Besmele ve Sırları

105
5
(1)

Besmele dinen meşru dileklerin gerçekleşmesi için okunursa Cenabı Hak, hacetleri ihsan eder ve okuyanlar arzularına nail olurlar.

Besmele İsm-i Azam’dır

Besmele-i Şerif hakkında bir şeyler yazmak lazım gelse denizler mürekkep, ağaçlar da kalem olsa bunlar biter ve devamlı surette tekrar olunsalar bunlar da biter fakat onun sonsuz, hudutsuz manaları bitmez ve tükenmez. Burada Besmele-i Şerife’nin birkaç manasını yazacağız. Dinen meşru olan murat ve arzuların gerçekleşmesi için aşağıda yazılan şekilde okunursa Cenabı Hak, muratları ihsan eder ve okuyanlar arzularına nail olurlar.

Duaların Kabulü İçin Besmele Duası

Herhangi bir muradı olan kimse mümkünse boy abdesti aldıktan sonra geceleyin 100 istiğfar okuduktan sonra Allah rızası için iki rekat namaz kılıp, 100 salavat getirir. Arkasından da 1000 kere Besmele okur. Tekrar iki rekat namaz kılıp 100 salavat ve 1000 Besmele okur ve bundan sonra her bin Besmele’de ikişer rekat muradının olması için hacet namazı, 100’er salavat, 1000’er Besmele-i Şerif okuyarak bir gecede 12.000 Besmele’yi tamam eder. Cenabı Hakk, o kulunun muradı ne ise ihsan buyurur. Bunu bazen bir bazen de üç kere tekrar etmek gerekir.

İşlerin Düzelmesi Kaza ve Belalardan Emin Olmak İçin

İşlerinin yolunda gitmesini, herkes tarafından sevilmeyi, itibar görmeyi, her türlü kaza ve belalardan korunmayı isteyen kimse şunları yapmalıdır: Mümkünse boy abdestli iken ve herhangi bir Arabi ayın yenisinde sabaha karşı veya Cuma günü güneş doğarken temiz bir kağıda 786 kere yazıp, bir naylona sararak üzerinde taşır ve her gün 786 kere de okursa kısa zamanda, halinde, işlerinde, sıhhatinde çok büyük düzelme ve gelişmeler görür. Bu kağıt üzerine; aşağıda vereceğimiz şekilde olduğu gibi beşli vefkini yazmak son derece tesirli ve faydalı olur.

Hastalıktan Kurtulmak İçin Besmele

Bir bardak suya 786 kere okunup, bir hastaya içirilirse Cenabı Hakk, o hastaya eceli gelmemişse şifa ihsan buyurur. Eceli gelmişse ızdırap ve acılarını hafifletir ve çok kolaylıkla hastalığa dayanır. Buna üç veya yedi gün devam etmek lazımdır.

Sevgiliye Kavuşmak İçin

Yine bir bardak suya veya tatlı bir şey üzerine 786 kere okuyup, sevgisi arzu olunan bir kimseye yedirilir veya içirilirse biiznillah o kimsenin sevgisine nail olunur.

Unutkanlıktan Kurtulmak Hafızayı Güçlendirmek İçin

Hafızası zayıf olan veya kendisinde unutkanlık başlayan kimse, yedi gün güneş doğarken temiz bir tabağa 19 kere yazıp, üzerine bir bardak kadar su koyup, yazıları sildikten sonra buna 786 defa da okuyarak içmeye devam eder. Biiznillah unutkanlıktan kurtulur, hafızası kuvvetlenir ve her işittiğini hatırlar.

Besmele Vefki

Besmele Vefki
Besmele Vefki

Besmele-i Şerife’nin vefkini yukarda olduğu gibi yazıp üzerinde taşıyan kimsenin muradı çabucak husule gelir. Şeref ve itibarı her gün artar. Vefk yazılırken: Her vefkte olduğu gibi sıra numaralarına göre rakamları yazmak, her hanede yazılı sıra numarası adedinin iki misli kadar Besmele okumak, Lafza-i Celaller (Allah) yazılırken ve Elif harfini yazarken kalemi kağıttan kaldırmadan Besmele okumak, “Lillah” kelimesini yazarken de yine kalemi kağıttan ayırmadan Bismillâhirrahmânirrahıym” demek lazımdır.

Ana Sayfa * Tesirli Dualar 

BU İÇERİĞİ NE KADAR BEĞENDİNİZ?

Puanlamak için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama değerlendirme 5 / 5. Oy sayımı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

Bu yazı sizin için yararlı olmadığı için üzgünüz!

Bu gönderiyi geliştirelim!

Bize bu yazıyı nasıl geliştirebileceğimizi söyleyin?

  1. […] Besmele’nin Sırları […]

  2. […] Besmele’nin Sırları […]

  3. […] Besmele ‘nin SırlarıBesmele İsmi Azam mıdır?   Article "tagged" as: Besmele İsmi Azam mıdır?ismi azamİsmi Azam Sırrı   Categories: Dini HikayelerManşet view more articles […]

ParanormalHaber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin