ettirebildiler.

Film, Disney Plus’ta yayınlanmasının anlamı ve avantajları şöyledir:

  • Film, Queen ve Freddie Mercury’nin hayranlarına nostalji yaşatıyor. Filmdeki şarkılar ve sahneler izleyicileri geçmişe götürüp, duygulandırıyor.
  • Film, Queen ve Freddie Mercury’nin hayranı olmayanlara da ilham veriyor. Filmdeki müzikal başarı, kişisel cesaret ve sanatsal özgünlük izleyicileri etkileyip ve motive ediyor.
  • Film, müzik tarihi ve kültürüne ilgi duyanlara da eğitim sağlıyor. Filmdeki olaylar, karakterler ve şarkılar müzik tarihi ve kültürüne dair bilgiler verip ve izleyicilerin bilgisini geliştiriyor.

Bu nedenle Bohemian Rhapsody filminin Disney Plus’ta yayınlanması hem film hem de izleyiciler için yararlı olabilir.

Bohemian Rhapsody Filmini Disney Plus’ta Nasıl İzleyebilirsiniz?

Bohemian Rhapsody Filmini Disney Plus’ta izlemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Disney Plus’a abone olun veya ücretsiz deneme süresinden yararlanın. Abonelik ücreti Mart 2023 itibariyle aylık 64,99 TL veya yıllık 649,90 TL’dir.
  • Disney Plus uygulamasını akıllı telefonunuza, tabletinize, bilgisayarınıza veya akıllı televizyonunuza indirin ve kurun.
  • Disney Plus hesabınızla giriş yapın ve arama kutusuna “Bohemian Rhapsody” yazın.
  • Filmi seçin ve izlemeye başlayın.

Umarım filmi beğenirsiniz. Keyifli seyirler! 🍿

Konu Özeti ve Sonuç

Bohemian Rhapsody filmi, Queen ve Freddie Mercury’nin hayatını ve müziğini konu alan bir biyografik müzikal dram filmidir. Film, ödül ve eleştiri açısından büyük bir başarıya imza attı. Film, 2021 yılında Disney Plus’ta izlenebilir oldu.

Disney Plus, Disney’in ve ortaklarının filmlerini, dizilerini ve belgesellerini sunan bir çevrimiçi yayın servisidir. Bohemian Rhapsody filmi Disney Plus’ta yayınlanarak daha çok izleyiciye ulaştı. Ayrıca izleyiciler filmi evde rahatça durdurup devam ettirebildiler.

Film, Queen ve Freddie Mercury’nin hayranları için nostalji yaşatabilir, hayran olmayanlar için ilham verebilir ve müzik tarihi ve kültürüne ilgi duyanlar için eğitim sağlayabilir. Bu şekilde Bohemian Rhapsody filminin Disney Plus’ta yayınlanması hem film hem de izleyiciler için faydalı olabilir.

Paranormal Haber * Disney Plus

Keşfet